CNN Prima News tříkolka

tříkolka

Výpis příspěvků ke štítku „tříkolka“

Konkurence pro elektrické koloběžky? Audi bude vyrábět rikšu na baterky

23. června 2022 14:45

Audi ohlásilo spolupráci s německo-indickým startupem Nunam, se kterým začínají pracovat na výrobě ikonických dopravních prostředků typických pro asijské země. Rikši budou pohánět akumulátory, které doslouží v elektromobilech. Ulevit by se tak mohlo znečištění vzduchu například v Indii, která je v tomto ohledu třetí nejhorší zemí světa. Konkurence to ale může být i pro elektrické koloběžky, které získávají čím dál větší oblibu i u nás.

Muži ujížděli celníkům na tříkolce. Vezli čtyři kilogramy léků na výrobu drog

2. června 2021 16:32

Neobvyklou honičku zažila hlídka celníků v pátek 28. května v Libereckém kraji. Dvojice mužů se před nimi snažila uprchnout na tříkolce, avšak marně. Po jejich dopadení celníci navíc zjistili, že jeden z nich v batůžku převážel více než čtyři kilogramy pastilek léků, ze kterých by mohl vyrobit téměř kilogram metamfetaminu. Případem se nyní zabývají kriminalisté.

Italové obelstili legislativu. Tříkolku Piaggio MP3 lze osedlat s řidičákem na auto

12. září 2020 23:22

Piaggio MP3 je takzvané vícestopé vozidlo. Má totiž hned tři kola, dvě vepředu a jedno vzadu. Také díky brzdovému pedálu na pravou nohu je homologováno v kategorii pro řidičský průkaz skupiny B. Luxusní tříkolku s výkonem 44 koní a maximální rychlostí 142 km/h tak může osedlat i úplný motocyklový začátečník s „papíry“ na auto.