Tragická nehoda turecké lanovky. Jeden muž zemřel, téměř dvě stovky lidí uvázly ve vzduchu

Nehoda lanovky v Turecku si v pátek večer vyžádala jednoho mrtvého a 10 zraněných.

Pád lanovky v Turecku

Nehoda lanovky v Turecku si v pátek večer vyžádala jednoho mrtvého a 10 zraněných. Ve vzduchu uvázly téměř dvě stovky lidí. Na místě zasahovalo 160 záchranářů a také vrtulník. Informoval o tom web Sky News.

Po nehodě lanovky, která vede na kopec Tünek Tepe na západní straně města Antalya, se do údolí zřítilo několik lidí. K tragickému incidentu došlo v pátek kolem 18. hodiny, informuje web Sky News. Ve 25 kabinách, které byly zavěšeny zhruba 10 metrů nad zemí, uvázlo 184 cestujících.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Děti v Číně umlátily 13letého chlapce, tělo zahrabaly ve skleníku. Teď jim hrozí trest smrti

„Následně začala rozsáhlá záchranářská akce,“ uvedl turecký ministr vnitra Ali Yerlikaya. Na evakuaci, která probíhala až do časných ranních hodin, se podílelo několik vrtulníků, horské záchranné týmy a 160 záchranářů.

Muhittin Bocek, starosta metropolitní obce Antalya, v sobotu v 7 hodin ráno místního času uvedl, že z 15 kabin bylo zachráněno nejméně 96 lidí a záchranné práce na devíti kabinách stále pokračují. Podle Úřadu guvernéra při nehodě zemřel Memis Gumuse. Dalších 10 lidí bylo podle ministra zdravotnictví Fahrettina Kocaa převezeno do nemocnice.

Úřad guvernéra potvrdil, že zemřelým je Memis Gumus, turecký státní příslušník. Původně uvedl, že při srážce bylo zraněno sedm lidí, ministr zdravotnictví Fahrettin Koca později tento počet upravil na deset.

„Jedna osoba zemřela a 10 lidí bylo zraněno v důsledku pádu kabiny lanovky v antalyjské čtvrti Konyaaltı. Nechť se Bůh smiluje nad naším občanem, který při nehodě přišel o život, přeji brzké uzdravení zraněným,“ napsal ministr na sociální síti X.

K nehodě došlo v poslední den třídenního státního svátku přerušení půstu, který ukončuje muslimský ramadán a rodiny se obvykle sjíždějí do přímořských letovisek. Lanovka vozí turisty z pláže Konyaalti do restaurace a na vyhlídkovou plošinu na vrcholu 618 metrů vysokého Tünek Tepe. Cesta trvá přibližně devět minut. Provozuje ji městský úřad Antalya Metropolitan Municipality. Prokuratura v Antalyi již zahájila vyšetřování s cílem zjistit příčinu nehody.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Tragická smrt tří dívek semkla Slováky. Nejste na to sami, vzkazují rodinám obětí a pomáhají

Tagy:
Turecko havárie kabinová lanovka Antalya lanová dráha Sky News Ali Yerlikaya Muhittin Böcek