The Valentines vydávají debutové album. Skupina desku představuje na třech koncertech

Královéhradecká indie popová trojice The Valentines po řadě úspěšných singlů přichází s debutovým albem s příznačným názvem You All Look Beautiful When You Dance. Její tvorba je totiž mimo jiné typická tím, že nutí k tanci. Písně v sobě kombinují kytary, synťáky a mix indie popu, indie rocku, 80s zvuků a moderního popu. Tématem celého alba jsou vztahy, mentální zdraví i kontrast mezi veselými melodiemi a hloubavými texty. Kapela The Valentines vyráží během dubna nahrávku představit fanouškům do Prahy, Brna a na domácí půdu do Hradce Králové. V rámci všech tří koncertů se vždy uskuteční i křest alba.

Debutová deska You All Look Beautiful When You Dance obsahuje 11 songů. Společně s ní kapela představuje také průvodní skladbu s názvem Relationships? Hard!, která otevírá celé album. Tato indie-rocková píseň je o tom, jak je složité udržovat mezilidské vztahy a jak jednoduché je selhat a všechno vzdát. Charakteristikou singlu je rychlé tempo, veselá melodie a chytlavý refrén. Píseň se v blízké době dočká svého videoklipu.

ČTĚTE TAKÉ: Dvorní skladatel Agnieszky Holland vystoupí v Praze. Bude dirigovat v Obecním domě

Trojice muzikantů se o vzniku debutového alba začala společně bavit v roce 2022, kdy už měla v šuplíku základy některých písní. „Některé songy už v různých podobách existují i dva roky a je to naprosto největší, žánrově nejrůznorodější a zároveň nejintimnější projekt, na kterém jsme dělali. Já osobně jsem všechny songy slyšel a předělával asi tisíckrát a doufám, že se to bude líbit. Kdyby si z toho někdo měl cokoliv odnést, mělo by to ideálně být You All Look Beautiful When You Dance. Protože lidi by měli víc tancovat a míň se stydět,“ říká Honza Doležal, frontman The Valentines.

Na desce se střídá indie pop, indie rock, pop a v jedné písni i dost zřejmý vliv rock'n'rollu. „Celý koncept desky je vlastně jen rozdat radost, říct lidem, že je v pořádku necítit se ok a ideálně si u toho zatancovat a uvolnit se. Ale i to, že držení se jednoho žánru je zbytečný přežitek, co interprety jen omezuje. Takže motto desky vlastně bylo slovy ošklivého blonďáka z Pomády: Pravidla jsou, že žádný nejsou. Všichni jsme ve zbytečně velkém psychickém vypětí, které je dobré někdy naprosto vypnout. A já osobně neznám lepší vypínač přebytečného stresu, problémů a reality, než je hudba,“ uzavírá Honza Doležal. Album je podpořeno z grantu OSA Partnerství.

The Valentines spolu hrají od roku 2017. Výrazněji však o sobě dali vědět až výhrou v soutěži Startér Radia Wave v roce 2019. Následovala účast v národním kole Eurovision Song Contest 2022. Na jaře 2022 pak kapela předskakovala německé formaci Leoniden, v létě zahrála na Rock for People a to hned na druhé největší z festivalových stage.

V tvorbě The Valentines najdeme ozvěny The Cure, The 1975, Bowieho i Tears For Fears. Tyto zvukové barvy a inspirace moderně přepracovávají a propůjčují jim svou osobitost a individualitu. Jejich tvorba si pohrává s kontrastem vesele znějících instrumentálů a podstatně temnějších textů, které se inspirují bolestmi duše, láskou a životem jako takovým.

Album You All Look Beautiful When You Dance je v prodeji, od 5. dubna je k poslechu také na streamovacích platformách. Během dubna budou mít fanoušci možnost poslechnout si album také live - během křtů v Praze, Brně a Hradci Králové. Vstupenky na koncerty jsou v prodeji zde.

12. 4. 2024 - The Valentines (křest alba), Café V lese, Praha, special guest: Annabelle

27. 4. 2024 - The Valentines (křest alba), Pavija’n klub, Hradec Králové, special guests: The Atavists & Serge X

Tagy: