CNN Prima News Thomas Bach

Thomas Bach

Výpis příspěvků ke štítku „Thomas Bach“

Ruský sportovec „hází“ bomby na ukrajinská města. Kyjev přišel s drsnou olympijskou kampaní

4. února 2023 06:14

Ukrajina zahájila mezinárodní kampaň, pomocí níž chce zabránit ruským a běloruským sportovcům účastnit se olympijských her v Paříži v roce 2024. Kyjev i další západní politici či sportovci ve své argumentaci upozorňují, že by šlo o propagaci ruských zločinů, které Moskva za pomoci Minsku na Ukrajině páchá. O snahu zrušit zákaz ruským a běloruským sportovcům v posledních dnech usiluje Mezinárodní olympijský výbor (MOV).

Prezident světového hokeje opět vzbudil vášně. O návratu Ruska na MS nerozhoduje morálka, řekl

1. února 2023 20:49

Rusové vedle mnoha dalších mezinárodních akcí mají utrum i na hokejovém mistrovství světa. Ne však z morálních důvodů, kvůli tomu, že by tím „sborná“ dělala reklamu režimu Vladimira Putina. Prezident IIHF Luc Tardif opakovaně razí rétoriku, že znemožněním účasti ruské reprezentaci chrání všechny hráče před potenciálním nebezpečím. Pro někoho skandální slova zopakoval i při cestě do Finska.

Mexiko chce po 68 letech zopakovat pořádání olympijských her. Podalo kandidaturu na rok 2036

27. října 2022 08:55

Mexiko jako první země oficiálně podalo kandidaturu na pořadatelství olympijských her v roce 2036. Ve středu to ve společném prohlášení oznámili mexický ministr zahraničí Marcelo Ebrard a předsedkyně národního olympijského výboru María José Alcaláová. Mexiko už letní olympiádu hostilo v roce 1968, kdy se hrdinkou her stala čtyřnásobná vítězka ve sportovní gymnastice Věra Čáslavská.

Má výsledky, ale také pověst tyranky. Kdo je trenérka „jednorázových“ krasobruslařek?

18. února 2022 17:51

Čelila obrovskému tlaku, který si lze zvláště v 15 letech jen těžko představit. Ruská krasobruslařka Kamila Valijevová s vědomím, že je namočená do dopingové kauzy, ve volných jízdách coby největší favoritka na zlato selhala. Z neúspěchu se emočně sesypala a do toho jí trenérka Eteri Tutberidzeová pořádně „naložila“. Byl to nejnovější důkaz toho, jak náročné – až tyranské – prostředí kontroverzní odbornice vytváří.

Nechtěná olympiáda. Do Pekingu se politikům nechce, proč se hry konají v Číně?

7. ledna 2022 09:01

Zimní olympijské hry v čínském Pekingu začnou již za měsíc, část států se je ale rozhodla bojkotovat. Kvůli porušování lidských práv v zemi do Číny pojedou za některé země pouze sportovci bez politické reprezentace. K bojkotujícím zemím by se mohlo připojit i Česko. Proč vůbec Mezinárodní olympijský výbor (MOV) vybral kritizovanou Čínu jako pořádající zemi?

Sportovci v řece, na břehu 600 tisíc lidí. Zahájení her v Paříži má být nejvelkolepější

15. prosince 2021 13:36

Organizátoři letních olympijských her v Paříži naplánovaných na rok 2024 odprezentovali s velkým předstihem vizi zahajovacího ceremoniálu. Ten se bude zcela vymykat tomu, co bylo k vidění za posledních více než 100 let. Francouzská metropole zboří tradice a „vykopne“ sportovní svátek na řece, nikoliv na stadionu, jak tomu vždy bývá.

Olympiáda v Pekingu jako svátek sportu? Dva měsíce před startem spíš symbol strachu

4. prosince 2021 14:25

Do zahájení zimních olympijských her v Pekingu zbývají přesně dva měsíce. Místo toho, aby se mluvilo o tom, kdo bude bojovat o medaile, se řeší, zda vůbec sportovci, kteří se mají na hrách představit, přicestují. Odradit je mohou ještě přísnější covidová opatření než při hrách v Tokiu nebo znepokojivá situace kolem tenistky Pcheng Šuaj. Už před startem olympiády je tak její renomé značně pošramocené.