CNN Prima News tlumočníci

tlumočníci

Výpis příspěvků ke štítku „tlumočníci“

Láska je silnější než válka. Rus s Ukrajinkou chystají zásnuby a tlumočí běžencům na Moravě

Kdyby válka na Ukrajině skončila jako vztah Dariny Zubkové a Pavla Magera, celý svět by si oddechl. Ona má ukrajinské občanství, on ruské, přesto plánují zásnuby. „Válka lásce neublížila, spíš nás ještě víc spojuje,“ vypráví mladý pár žijící v Česku. Propojuje je i společná práce, oba tlumočí pro ukrajinské uprchlíky. A skoro každý den vyslechnou hrůzné příběhy z Mariupolu, Buči, Irpině...

Prach, střelba a jednání s Tálibánem. Velvyslanec popsal náročnou evakuaci z Kábulu

Český velvyslanec v Afghánistánu Jiří Baloun na tiskové konferenci popsal, jak probíhala evakuační mise. Doprovázela ji složitá vyjednávání, podmínky se každou chvílí měnily. „Kooperovali jsme s příslušníky vedení letiště, Turky, Američany, ale v poslední fázi i s Tálibánem,“ řekl ve čtvrtek novinářům Baloun, kterému Kulhánek udělil nejvyšší resortní vyznamenání.

Okamura: Babiš přijal muslimské migranty, soustřeďme se na bezpečnost v naší zemi

Předseda SPD Tomio Okamura ve speciálním vysílání pořadu 50 dní do voleb na CNN Prima NEWS opět zkritizoval vládu premiéra Andreje Babiše (ANO) za to, že přijala 170 Afghánců poté, co se v zemi chopilo moci islamistické hnutí Tálibán. Okamura je rovněž proti vysílání českých vojáků na zahraniční mise. Jednání vlády naopak podporuje koalice Pirátů a STAN a koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09).

Na českou pomoc v Afghánistánu čekají i děti. Další evakuační let se ale neplánuje

Dvě afghánské rodiny s vazbami na ČR, které čekaly na kábulském letišti, se dostaly do letadla USA. Opustit Afghánistán se podařilo i afghánskému tlumočníkovi s rodinou, který se nevešel do českého evakuačního speciálu a zůstal na letištní ploše. Před letištěm podle ní stále zůstává několik spolupracovníků Česka. Spolek Vlčí máky proto žádá o vyslání čtvrtého evakuačního letu. České úřady s tím zatím podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) nepočítají.

Ženám a dětem hrozí v Afghánistánu smrt, řekl Kulhánek. Česko evakuuje i tlumočníky

Česká republika z Afghánistánu evakuuje kromě českých diplomatů i místní síly, které na kábulském velvyslanectví pracovaly, a to včetně jejich rodin. Česko přemístí i tlumočníky pomáhající české armádě, kteří o to požádali. Evakuační lety se uskuteční v nejbližších dnech. Informovala o tom vláda po jednání Bezpečnostní rady státu. Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) uvedl, že ženám a malým dětem našich spolupracovníků hrozí smrt a mučení, což stát nemůže připustit.

Podívejte se, jak vypadají majitelé českých hlasů reportérů CNN na CNN Prima NEWS

CNN Prima NEWS má díky licenci CNN jako jediné médium v Česku přístup k rozsáhlé síti reportérů po celém světě. Během chvíle se tak divák může dostat do USA, Asie, Afriky i Austrálie. Žádný obydlený kontinent ve zpravodajství CNN Prima NEWS není nedostupný. Reportéři CNN ale samozřejmě mluví anglicky a v angličtině s nimi komunikují i moderátoři v pražském studiu. České simultánní tlumočení zajišťuje tým devíti profesionálních tlumočníků s dlouholetou praxí. Nelehkou práci, ke které je nutné mít talent, specializované vzdělání a odolnost proti stresu, přibližují vedoucí tlumočnického týmu Barbora Tite a Anna Žilková.