CNN Prima News terorismus

terorismus

Výpis příspěvků ke štítku „terorismus“

Policisté v Německu rozbili teroristickou síť. Extremisté chtěli obsadit sídlo poslanců

7. prosince 2022 09:26
Aktualizováno

Při rozsáhlé razii v jedenácti německých spolkových zemích zatkla ve středu ráno policie 25 lidí patřících k extremistické pravicové skupině, která podle vyšetřovatelů plánovala ozbrojené útoky proti státu. Podle agentury DPA jde o členy radikálního hnutí Říšští občané (Reichsbürger), které popírá legitimitu spolkové republiky a vyzývá ke svržení spolkových institucí. BBC informovala o plánech skupiny zaútočit na budovu Říšského sněmu v Berlíně, kde se scházejí k jednáním poslanci. Odtud chtěli provést ozbrojený převrat. Skupina se podle agentury Reuters snažila o navázání kontaktů s Ruskem. Kreml však popřel, že by s ní měl cokoliv do činění.

Vyhrocená debata: Měřím všem stejně, říká Hamplová. Vždyť Rusové kradou děti, zuří Šípová

27. listopadu 2022 15:19

Velkou hádkou skončila debata senátorek Jany Zwyrtek Hamplové (nez.) a Adély Šípové (Piráti) v pořadu Partie na CNN Prima NEWS. Hamplová totiž nechtěla jednoznačně odpovědět, zda je Rusko teroristickým státem. Pirátská senátorka své kolegyni z horní komory vmetla, že Rusko unáší z Ukrajiny děti a jako teroristický stát se jednoznačně chová. „Vy to nazvete nějakou válkou, kde umře pár lidí. Vy to s těmi dětmi popíráte,“ rozzuřila se Šípová.

Pirátka Gregorová: Rusko musíme vyhladovět. Ukrajinci díky nám mohou přejít do protiútoku

25. listopadu 2022 08:52

Evropský parlament schválil rezoluci, v níž označil Rusko za stát podporující terorismus. Bude mít toto rozhodnutí nějaký praktický dopad? Kromě ozbrojeného konfliktu na Ukrajině se europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti) v rozhovoru pro CNN Prima NEWS rozpovídala i o „neofašistické“ italské vládě či o „zastaralé a možná mrtvé“ Visegrádské skupině. Poslala také jasný vzkaz koaličním partnerům z ODS.

Rusko je teroristický režim, rozhodli poslanci. Proti usnesení byla jen Okamurova SPD

15. listopadu 2022 19:53

Ruský režim je teroristický a páchá rozsáhlé zločiny na Ukrajině. Takové usnesení odsouhlasili poslanci na úterním jednání dolní komory. Zákonodárci zejména odsoudili útoky na civilní obyvatelstvo a klíčovou infrastrukturu. Neuznali také výsledky takzvaných referend o připojení čtyř okupovaných oblastí na východě Ukrajiny k Rusku. Proti usnesení hlasovali pouze poslanci hnutí SPD, kteří kritizovali zásobování Ukrajiny zbraněmi a vojenským materiálem.

Útočníka v Bruselu vedli na seznamu extremistů. Před činem ho policie pustila

11. listopadu 2022 12:12

Útočník, který v Bruselu ve čtvrtek ubodal policistu a dalšího zranil, byl vedený na seznamu možných extremistů. Informovala o tom v pátek agentura AP. Muž, o kterém belgická média píší jako o Yassinovi M., už před útokem přišel na policejní stanici, kde nadával policistům, nebyl ale zadržen a byl převezen do nemocnice. Už dříve strávil muž za různé zločiny šest let ve vězení.

Rusko viní Británii z „teroristického útoku“ na Nord Stream. Lež epických rozměrů, reaguje

29. října 2022 14:09

Ruské ministerstvo obrany v sobotu obvinilo britské námořnictvo z odpovědnosti za zářijové výbuchy na plynovodech Nord Stream 1 a 2 v Baltském moři. Tvrzení nijak nepodložilo. Z potrubí, které vede z Ruska do Německa, po výbuchu začal unikat plyn. Kreml již dříve připisoval odpovědnost Západu. Západní politici tato obvinění odmítli a někteří z nich naopak z útoku na plynovody obvinili Moskvu. Britské ministerstvo obrany odmítlo jakékoliv obvinění Moskvy z odpovědnosti na výbuchu.

LGBT komunita v Praze uctí zavražděné z Bratislavy. Padla výhrůžka se samopalem

26. října 2022 17:55

V Praze se ve středu vpodvečer koná shromáždění na podporu LGBT komunity a k uctění památky dvou zavražděných gayů Juraje a Matúše. Ty ve slovenské Bratislavě před dvěma týdny zastřelil mladý extremista, který podle svých slov homosexuály nenáviděl. Policisté už museli řešit výhrůžku, kdy jistý člověk naznačil, že na akci v Praze přijde se samopalem.

Mrazivá poslední slova: Unikl dopis na rozloučenou vraha z Bratislavy. Píše o záhadné ženě

17. října 2022 19:41

Na veřejnost unikl dopis na rozloučenou Juraje K., který minulý týden ve středu zastřelil před bratislavským LGBT+ barem dva lidi a jednoho člověka zranil. Psaní objevili policisté jen pár hodin po odhalení pachatele. Vrah v něm píše o svých emocích, důvodech, které ho k činu vedly, a zmiňuje se i o ženě, do které byl zamilovaný.