Český turista zemřel v Egyptě. Pochybení hotelu bylo šílené, líčí tragédii svědkyně

Dovolená v Egyptě

V Egyptě zemřel český turista

Tragicky skončila dovolená v egyptském Soma Bay. Podle informací CNN Prima NEWS tam v pátek zemřel český turista. Zprávu redakci potvrdila také mluvčí ministerstva zahraničí Lenka Do.

K incidentu mělo dojít kolem 11:30 na pláži hotelového resortu Solymar Soma Beach. Tragickou událost redakci CNN Prima NEWS popsala česká turistka, která v destinaci dovolenkuje.  „Kamarádka, která se zrovna koupala v moři, viděla, jak paní táhne svého manžela z vody. Prý se k ní v jednu chvíli otočil zády, spadnul do vody a přestal vnímat. Nejspíše zkolaboval a nalokal se vody,“ vylíčila tragickou událost dívka, která si nepřála být jmenována.

„Kamarádka v tu chvíli vystřelila z vody a začala volat o pomoc,“ pokračovala. Okamžitě přiběhli další dva turisté, kteří ženě pomohli vytáhnout manžela z vody. Přispěchala také jedna žena, pravděpodobně ze Švýcarska, která mu okamžitě začala poskytovat první pomoc. „V tu chvíli se tam seběhli také animátoři, barmani a další personál hotelu,“ řekla Češka s tím, že plavčík údajně přiběhl až po několika minutách. „Seděl ve své boudě, která se nacházela asi 100 metrů odtud. Přiběhl až po několika minutách,“ popsala.

„Vyřvávali jsme, ať zavolají záchranku, doktora. Zkrátka někoho, kdo by mu mohl pomoci. Až tak po dvaceti minutách přiběhl někdo s kyslíkovou bombou. Muž už měl v tu chvíli modrou hlavu a nohy, necirkulovala mu zřejmě krev. Ani nevím, jestli měl puls. Ostatní říkali, že ne,“ vylíčila děsivé chvíle česká turistka. V tu chvíli se kolem muže měl vytvořit hlouček asi 30 lidí, kteří koukali, jak mu žena dává první pomoc. „Samozřejmě tam bylo pár výjimek. Jeden pán se snažil nosit vodu a běhal tam a zpátky. Nechci hanit všechny, ale pochybení ze strany hotelu bylo šílené,“ popsala.

Jako by mu skákali po břiše

Smrt českého turisty už potvrdilo také ministerstvo zahraničí. „Informaci můžeme potvrdit. Další podrobnosti zjišťujeme přes náš zastupitelský úřad,“ uvedla pro CNN Prima NEWS mluvčí ministerstva zahraničí Lenka Do. Úřady příčinu smrti ani přesný popis celé události zatím neuvedly.

Na místo po několika minutách přijeli také záchranáři. Autem se však nemohli dostat na pláž. „Když přišli nějací doktoři, jen stáli a dívali se na tu Švýcarku, která se pokoušela muži dávat dýchání z úst do úst a dělala mu masáž srdce. S masáží srdce se pak střídala s nějakým doktorem, který jako doktor ani nevypadal. Vypadalo to, jakoby mu skákal po břiše a ne po hrudníku,“ řekla.

Muže se bohužel zachránit nepodařilo. „Je to katastrofa a úplná tragédie. Potom toho pána odnesli. Naložili ho na plážové lehátko a odnesli ho přes celý resort, ani ho ničím nezakryli,“ popsala žena, která následně hovořila také s manželkou zemřelého turisty. Muž podle jejích slov neměl žádné problémy se srdcem ani netrpěl dalšími zdravotními problémy.

Tagy: