reklama

Zemanova dcera obdivovala hrob svého otce na výstavě. Má smysl pro humor, říká TMBK

Ještě mu nebylo ani 40 let a na české grafické scéně si dokázal vybudovat zcela unikátní postavení. Na Instagramu jeho účet sleduje k půl milionu lidí. Denně je schopen zareagovat na dění kolem. Jeho tvorba mu před dvěma lety přinesla i Křišťálovou lupu. Hostem pořadu Nový den na CNN Prima NEWS byl Tomáš Břínek alias TMBK.

reklama

Břínek, který je i fotograf a hudebník, odhaduje, že svoji první koláž vytvořil před 13 až 14 lety. „Prakticky furt projíždím sociální sítě, v televizi mám puštěný zpravodajský kanál. Určitě přicházejí i inspirace, někdo mi napíše, že se někde něco děje,“ sdělil TMBK.

Denně je schopen utvořit deset koláží, někdy ale neudělá žádnou. Záleží na tom, co se zrovna děje. Dle svých slov má v sobě etickou hranici, kterou by nepřekročil. „Je pár věcí, do kterých bych asi nešel, co se týče nějak rodiny a takových klasických věcí,“ řekl Břínek s tím, že mez určují i sociální sítě.

Na podzim loňského roku se jeho výstava s názvem Českoland setkala s velkým ohlasem. Problémem se ale stala pandemie koronaviru. „Já už to obnovit nechci. My jsme to pak ještě na chvilku otevřeli, ale tím, jak je koronavirus, člověk nemá nic jistého. Třeba, dejme tomu, za dva roky udělám druhý díl Českolandu,“ uvedl satirik.

Kateřina Zemanová má smysl pro humor

Na výstavě potkal dceru prezidenta Miloše Zemana Kateřinu. „Ta byla fajn, obdivovala hrob svého otce. Pochválila výstavu, že se jí to líbilo. Udělalo na mě dojem, že má smysl pro humor,“ sdělil s úsměvem Břínek.

Během rozhovoru padla otázka, jak se mu žije s jeho „údělem,“ kdy každý od něj čeká humor a pointu. „Já musím říct, že poslední rok se s tím žije docela dobře, protože nikam nechodím. Nějak to nevnímám, jsem spíš introvert. Úplně se nepotkávám s tunou lidí, abych to musel řešit,“ řekl grafik.

„Úplně jsem neměl čas se nad tím zamyslet, ale asi za deset let nechci už měnit hlavu Zemana za cokoli. Uvidíme, třeba přijde něco zase úplně nového, něco určitě vymyslím,“ dodal na závěr rozhovoru Břínek.

K tématu

Tagy: výstava Nový den Tomáš Břínek TMBK koláže tvorba Kateřina Zemanová

Další hlavní zprávy

Volby 2021

Bookmakeři: Vítězství ve volbách ANO neobhájí. Favoritem na post premiéra je Bartoš

Bookmakeři: Vítězství ve volbách ANO neobhájí. Favoritem na post premiéra je Bartoš

V podzimních volbách do Sněmovny podle bookmakerů hnutí ANO vítězství neobhájí. Na tuto variantu je aktuálně kurz 1,46:1, na výhru se dá sázet v kurzu 2,5:1. Největším favoritem na příštího premiéra je předseda Pirátů Ivan Bartoš (1,9:1) před současným předsedou vlády Andrejem Babišem (ANO, 2,5:1). Sázkaři se zatím mírně přiklánějí k vítězství ANO, nejvyšší sázka je 300 000 korun. Mezi dalšími kandidáty jsou i šéf ODS Petr Fiala či bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Vyplývá to z vyjádření zástupců sázkových kanceláří.

Příběhy z první linie

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Nikdy mu před očima neumíralo tolik lidí, jako právě teď. Covidová pandemie pořádně zamávala i se životem záchranáře z Rokycan, který vedle směn v sanitce pomáhá též na urgentním příjmu v plzeňské nemocnici a na ARO jednoho ze západočeských špitálů. V dalším z Příběhů první linie na CNN Prima NEWS anonymně vypráví, jak si člověk zvyká na smrt kolem sebe. Mluví o bezmezné únavě. I o tom, že brečí jak pacienti, tak zdravotníci.

Vydržme šest měsíců, vyzývá Zeman. Lehce dementní odmítači očkování změní názor
Zeman potvrdil vládní rošádu Běhounka za Blatného. Prozradil také, kdo nahradí Petříčka
reklama
reklama
Zavření okresů prezident Zeman vítá. Ať jsou vojáci při kontrolách přísní, vyzývá

Partie

Domácí zpravodajství

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích
Češi mění názor na esport, těší gamera T9Lakyho. Hru FIFA občas psychicky nedáváte
Další články
reklama
reklama