Český turista zemřel v Egyptě. Pochybení hotelu bylo šílené, líčí tragédii svědkyně

Tragicky skončila dovolená v egyptském Soma Bay. Podle informací CNN Prima NEWS tam v pátek zemřel český turista. Zprávu redakci potvrdila také mluvčí ministerstva zahraničí Lenka Do.

K incidentu mělo dojít kolem 11:30 na pláži hotelového resortu Solymar Soma Beach. Tragickou událost redakci CNN Prima NEWS popsala česká turistka, která v destinaci dovolenkuje.  „Kamarádka, která se zrovna koupala v moři, viděla, jak paní táhne svého manžela z vody. Prý se k ní v jednu chvíli otočil zády, spadnul do vody a přestal vnímat. Nejspíše zkolaboval a nalokal se vody,“ vylíčila tragickou událost dívka, která si nepřála být jmenována.

„Kamarádka v tu chvíli vystřelila z vody a začala volat o pomoc,“ pokračovala. Okamžitě přiběhli další dva turisté, kteří ženě pomohli vytáhnout manžela z vody. Přispěchala také jedna žena, pravděpodobně ze Švýcarska, která mu okamžitě začala poskytovat první pomoc. „V tu chvíli se tam seběhli také animátoři, barmani a další personál hotelu,“ řekla Češka s tím, že plavčík údajně přiběhl až po několika minutách. „Seděl ve své boudě, která se nacházela asi 100 metrů odtud. Přiběhl až po několika minutách,“ popsala.

„Vyřvávali jsme, ať zavolají záchranku, doktora. Zkrátka někoho, kdo by mu mohl pomoci. Až tak po dvaceti minutách přiběhl někdo s kyslíkovou bombou. Muž už měl v tu chvíli modrou hlavu a nohy, necirkulovala mu zřejmě krev. Ani nevím, jestli měl puls. Ostatní říkali, že ne,“ vylíčila děsivé chvíle česká turistka. V tu chvíli se kolem muže měl vytvořit hlouček asi 30 lidí, kteří koukali, jak mu žena dává první pomoc. „Samozřejmě tam bylo pár výjimek. Jeden pán se snažil nosit vodu a běhal tam a zpátky. Nechci hanit všechny, ale pochybení ze strany hotelu bylo šílené,“ popsala.

Jako by mu skákali po břiše

Smrt českého turisty už potvrdilo také ministerstvo zahraničí. „Informaci můžeme potvrdit. Další podrobnosti zjišťujeme přes náš zastupitelský úřad,“ uvedla pro CNN Prima NEWS mluvčí ministerstva zahraničí Lenka Do. Úřady příčinu smrti ani přesný popis celé události zatím neuvedly.

Na místo po několika minutách přijeli také záchranáři. Autem se však nemohli dostat na pláž. „Když přišli nějací doktoři, jen stáli a dívali se na tu Švýcarku, která se pokoušela muži dávat dýchání z úst do úst a dělala mu masáž srdce. S masáží srdce se pak střídala s nějakým doktorem, který jako doktor ani nevypadal. Vypadalo to, jakoby mu skákal po břiše a ne po hrudníku,“ řekla.

Muže se bohužel zachránit nepodařilo. „Je to katastrofa a úplná tragédie. Potom toho pána odnesli. Naložili ho na plážové lehátko a odnesli ho přes celý resort, ani ho ničím nezakryli,“ popsala žena, která následně hovořila také s manželkou zemřelého turisty. Muž podle jejích slov neměl žádné problémy se srdcem ani netrpěl dalšími zdravotními problémy.

Tagy:

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
21:29

Ukrajinský dron shodil bombu na skupinu ruských vojáků

20:55

Odběratel prý odmítl přijmout náklad první lodi, která vyplula z Oděsy

20:32

Rusko ve válce proti Ukrajině přišlo o 70 tisíc až 80 tisíc zabitých a zraněných vojáků, uvedl náměstek amerického ministra obrany Colin Kahl.

20:02

USA poskytnou Ukrajině další vojenskou pomoc za miliardu dolarů

Hrozivá bouřka smetla u Prahy za pár vteřin celou pouť. Microburst zachytily obecní kamery

V Horoměřicích u Prahy slavili 23. července Anenskou pouť. Bohatý program začínal ve 13 hodin a měl trvat až do večera. Už po půl hodině ale oslavy překazila silná bouřka, která z nádvoří místního zámku smetla takřka vše. Obec nyní na svých facebookových stránkách zveřejnila záběry z kamer. Podle meteoroložky CNN Prima NEWS Jany Hujslové se v oblasti vyskytl tzv. microburst – silná bouřka, doprovázená silným větrem. V okolí v té době padaly i 2,5centimetrové kroupy.

Živě
ON-LINE: Ukrajinci měli zabránit vraždě ministra. Ostřelují nás české raketomety, tvrdí Rusko

Rusko se snaží získat plnou kontrolu nad Luhanskou i Doněckou oblastí. Ukrajinci však na Donbasu pokračují v tvrdém odporu vůči agresorovi. Na jižní frontě ukrajinská armáda nadále postupuje. Ukrajinské bezpečnostní složky pak tvrdí, že zmařily pokus ruských tajných služeb zavraždit ministra obrany Oleksije Reznikova. Rusko zase uvedlo, že Ukrajinci ostřelovali Doněck z českých raketometů. Bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv prozradil, za jakých podmínek Rusko přistoupí na mír. Válka je podle něj odpověď na rusofobii.

Dva roky od požáru v Bohumíně: Žhář dostal za smrt 11 lidí doživotí, byt má nové nájemníky

Dva roky uplynuly od nejtragičtějšího požáru v historii Česka. Zdeněk Konopka v Bohumíně zapálil dveře bytu, kde jeho příbuzní slavili narozeniny. Zemřelo jedenáct lidí včetně malých dětí, část uhořela, část se zabila skokem z okna v 11. patře. Pachatel se tehdy mstil za to, že ho opustila manželka. Po dohodě se státním zástupcem dostal doživotí.

Zeman převzal lži opozice, kritizuje vláda. Jeho veto může stát miliardy, varuje Kalousek

Rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana vetovat novelu, která má snížit platby státu do zdravotnictví, může státní pokladnu vyjít až na miliardy korun, varoval bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Vyzval proto poslance, aby rozhodnutí co nejdříve přehlasovali. Prezidenta kritizují i členové současné vlády. Podle šéfa státní kasy Zbyňka Stanjury (ODS) převzal prezident lživou argumentaci opozice. Vládní koalice má v dolní parlamentní komoře pohodlnou většinu 108 poslanců, řada zákonodárců ale v době vládních prázdnin čerpá dovolené.

Domácí zpravodajství

Policejní prezident doporučil vyhradit místa pro odpůrce, tvrdí ANO. Ten se ohradil

Aktualizováno

Hnutí ANO nově na politických mítincích pokaždé vyhradí místo pro odpůrce. Ve videu na sociálních sítích to uvedl předseda hnutí a bývalý premiér Andrej Babiš (ANO), který minulý týden čelil podle médií na mítincích hlasitým protestům svých odpůrců. Babiš tvrdí, že opatření je na základě doporučení policejního prezidenta Martina Vondráška. Ten to ale razantně odmítá.

V rakouských Alpách se vážně zranili dva Češi. Po dalším turistovi pátrají záchranáři

Dva čeští turisté se v neděli zranili při výstupu na alpský vrchol Hinterer Brochkogel v rakouském Tyrolsku. Informovala o tom v pondělí agentura APA. Při cestě horolezci zřejmě uklouzli a spadli pět metrů do pukliny. Rakouské úřady stále pátrají po českém turistovi, který je v Rakousku nezvěstný od minulého týdne, uvedlo české velvyslanectví ve Vídni.