reklama

Trump obvinil Baldwina: Kameramanku zastřelil záměrně. Je to blázen, bije se s reportéry

Uplynuly už více než dva týdny od tragédie při natáčení westernu Rast, kdy herec Alec Baldwin omylem zastřelil kameramanku. Odpověď na otázku, proč se to stalo, je stále neznámá. Objevila se ale nová teorie. Podle ní by mohlo jít o sabotáž. Někdejší americký prezident Donald Trump má však jasno. Podle něj herec kameramanku zastřelil záměrně.

reklama

Vyšetřovatelé i média se prozatím nejvíc soustředili na osobu zbrojířky Hannah Gutierrezové-Reedové. Byla to totiž právě ona, kdo zodpovídal za bezpečnost při natáčení scén se střelnými zbraněmi.

Gutierrezová měla mít problémy s bezpečností na place už v minulosti. Její právník Jason Bowles v rozhovoru pro pořad televize ABC Good Morning America ale řekl, že se chovala zodpovědně a svou roli brala velmi vážně. Naznačil dokonce, že mohlo jít o sabotáž.

„Díváme se na tuto možnost a obáváme se, že to mohlo být to, co se tam stalo. Tedy že se někdo snažil úmyslně sabotovat natáčení propašováním ostrého náboje na scénu,“ uvedl Jason Bowles, právník Hannah Gutierrezové-Reedové. Podle něj zřejmě nebylo cílem zabít, ale vyvolat bezpečnostní incident, který by poškodil natáčení. Jak se ostrý náboj dostal do krabice se slepými, zůstává stále záhadou.

Trump obvinil Baldwina

Bývalý prezident USA Donald Trump má ale jasno. Ve čtvrtek v rozhlasovém pořadu Chrise Stigalla podle Newsweeku prohlásil, že Baldwin kameramanku Halynu Hutchinsovou zastřelil záměrně. „Podle mého názoru s tím měl něco společného. Ale když už nic jiného, jak můžete vzít zbraň, ať už nabitou, nebo nenabitou, a namířit ji na někoho, kdo ve filmu vůbec nehraje? Prostě ji na tu osobu namířit a zmáčknout spoušť?“ kroutil hlavou.

Baldwin na place smrtelně postřelil kameramanku a zranil scenáristu a režiséra Joela Souzu. Bývalý prezident naznačil, že zbraň herec mohl nabít. Novinářům také řekl, že podle něj Baldwin není v pořádku. „Pozoruji ho už léta. Dostává se do pěstních soubojů s reportéry. Chci říct, že všechno, co dělá, je výbušné. Je to blázen,“ uvedl Trump.

Tagy:
film střelba kultura smrt USA Donald Trump kameramanka Alec Baldwin Halyna Hutchinsová

Hlavní zprávy

Na Slováky by česká očkovací kampaň nezabrala. Chtěli využít Schwarzeneggera s Norrisem
Slovensko

Na Slováky by česká očkovací kampaň nezabrala. Chtěli využít Schwarzeneggera s Norrisem

Přinese velmi drsná očkovací kampaň v Česku kýžený průlom? To se teprve uvidí, ale na Slovensku by podle všeho nezabrala. Říká to tamní expert Jakub Kuvik, který se podílel na tvorbě té slovenské. Podle něj jsou vizuály s drastickými záběry pacientů z nemocnic neúčinné. Sám pak říká, že pro slovenskou kampaň bylo v plánu zapojit i filmové hvězdy jako Arnold Schwarzenegger nebo Chuck Norris.

Chudoba rodičů zdvojnásobuje riziko, že hluboko do kapsy budou mít i jejich děti
Ekonomika

Chudoba rodičů zdvojnásobuje riziko, že hluboko do kapsy budou mít i jejich děti

Finanční situace rodičů má výrazný vliv na životní úroveň jejich dětí. Vyrůstá-li potomek v nuzných poměrech, je u něho až dvakrát vyšší pravděpodobnost, že na tom s penězi bude na štíru v porovnání s jejich dobře situovanými vrstevníky. Největší rozptyl mezi těmito dvěma skupinami panuje v Bulharsku, nejmenší v Lotyšsku, vyplývá z aktuálních dat Eurostatu. Jak je na tom Česká republika?

reklama

Domácí zpravodajství

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Laffita o vztahu s otcem: Byl to macho. Říkal, že jestli budu gay, zabije mě jako psa

Kubánec Osmany Laffita se živí jako úspěšný módní návrhář a více než 25 let žije ve šťastném vztahu s partnerem Guyem. V mládí to však neměl vůbec lehké. Svou orientaci musel dlouho skrývat. V době, kdy žil ještě na Kubě, to bylo trestné. Dlouho se s tím nemohli smířit ani jeho otec. „Táta mi kolikrát říkal, že jestli budu gayem, zabije mě jako psa,“ řekl Laffita v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama