reklama
CNN Prima News terorista

terorista

Výpis příspěvků ke štítku „terorista“

Vězeň jako terorista vyhrožoval otrávením vody. Soud mu pobyt za mřížemi prodloužil

16. listopadu 2021 11:03

Úhrnný trest pět let vězení vyměřil v úterý Krajský soud v Plzni osmatřicetiletému Marku Vadelovi za vyhrožování teroristickým trestným činem a za šíření poplašné zprávy. Podle soudu loni v srpnu, když si odpykával trest v plzeňské věznici, napsal a rozeslal několik dopisů na ministerstvo spravedlnosti, na kriminální policii a médiím. V dopise ministerstvu požadoval propuštění některých vězňů z věznic, víc než deset milionů korun a automobil. V opačném případě hrozil otrávením pitné vody v šesti blíže neurčených městech.

Odjel z Česka bojovat za Islámský stát. Vrchní soud Iráčanovi potvrdil 15 let vězení

5. října 2021 12:33

Pražský vrchní soud v úterý potvrdil 15 let vězení uprchlému Iráčanovi, který podle pravomocného rozsudku odjel z Česka bojovat za Islámský stát (IS). Česká justice uznala Vátika Muhammada Júsifa Sammarraího vinným z teroristického útoku a z účasti na teroristické skupině. Sedmadvacetiletého muže označila za bojovníka IS mimo jiné zpráva americké FBI, mezi důkazy patřilo i propagandistické video, v němž Sammarraí účinkoval.

Doživotí pro Šakala ve Francii potvrzeno. Venezuelský terorista za rozsudek poděkoval

23. září 2021 23:59

Soud ve Francii potvrdil doživotí pro venezuelského teroristu Ilicha Ramíreze Sáncheze známého pod přezdívkami Šakal nebo Carlos. Ten usiloval o zmírnění trestu, který dostal za útok na pařížský obchod z roku 1974. Carlos je od roku 1994 vězněn ve Francii, kde si odpykává dva předchozí doživotní tresty, proti nimž se v minulosti neúspěšně odvolával.

Ve Švédsku útočil mladý Afghánec, tvrdí média. Tři lidé utrpěli kritická zranění

4. března 2021 11:41

Při středečním útoku nožem ve městě Vetlanda na jihu Švédska utrpěli tři lidé kritická zranění, dva lidé byli zraněni vážně a dva lehce. Informovala o tom ve čtvrtek agentura DPA s odvoláním na místní nemocniční zdroje, podle nichž je stav všech pacientů stabilizovaný. Policie nevyloučila teroristický motiv činu. Pravděpodobného pachatele policisté postřelili a zatkli. Švédský deník Aftonbladet a další místní média uvádí, že podezřelým je 22letý Afghánec, který do Švédska přicestoval v roce 2018. Policie to zatím nepotvrdila.

Anís Nakkáš, spolupracovník známého teroristy Šakala, zemřel na covid

22. února 2021 18:21

Propalestinský radikál a bývalý terorista Anís Nakkáš v pondělí zemřel na komplikace spojené s nemocí COVID-19. V minulosti spolupracoval například se známým teroristou Carlosem řečeným Šakal, kdy se společně podíleli na únosu šesti desítek lidí včetně ministrů z vídeňského summitu Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC). Nakkášovi bylo 69 let.

Důchodce terorista už opustil brány věznice. Odpykal si dvě třetiny trestu

8. prosince 2020 12:01
Aktualizováno

Okresní soud v Nymburce v úterý dopoledne podmíněně propustil Jaromíra Baldu, který byl odsouzen na čtyři roky vězení za teroristický útok na železnici a za vyhrožování teroristickým činem. Informoval o tom jeho advokát Aleš Tolnay. Balda pokácel stromy na trať na Mladoboleslavsku, stal se prvním člověkem odsouzeným v České republice za teroristický útok. Kolem 14. hodiny Balda opustil brány věznice.

Podivná vražda v Teheránu. Jednoho ze zakladatelů Al-Káidy měli zastřelit v autě

15. listopadu 2020 10:09

V noci 7. srpna byla v severním Teheránu zaznamenána střelba. Podle íránských zpravodajských agentur dva útočníci na motorce čtyřmi výstřely smrtelně zasáhli muže středního věku a mladší ženu v bílém Renaultu. Původní informace hovořily o libanonském akademikovi. Nyní se však několik zdrojů shoduje, že obětí byl jeden ze zakladatelů Al-Káidy a muž považovaný za strůjce teroristického útoku na ambasádu v Nairobi v roce 1998.

reklama