reklama

Tragická nehoda na Českobudějovicku: Po střetu s osobním autem zemřeli dva cyklisté

Při nehodě mezi obcemi Kaliště a Zaliny u Českých Budějovic zemřeli v sobotou odpoledne dva cyklisté. Srazilo je osobní auto. K místu nehody vyjely tři posádky zdravotní záchranné služby a letěl vrtulník. Informaci o nehodě potvrdil mluvčí policie Milan Bajcura a mluvčí záchranářů Zuzana Fajtlová.

reklama

„Bohužel, žena středního věku utrpěla závažná zranění, kterým na místě podlehla. Druhému zraněnému byla poskytnuta neodkladná resuscitační přednemocniční péče, ale i přesto také zemřel,“ řekla Fajtová. Záchranáři z místa nehody odvezli také dva lidi s lehkým zraněním.

Nehoda se stala před 15. hodinou. Řidič s vozem Peugeot 406 směřoval k obci Kaliště. Podle policie se zřejmě po projetí zatáčkou lekl protijedoucího nákladního auta, které se vyhýbalo cyklistům.

Bajcura dále informoval, že se nehoda stala na málo frekventované silnici nižší třídy. Počasí na Českobudějovicku bylo slunečné a lákalo i k jízdě na kole.

K tématu

Další hlavní zprávy

Gaming

Bulánci se vrací. Kultovní česká hra za den posbírala dva miliony korun na vývoj

Bulánci se vrací. Kultovní česká hra za den posbírala dva miliony korun na vývoj

Legendární česká počítačová hra Bulánci se po dvaceti letech vrátí na obrazovky. Tuzemští autoři získali od fanoušků během jediného dne přes dva miliony korun na vývoj nové verze. Původní cílovou částkou bylo přitom půl milionu korun. Zájem českých hráčů tak mnohonásobně předčil očekávání vývojářů. „Cíl byl splněn dřív, než jsme si stihli uvědomit, co se děje,“ řekli redakci CNN Prima NEWS.

Flegr zuří: Konec skupiny MeSES si odskáčeme, jako když Babiš v srpnu zrušil roušky
Benešová vypouští drby. Bojí se o křesílko, pustil se do ministryně Pirát Michálek
Pokračujeme dál, jen ne pod ministerstvem, hlásí MeSES. Připraví plán pro boj s epidemií
reklama
reklama
Zeman: Omlouvám se za bombardování Jugoslávie. Prosím Srby o odpuštění, řekl Vučičovi

Miloš Zeman

Domácí zpravodajství

Nové příznaky covidu: Nejen vředy v puse. Pacienti mají potíže podobné kocovině
Další články
reklama
reklama