CNN Prima News terorista

terorista

Výpis příspěvků ke štítku „terorista“

Dělal chirurga a pomáhal při teroru v USA 11. září. Kdo byl zabitý nástupce bin Ládina?

2. srpna 2022 13:17

Americká CIA zabila v Afghánistánu lídra teroristické organizace Al-Káida – Ajmána Zavahrího – který se dostal do čela obávané frakce po smrti Usámy bin Ládina v roce 2011. Zavahrí byl jedním z architektů teroristických útoků 11. září 2001 v USA, radikálním islamistou se stal už během svého dětství. Mezitím se přitom stačil stát chirurgem.

Policie obvinila dva muže, kteří měli vyzývat k teroristickým útokům na politiky

9. února 2022 17:48

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili dva lidi z podpory a propagace terorismu. V živých vysíláních na sociálních sítích podle vyšetřovatelů vyzývali k násilným akcím vůči politikům. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Případy jsou řešeny samostatně, první dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Praze, druhý žalobci z Olomouce.

Terorista Breivik chce na svobodu. Hajloval před soudem jednajícím o jeho propuštění

18. ledna 2022 05:58
Aktualizováno

Norský soud se v úterý dopoledne začal zabývat žádostí o podmíněné propuštění teroristy Anderse Behringa Breivika, který při atentátech v roce 2011 zabil 77 lidí. Pravicový extremista, který si odpykává jednadvacetiletý trest vězení, tvrdí, že po deseti letech strávených za mřížemi už nepředstavuje nebezpečí pro společnost. Breivik se hned při příchodu před soud uvedl nacistickým pozdravem, informovala agentura Reuters.

Vězeň jako terorista vyhrožoval otrávením vody. Soud mu pobyt za mřížemi prodloužil

16. listopadu 2021 11:03

Úhrnný trest pět let vězení vyměřil v úterý Krajský soud v Plzni osmatřicetiletému Marku Vadelovi za vyhrožování teroristickým trestným činem a za šíření poplašné zprávy. Podle soudu loni v srpnu, když si odpykával trest v plzeňské věznici, napsal a rozeslal několik dopisů na ministerstvo spravedlnosti, na kriminální policii a médiím. V dopise ministerstvu požadoval propuštění některých vězňů z věznic, víc než deset milionů korun a automobil. V opačném případě hrozil otrávením pitné vody v šesti blíže neurčených městech.

Odjel z Česka bojovat za Islámský stát. Vrchní soud Iráčanovi potvrdil 15 let vězení

5. října 2021 12:33

Pražský vrchní soud v úterý potvrdil 15 let vězení uprchlému Iráčanovi, který podle pravomocného rozsudku odjel z Česka bojovat za Islámský stát (IS). Česká justice uznala Vátika Muhammada Júsifa Sammarraího vinným z teroristického útoku a z účasti na teroristické skupině. Sedmadvacetiletého muže označila za bojovníka IS mimo jiné zpráva americké FBI, mezi důkazy patřilo i propagandistické video, v němž Sammarraí účinkoval.

Doživotí pro Šakala ve Francii potvrzeno. Venezuelský terorista za rozsudek poděkoval

23. září 2021 23:59

Soud ve Francii potvrdil doživotí pro venezuelského teroristu Ilicha Ramíreze Sáncheze známého pod přezdívkami Šakal nebo Carlos. Ten usiloval o zmírnění trestu, který dostal za útok na pařížský obchod z roku 1974. Carlos je od roku 1994 vězněn ve Francii, kde si odpykává dva předchozí doživotní tresty, proti nimž se v minulosti neúspěšně odvolával.

Ve Švédsku útočil mladý Afghánec, tvrdí média. Tři lidé utrpěli kritická zranění

4. března 2021 11:41

Při středečním útoku nožem ve městě Vetlanda na jihu Švédska utrpěli tři lidé kritická zranění, dva lidé byli zraněni vážně a dva lehce. Informovala o tom ve čtvrtek agentura DPA s odvoláním na místní nemocniční zdroje, podle nichž je stav všech pacientů stabilizovaný. Policie nevyloučila teroristický motiv činu. Pravděpodobného pachatele policisté postřelili a zatkli. Švédský deník Aftonbladet a další místní média uvádí, že podezřelým je 22letý Afghánec, který do Švédska přicestoval v roce 2018. Policie to zatím nepotvrdila.

Anís Nakkáš, spolupracovník známého teroristy Šakala, zemřel na covid

22. února 2021 18:21

Propalestinský radikál a bývalý terorista Anís Nakkáš v pondělí zemřel na komplikace spojené s nemocí COVID-19. V minulosti spolupracoval například se známým teroristou Carlosem řečeným Šakal, kdy se společně podíleli na únosu šesti desítek lidí včetně ministrů z vídeňského summitu Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC). Nakkášovi bylo 69 let.

Důchodce terorista už opustil brány věznice. Odpykal si dvě třetiny trestu

8. prosince 2020 12:01
Aktualizováno

Okresní soud v Nymburce v úterý dopoledne podmíněně propustil Jaromíra Baldu, který byl odsouzen na čtyři roky vězení za teroristický útok na železnici a za vyhrožování teroristickým činem. Informoval o tom jeho advokát Aleš Tolnay. Balda pokácel stromy na trať na Mladoboleslavsku, stal se prvním člověkem odsouzeným v České republice za teroristický útok. Kolem 14. hodiny Balda opustil brány věznice.