CNN Prima News terorista

terorista

Výpis příspěvků ke štítku „terorista“

Příměří mezi Izraelem a Hamásem se blíží. Dojít by mělo i k masivní výměně vězňů a rukojmích

Aktualizováno

Izraelská vláda začala v úterý večer projednávat plán, který počítá s přestávkou v bojích s palestinským hnutím Hamás v Pásmu Gazy výměnou za propuštění většího počtu rukojmích. Premiér Benjamin Netanjahu podle webu listu Haarec na úvod schůze kabinetu zdůraznil, že klid zbraní neznamená konec války, kterou Izrael nezastaví, dokud Hamás nezničí.

Pecina: Za propalestinské protesty může i migrace. Nepodporují Hamás, namítá Gregorová

Propalestinské demonstrace v západní Evropě jsou přímým důsledkem migrační politiky. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to pronesl bývalý ministr vnitra a odborník na bezpečnost Martin Pecina (nestr. za SPD). Takové tvrzení však odmítla europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti), která namítla, že podobné akce neznamenají pro daný stát nutně velké bezpečnostní riziko a jejich účastníci nejsou automaticky podporovatelé Hamásu. Mnozí z protestujících se podle ní baví i s členy izraelských demonstrací.

Izraelci dál počítají mrtvé. Spojené státy pošlou vojenskou pomoc, slíbil Biden

Současný konflikt mezi Izraelem a Hamásem je nejkrvavější od druhé palestinské intifády mezi lety 2000 a 2005. Počet obětí na straně židovského státu již dosáhl 600 osob. Odvetné bombardování nepřežilo mezi 300 a 400 Palestinci. Boje v okolí Pásma Gazy nekončí, již nyní trvají okolo 30 hodin. Izraelská armáda má za úkol evakuovat všechny obyvatele obcí v blízkosti Pásma Gazy. Podle premiéra Benjamina Netanjahua čeká Izrael dlouhá a těžká válka, kterou mu vnutil vražedný útok Hamásu. Z Libanonu byla v neděli ráno hlášena minometná palba na sever Izraele. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na izraelský armádní rozhlas.

Tvrdý úder Turecka na kurdské ozbrojence. Nálet byl reakcí na sebevražedné útoky v Ankaře

Turecká armáda provedla v neděli letecké údery na kurdské ozbrojence v severním Iráku. Šlo o reakci na sebevražedné útoky v blízkosti tureckého parlamentu v Ankaře. Při nich se nejdříve odpálil jeden útočník, zatímco druhý zemřel při přestřelce s policií. Dva policisté utrpěli během zásahu lehká zranění. O události informovalo turecké ministerstvo vnitra. Čin atentátníků odsoudil mimo jiné i český ministr zahraničí Jan Lipavský.

Dělal chirurga a pomáhal při teroru v USA 11. září. Kdo byl zabitý nástupce bin Ládina?

Americká CIA zabila v Afghánistánu lídra teroristické organizace Al-Káida – Ajmána Zavahrího – který se dostal do čela obávané frakce po smrti Usámy bin Ládina v roce 2011. Zavahrí byl jedním z architektů teroristických útoků 11. září 2001 v USA, radikálním islamistou se stal už během svého dětství. Mezitím se přitom stačil stát chirurgem.

Policie obvinila dva muže, kteří měli vyzývat k teroristickým útokům na politiky

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili dva lidi z podpory a propagace terorismu. V živých vysíláních na sociálních sítích podle vyšetřovatelů vyzývali k násilným akcím vůči politikům. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Případy jsou řešeny samostatně, první dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Praze, druhý žalobci z Olomouce.

Terorista Breivik chce na svobodu. Hajloval před soudem jednajícím o jeho propuštění

Aktualizováno

Norský soud se v úterý dopoledne začal zabývat žádostí o podmíněné propuštění teroristy Anderse Behringa Breivika, který při atentátech v roce 2011 zabil 77 lidí. Pravicový extremista, který si odpykává jednadvacetiletý trest vězení, tvrdí, že po deseti letech strávených za mřížemi už nepředstavuje nebezpečí pro společnost. Breivik se hned při příchodu před soud uvedl nacistickým pozdravem, informovala agentura Reuters.

Vězeň jako terorista vyhrožoval otrávením vody. Soud mu pobyt za mřížemi prodloužil

Úhrnný trest pět let vězení vyměřil v úterý Krajský soud v Plzni osmatřicetiletému Marku Vadelovi za vyhrožování teroristickým trestným činem a za šíření poplašné zprávy. Podle soudu loni v srpnu, když si odpykával trest v plzeňské věznici, napsal a rozeslal několik dopisů na ministerstvo spravedlnosti, na kriminální policii a médiím. V dopise ministerstvu požadoval propuštění některých vězňů z věznic, víc než deset milionů korun a automobil. V opačném případě hrozil otrávením pitné vody v šesti blíže neurčených městech.

Odjel z Česka bojovat za Islámský stát. Vrchní soud Iráčanovi potvrdil 15 let vězení

Pražský vrchní soud v úterý potvrdil 15 let vězení uprchlému Iráčanovi, který podle pravomocného rozsudku odjel z Česka bojovat za Islámský stát (IS). Česká justice uznala Vátika Muhammada Júsifa Sammarraího vinným z teroristického útoku a z účasti na teroristické skupině. Sedmadvacetiletého muže označila za bojovníka IS mimo jiné zpráva americké FBI, mezi důkazy patřilo i propagandistické video, v němž Sammarraí účinkoval.