Transgender muž otěhotněl po známosti na jednu noc. Nenapadlo mě, že můžu mít dítě, říká

Že by mohl někdy přivést na svět vlastní dítě, transgendera Ashe Patricka Schade ani ve snu nenapadlo. Přesto po jedné noci strávené s mužem, kterého poznal na seznamce, přišel do jiného stavu. A i když se těhotenství neobešlo bez komplikací, podařilo se mu přivést na svět zdravou holčičku Ronan. Tu teď vychovává spolu s manželem Jordanem.

„Nikdy by mě nenapadlo, že bych mohl otěhotnět v době, kdy užívám hormonální léčbu. Je to velmi vzácný jev,“ vysvětlil rodák ze Západní Virginie. Transformaci z ženy na muže zahájil Schade před čtyřmi lety. Když se v únoru 2020 dozvěděl, že je těhotný, své léky okamžitě vysadil. „Nikdo z lékařů se mě tehdy nechtěl ujmout. Byl jsem velmi rizikový případ a měl poměrně velkou šanci, že se těhotenství zvrtne,“ přiznal.

Miminko v té době prý rozhodně neplánoval. „V letech 2019 a 2020 jsem kvůli rozvodu procházel těžkým obdobím a měl problémy s duševním zdravím. Skončil jsem na seznamce pro homosexuály Grinder a po sexu na jednu noc otěhotněl,“ přiznal Schade, který pracuje v oblasti duševního zdraví a k tomu studuje doktorát.

„Byl to pro mě obrovský šok. Ale do svého těhotenského břicha jsem se brzy zamiloval a těhotenství zvládl navzdory tomu, že jsem se potýkal se stavy úzkosti,“ doplnil.

Že se necítí dobře ve svém těle, Schade pociťoval už od dětství. „Když jsem byl malý, rodiče mě poslali na terapii v naději, že se to spraví,“ zavzpomínal. Problémy měl také ve škole. „Skrýval jsem svá prsa a ve škole se identifikoval jako chlapec. Říkal jsem si Ash a nosil gotické tmavé oblečení, abych skryl, jak ve skutečnosti vypadám,“ vylíčil deníku Daily Mail.

„Jednoho dne mě matka poslala do školy v růžových dvoudílných šatech. Moje učitelka ve třídě pak hlasitě prohlásila, že jsem ve skutečnosti dívka jménem Ashley. Během chvíle jsem se z oblíbence stal nikým. Maminka mé tehdejší přítelkyně pak volala k nám domů a po rodičích požadovala, aby tuhle homosexuální urážku dítěte drželi dál od její dcery,“ popsal Schade s tím, že měl hrozné dětství. „Dokonce jsem jsem chtěl spáchat i sebevraždu,“ dodal.

K dceři chce být upřímný

Dnes je ale všechno úplně jinak. Krátce na to, co Schade otěhotněl, seznámil se se svým budoucím manželem Jordanem. V říjnu roku 2020 pak přivedl na svět zdravou holčičku, kterou pojmenoval Ronan. „Když jsem začal rodit, tým zdravotnického personálu byl o mé situaci informován a byl úžasný. Možná to zní protichůdně, ale porod mi připadal jako jedna z nejmužnějších věcí, které jsem kdy dělal,“ konstatoval otec.

„Ke své dceři chci být upřímný a otevřený a až přijde vhodná doba, vysvětlím jí, že někdy mohou mít děti i trans muži a že jsem její máma i táta,“ popsal Schade.

Rodičovství si prý velmi užívá. „Lidé nás na ulici často zastavují a říkají nám, že dcerka musí mít určitě krásnou maminku, nebo když jsme venku s Jordanem, ptají se, kde jsme ji adoptovali. Je to většinou docela zajímavý začátek rozhovoru,“ uzavřel Schade.

Tagy: