reklama
CNN Prima News terorismus

terorismus

Výpis příspěvků ke štítku „terorismus“

Exploze v Liverpoolu: Hrdinný taxikář odvrátil katastrofu, atentátníka zamkl v autě

14. listopadu 2021 23:23
Aktualizováno

Britská policie vyšetřuje výbuch taxíku před ženskou nemocnicí v Liverpoolu. K incidentu došlo v neděli v dopoledních hodinách. Zemřel jeden člověk, další skončil se zraněními v nemocnici. Podle informací médií taxikář uzamkl v autě sebevražedného atentátníka. V souvislosti s případem byli na základě protiteroristického zákona zatknuti tři muži.

Útok teroristů neštovicemi? Musíme se na to připravit, varuje Gates a volá po prevenci

7. listopadu 2021 16:35

Zakladatel Microsoftu Bill Gates vyzval světové politiky, aby zřídili fond pro boj s budoucími pandemiemi a bioterorismem. Miliardář varoval, že státy musí být připraveny na katastrofy, jako je třeba teroristický útok pomocí neštovic, ať to stojí, co to stojí. Podle něj bude výzkum sice velice drahý, ale poskytne obrovský přínos vědě.

Allahu Akbar, křičel 11letý chlapec při pietě ve Francii. Otec hrozí učitelům smrtí

22. října 2021 07:55

Francouzské školství se nadále potýká s agresí islámských extremistů. Ve městě Valence při nedávné pietě za učitele Samuela Patyho, kterému loni terorista usekl hlavu, vykřikoval 11letý žák arabskou frázi Allahu Akbar. Jeho otec se za něj neomluvil, naopak hrozí vyučujícím smrtí. Výhrůžky chodí i dalším učitelům po celé Francii.

Smrt politika Amesse policie šetří jako teroristický čin. Johnson přišel uctít památku

16. října 2021 14:36

Policie označila páteční smrtelný útok nožem na britského konzervativního poslance Davida Amesse za teroristický čin. Počáteční vyšetřování odhalilo „možnou motivaci spojenou s islámským extremismem“, uvedla. Na místě činu byl zadržen 25letý muž, který je podle televize Sky News britským občanem somálského původu. Politici útok označili za útok na demokracii. Na místo incidentu v sobotu dorazil britský premiér Boris Johnson.

Lidé popisují brutální útok v Norsku: 34 minut hrůzy, proč to policii tak trvalo?

14. října 2021 19:15

Šel kolem a v našich krásných ulicích náhodně zabil naše kamarády, popisují lidé z norského Kongsbergu středeční útok. Muž původem z Dánska se toulal tmavými ulicemi a zavraždil střelbou z luku pět lidí a další dva zranil. Místní se však diví, proč policisté dopadli útočníka až po 34 minutách. Norské úřady už rychlost zásahu vyšetřují.

reklama