CNN Prima News terorismus

terorismus

Výpis příspěvků ke štítku „terorismus“

Bělorusové odsoudili Němce k trestu smrti kvůli terorismu. Znepokojující, uvedla Cichanouská

Aktualizováno

Trest smrti vyměřil běloruský soud německému občanovi za trestné činy související s terorismem, uvedly v pátek agentury Ukrinform a Reuters. Rico Krieger byl ve vazbě od loňského listopadu, shledán vinným byl 24. června. Podle DPA případ zřejmě souvisí s plukem složeným převážně z běloruských dobrovolníků, kteří na Ukrajině bojují na straně Kyjeva proti ruské invazi. Německá diplomacie případ sleduje. Běloruská opoziční politička Svjatlana Cichanouská vyjádřila nad rozsudkem znepokojení.

Útok v Dagestánu si vyžádal život 15 policistů, zemřeli i civilisté. Pátrá se po komplicích

Aktualizováno

Nedělní útok na kostely, synagogy a policii v ruském Dagestánu si vyžádal 20 obětí, uvedlo v pondělí podle agentury TASS ruské ministerstvo zdravotnictví. Vyšetřovací výbor dosud uváděl 15 mrtvých policistů a čtyři civilisty. Po smrti je také pět útočníků. Úřady v úterý rovněž informovaly, že po Derbentu byla protiteroristická operace ukončena také v Machačkale.

Pandemie covidu na Slovensku nebyla, šokoval vládní poslanec. Ozvala se i šéfka zdravotnictví

Na Slovensku žádná pandemie covidu nebyla, uvedl ve středu na zasedání zdravotnického výboru při Národní radě vládní poslanec Peter Kotlár (SNS). Jeho slova vyvolala pobouření. Reagovala i slovenská ministryně zdravotnictví Zuzana Dolinková (Hlas-SD), podle níž je podobné zpochybňování neúctou vůči obětem nemoci. Politik byl jmenován zmocněncem, který má vyšetřit opatření přijatá při pandemii koronaviru. Píše o tom web rtvs.sk.

Terorismu se nevyhneme, tvrdí bezpečnostní expert. Zmínil radikální buňky islamistů v Česku

Teroristický útok na Českou republiku je podle bezpečnostního experta Davida Bohbota pouze otázkou času. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS dále sdělil, že se Evropa musí začít připravovat na boj o přežití. Vyloučit přitom podle něj nejdou ani atentáty na vrcholné české politiky. Ohledně války na Ukrajině se domnívá, že NATO a EU konflikt prodlužují, protože nechtějí, aby občané viděli, jak jsou ničeny ekonomiky jejich zemí.

Žhář jednal sám, ruskou stopu nelze vyloučit. Fiala a Rakušan sdíleli detaily sabotáže v Praze

Žhář z Kolumbie, který se měl snažit zapálit pražské autobusy, jednal sám a nemá v České republice žádné komplice. Ruská stopa ale nelze vyloučit, stejně jako zapojení tajných služeb z Moskvy, uvedl premiér Petr Fiala (ODS) v Poslanecké sněmovně. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rovněž popsal detaily, jak se policistům podařilo pachatele zadržet a proč následně o víkendu aktivoval nejvyšší stupeň pohotovosti. Podle Deníku N měl žhář obviněný z terorismu přislíbené peníze za sabotáž.

Horší než Guantánamo: CNN exkluzivně ve vězení pro bojovníky ISIS. Čekáme tu na smrt, říkají

V táboře Al-Hol na severu Sýrie žije zhruba 40 tisíc žen a dětí zajatých po porážce Islámského státu (ISIS). I pět let po pádu chalífátu zde ideologie ISIS přežívá dál a panují obavy, že se tu rodí nová generace islámských teroristů. Reportérka CNN Clarissa Wardová získala vzácný přístup jak do obrovského tábora, tak do nechvalně proslulé věznice Panorama, kde jsou zadržováni lidé podezřelí z přímé podpory ISIS. Celou exkluzivní reportáž CNN najdete v úvodním videu článku.

Detaily k případu zadrženého teroristy: Chtěl prý zapálit autobusy, ve hře je napojení na Rusko

Cizinec z Jižní Ameriky, kterého v sobotu zadržela česká policie, se měl údajně pokusit zapálit autobusy na Praze 9. Informuje o tom Deník N, který se odkazuje na anonymní zdroje obeznámené s vyšetřováním. Bezpečnostní složky upozorňují, že ve hře je napojení muže na Rusko. V posledních měsících totiž Evropu sužuje velké množství žhářských útoků.

Česká policie má pohotovost kvůli terorismu. Podezřelý cizinec byl zadržen, tvrdí Rakušan

Aktualizováno

Česká policie se v noci na neděli přepnula do režimu pohotovosti. Pracuje s informací, že může dojít k teroristickému útoku na veřejnou infrastrukturu, posílila proto preventivně hlídky na veřejných místech. Hlídá například nádraží či obchodní centra. Opatření se týkají pouze Prahy, uvedl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN), který na sociální síti X následně oznámil, že policie zadržela jednu podezřelou osobu. Opatření mají trvat do odvolání.

Útok na Fica jako teroristický čin? Generální prokurátor prozradil detaily vyšetřování

Aktualizováno

Není vyloučeno, že postřelení slovenského premiéra Roberta Fica bude nově vyšetřováno jako teroristický útok, v současnosti jde o pokus o úkladnou vraždu. Novinářům to po středečním jednání Bezpečnostní rady státu řekl slovenský generální prokurátor Maroš Žilinka. Vláda podle vicepremiéra Roberta Kaliňáka zváží zvýšení pokut autorům nenávistných projevů. Ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok apeluje na ukončení šíření nenávisti.