CNN Prima News Turzovka

Turzovka

Výpis příspěvků ke štítku „Turzovka“

Papež odsoudil slovenský holocaust, strůjce deportací Tiso má ale v Bytči pamětní desku

15. září 2021 08:05

Papež František to při návštěvě Slovenska nemá jednoduché. „Jozef Tiso byl dost dobrý prezident, nikomu nic zlého neudělal,“ říká 79letý Dominik Gašperik ze západoslovenské Bytče. O dvě ulice dále v ulici 1. máje stojí Tisův rodný dům s pamětní deskou ozdobenou květinami. Svatý otec přitom v pondělí odsoudil vyhlazení 100 tisíc Židů, na kterém měl výrazný podíl právě slovenský prezident Jozef Tiso.

Na pivo za 1659 eur a pak karanténa. Jak se žije na uzavřené česko-slovenské hranici

19. září 2020 13:48

Není to železná opona, pro většinu Čechů a Slováků je ale společná hranice opět nepropustná. Reportér CNN Prima NEWS navštívil osadu Konečná v Beskydech, která je od pátku rozpůlená do dvou států. „Když ke mně přijde Slovák na pivo, po návratu riskuje pokutu 1659 eur,“ rozčiluje se hospodský v české části Konečné, větší část štamgastů totiž tvoří Slováci. Češi si o stejnou pokutu koledují, když půjdou „za čáru“ třeba na houby.

Bašty Mariana Kotleby u českých hranic aneb Proč Kysucko fandí extremistovi

8. srpna 2020 13:38

Jednu z nejsilnějších voličských základen si předseda slovenské krajně nacionalistické parlamentní strany Marian Kotleba vytvořil v horských údolích u hranic s Českou republikou. Proč zrovna tam? Na Kysucku to zjišťoval reportér CNN Prima NEWS. „Kotleba je dobrý člověk. Pomáhá lidem a věří v Boha,“ myslí si Vilma Mičudová, oddaná Kotlebova volička z kysucké dědiny Zákopčie.