Chceme fotbal bez Haalanda. Ten robot by u nás neměl hrát, podepisují lidé petice

Je to snad nejvíce vypovídající věc o současné formě fotbalisty Erlinga Haalanda. Letní akvizice Manchesteru City nepotřebovala žádný čas na aklimatizaci v Premier League, naopak si ji absolutně podmaňuje. Takovým způsobem, že by někteří fanoušci v žertu nejraději norského útočníka vyhostili, aby soutěž byla férová.

Do konce anglické ligy musí týmy ujít ještě pořádně dlouhou štreku obnášející 29 kol. Haalandovi už teď chybí pouhopouhých osm gólů, aby vyrovnal krále střelců z minulé sezony Mohameda Salaha. Egypťan z Liverpoolu zapsal úctyhodných 23 tref, ale pokud bude norský útočník oblékající dres Citizens pokračovat v nastoleném trendu, trumfne Salaha přinejmenším dvojnásobně.

Dosavadních 15 Haalandových branek jen v Premier League za tak krátkou dobu je ohromujících. Mohutný blonďák naprosto rozprášil veškeré spekulace, jestli dokáže navázat na to, co předtím předváděl v Borussii Dortmund, v RB Salcburk nebo ještě jako nezletilý v Molde. Navazuje, respektive svoji produktivitu ještě umocňuje.

Zajímavou historku přidal Haalandův spoluhráč z manchesterského klubu Jack Grealish. Když minulý týden hrálo City v Lize mistrů s Kodaní, řídila letní posila debakl 5:0 dvěma góly. Grealish pak v rozhovoru vyprávěl, jak k němu během zápasu přistoupil gólman soupeře Kamil Grabara a k Haalandovi poznamenal: „To není člověk.“

Už jde o národní bezpečnost

Názorů, že 22letý fotbalista přiletěl z jiné planety, protože na hřišti podává nadpozemské výkony, je v současnosti plno. Fanoušci City se baví, ti další mohou Haalanda obdivovat, ale když nastoupí proti nim, vědí, že mají problém. Jeho dominance jim přijde tak velká, že ze srandy vytvořili několik petic, jejichž nesplnitelným cílem je odklidit fotbalovou superstar z trávníků.

Jedna z nich nese název „Vylučte Haalanda z fotbalové asociace, protože to prostě není fér“. A v doprovodném popisu stojí: „Teď je na nás lidech, abychom jednali. Tento robot by neměl mít dovoleno pokračovat v hraní v naší zemi.“

Jiná se jmenuje daleko přímočařeji „Odstraňte Erlinga Haalanda z Velké Británie“. „Haaland představuje vážný problém. Objevuje se zčistajasna a neustále kazí víkendy pracovitým lidem tohoto velkého národa. Tento problém se musí řešit, abychom ochránili duševní zdraví milionů lidí v naší společnosti. Nyní je čas jednat. Na začátku to byla zábava, ale nyní už jde o národní bezpečnost, protože nám všem způsobuje vážné problémy, i když o tom ještě nemusíte vědět,“ píše se v petici.

O existenci těchto požadavků už ví i trenér City Pep Guardiola. „To je dobrý,“ usmál se před několika dny při dotazu novinářů.

Během víkendu Haaland potrápil duševní zdraví Angličanů jen nepatrně. Proti Southamptonu nejprve nechal vyniknout své parťáky a dával gól až na konečných 4:0. Je tak na 15 ligových brankách, přičemž k této výjimečné statistice mu pomohly především tři hattricky.

Tagy:
robot petice Premier League fotbal Manchester City sport Erling Braut Håland Erling Braut Haaland Liverpool FC Pep Guardiola Mohamed Salah Jack Grealish Manchester City FC petice Premier League Anglie Jack Grealish