reklama
CNN Prima News terorista

terorista

Výpis příspěvků ke štítku „terorista“

Ve Švédsku útočil mladý Afghánec, tvrdí média. Tři lidé utrpěli kritická zranění

Při středečním útoku nožem ve městě Vetlanda na jihu Švédska utrpěli tři lidé kritická zranění, dva lidé byli zraněni vážně a dva lehce. Informovala o tom ve čtvrtek agentura DPA s odvoláním na místní nemocniční zdroje, podle nichž je stav všech pacientů stabilizovaný. Policie nevyloučila teroristický motiv činu. Pravděpodobného pachatele policisté postřelili a zatkli. Švédský deník Aftonbladet a další místní média uvádí, že podezřelým je 22letý Afghánec, který do Švédska přicestoval v roce 2018. Policie to zatím nepotvrdila.

Důchodce terorista už opustil brány věznice. Odpykal si dvě třetiny trestu

Aktualizováno

Okresní soud v Nymburce v úterý dopoledne podmíněně propustil Jaromíra Baldu, který byl odsouzen na čtyři roky vězení za teroristický útok na železnici a za vyhrožování teroristickým činem. Informoval o tom jeho advokát Aleš Tolnay. Balda pokácel stromy na trať na Mladoboleslavsku, stal se prvním člověkem odsouzeným v České republice za teroristický útok. Kolem 14. hodiny Balda opustil brány věznice.

Podivná vražda v Teheránu. Jednoho ze zakladatelů Al-Káidy měli zastřelit v autě

V noci 7. srpna byla v severním Teheránu zaznamenána střelba. Podle íránských zpravodajských agentur dva útočníci na motorce čtyřmi výstřely smrtelně zasáhli muže středního věku a mladší ženu v bílém Renaultu. Původní informace hovořily o libanonském akademikovi. Nyní se však několik zdrojů shoduje, že obětí byl jeden ze zakladatelů Al-Káidy a muž považovaný za strůjce teroristického útoku na ambasádu v Nairobi v roce 1998.

Zemřela jako bojovnice. Těžce zraněná trojnásobná matka upozornila na teroristu v Nice

Trojnásobná matka Simone Barreto Silva (44) „zemřela jako bojovnice“. Poté, co byla napadena teroristou ve francouzském Nice, uprchla z baziliky Notre Dame a vyvolala poplach ohledně útoku. Bojovnicí třetí oběť útoku nazvali její přátelé a rodina, píše deník Daily Mail. Brazilka, která pracovala jako ošetřovatelka, byla několikrát bodnuta, svým zraněním nakonec podlehla. Její poslední slova byla: ,,Řekněte mým dětem, že je miluji."

reklama