CNN Prima News terorismus

terorismus

Výpis příspěvků ke štítku „terorismus“

Záběry, které svět nikdy nezapomene: Před 22 lety teroristé šokovali Američany

Kouř linoucí se z nejvyšších budov v New Yorku, lidé, kteří před uhořením volí skok z výšky, a pak už jen trosky. Když teroristé z al-Káidy 11. září 2001 unesli čtveřici letadel, aby s nimi při sebevražedných útocích zničili významné budovy v USA, otřásli tím celým světem. Akce ozbrojenců za sebou nechala tisíce mrtvých, nesmazatelně se vryla do paměti Američanů a dalších a hlavně rozpoutala válku s terorismem. Podívejte se na záběry, které tehdy obletěly celý svět.

Africký Hitler, řezník z Kampaly a poslední skotský král. Před 20 lety zemřel Idi Amin

Od smrti bývalého prezidenta Ugandy Idiho Amina uběhlo 20 let. Nelítostný diktátor, který si za svou vládu vysloužil přezdívky jako řezník z Kampaly, africký Hitler či poslední skotský král, byl u moci mezi roky 1971 až 1979. Podle odhadů je odpovědný za smrt nejméně 300 tisíc lidí, což z něj činí jednoho z nejhorších diktátorů 20. století. Kromě mimořádné krutosti byl Amin známý také podporou různých teroristických skupin, totální likvidací indické komunity v Ugandě či rozpoutáním válečného konfliktu se sousední Tanzánií. Zemřel v saúdskoarabském exilu v roce 2003.

Mistrovský obchod tureckého sultána: Švédsko v NATO vyměnil za stíhačky. A nejen to

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan minulý týden na okraj summitu NATO překvapivě svolil k přizvání Švédska do Severoatlantické aliance. Zadarmo to ale nebylo. Zahraniční média spekulují nejméně o třech podmínkách, které by mohly za složitou dohodou stát. Pilířem jednání měl být příslib amerických stíhaček F-16 pro Ankaru, píše The Atlantic.

Dar Pekarové? Trapný a nevyzrálý, tvrdí experti. Přece nedám Zelenskému vázu, namítá šéfka TOP 09

Projev aktivismu a nedůstojného chování. Tak okomentoval pro CNN Prima NEWS bývalý šéf hradního protokolu Miroslav Sklenář netradiční dárek od šéfky Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) pro ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Podle Pekarové bylo darování trička s nápisem „Rusko je teroristický stát“ vzhledem k probíhající ruské invazi vhodné. „Dárek vyjadřuje symbolickou podporu,“ zdůraznila pro CNN Prima NEWS.

Zastavil běsnění na dětském hřišti. Mladý poutník po katedrálách zahnal bodajícího šílence

Aktualizováno

Nemohl jsem nic neudělat, říká hrdina čtvrtečního děsivého ataku na malé děti v dříve bezproblémovém alpském městě Annecy ve Francii. Mladík se šílenci s nožem postavil prakticky s holýma rukama a zachránil tak další lidi od pobodání. Při útoku bylo zraněno šest lidí. Zadrženého muže vyšetřují úřady pro pokus o vraždu, uvedla v sobotu prokuratura. Podezřelý je ve vazbě.

Miny na zvířatech či ukryté do těl padlých. Zákeřné výbušné pasti ohrožují miliony Ukrajinců

Z Ukrajiny se stalo nejzaminovanější území světa, vyplývá ze zprávy nevládní organizace Globsec, která byla vydána koncem dubna. Proti Rusy nastraženým pastím se obráncům jen těžko bojuje. Okupanti jsou totiž velmi vynalézaví, výbušná zařízení instalují na zvířata, do těl padlých či na veřejně přístupná místa. S prosbou o pomoc se tak Ukrajinci obrací na zahraniční partnery, zejména Ázerbájdžán, který má s minovým terorismem a následným odminováním bohaté zkušenosti.