reklama

Turistka bloudila po Krušných horách v sandálech. Mám ponožky s membránou, bránila se

Turisté se na českých horách chovají lehkovážně, čím dál častěji volí pro túry po zasněžených vrcholcích nevhodné oblečení a obuv. Záchranáře takhle naposledy zaskočila zbloudilá žena, která se v pátek vydala do okolí Krušnohorské lyžařské magistrály v sandálech. Členům Horské služby vysvětlovala, že je takhle zvyklá. A že má ponožky s membránou.

reklama

Záchranáři Horské služby zažili v Krušných horách rušný páteční večer. Mohly za to dvě ženy ve věku 69 a 64 let, které zabloudily nedaleko vrchu Loupežník u Dubí na Teplicku.

Ta starší dala kamarádce z neznámých důvodů svůj mobil do batohu, následně se rozdělily. Zatímco 64leté turistce se pak podařilo z prostoru mimo značené cesty dostat na Krušnohorskou lyžařskou magistrálu, kvůli druhé byla vyhlášena pátrací akce.

Trvala hodinu a půl, vedle Horské služby se sněžným skútrem a terénní čtyřkolkou se do ní zapojili i policisté.

K tématu

„Paní nalezli v pořádku na silnici mezi Dubí a Krupkou,“ popisoval Tomáš Plíva, zasahující člen Horské služby Krušné hory.

Plívu i jeho kolegy ovšem na místě zarazila naprosto nevhodná obuv jedné z žen, mladší turistka totiž na túru kolem Sedmihůrské cesty vyrazila pouze v sandálech. Na výtky záchranářů odpověděla, že na nohou má termoponožky s membránou. A že takto obutá chodí do hor už třicet let.

„To, co jsme viděli při této akci, neodpovídalo třiceti letům zkušeností pohybu na horách," pochybuje Miroslav Račko, náčelník Horské služby Krušné hory. „Šlo o porušení snad všech zásad pohybu v zimních horách. Paní se vydala na cestu sněhem v obuvi vhodné na jarní procházku parkem, druhá se vzdala mobilu a s partnerkou se rozdělily. Důrazně turisty varuji, aby se takto nechovali.“

Sandály jsou podle Račka vrcholem všeho, co horské oblasti od nezodpovědných návštěvníků v posledních týdnech zažívají. A že toho je.

Uplynul například jen týden od chvíle, kdy se v Krkonoších muž se ženou vydali na Sněžku cestou pro skialpinisty, měli na sobě přitom jen tepláky a tenisky. I této promrzlé dvojici museli v Obřím dole kousek od Slezské boudy pomoci záchranáři.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama