Dělostřelecká tvrz Bouda dostává původní podobu. Na začátku války ji vyrabovali vojáci
Dělostřelecká tvrz Bouda na Orlickoústecku po dlouhých 80 letech dostává svoji původní podobu. Na začátku okupace v roce 1939 ji totiž vojáci německého wehrmachtu poničili a připravili o některé důležité součásti. Od té doby nebyla využívaná a chátrala. Až na začátku 90. let ji skupina nadšenců začala velmi pomalu opravovat a zpřístupňovat veřejnosti. Teď do ní masivně investuje Pardubický kraj.