reklama

Hasič, který zasahoval při tragickém požáru v Havířově, je pozitivní na COVID-19

Nečekané pokračování má pondělní tragický požár v Havířově, při kterém zemřely dvě malé děti. Vyšlo najevo, že jeden z hasičů byl pozitivní na COVID-19, což způsobilo všem jednotkám, které na místě zasahovaly, velké problémy.

reklama

Dvě nezletilé děti v pondělí odpoledne nepřežily požár bytu v Havířově na Karvinsku, ve čtvrti Šumbark. Na místě zasahovaly tři dobrovolné a dvě profesionální jednotky hasičů. Ještě během zásahu ale dorazila na místo neštěstí informace, že se u jednoho z dobrovolných hasičů prokázalo onemocnění COVID-19.

Mluvčí Krajské hygienické stanice Ostrava Radim Mudra uvedl: „Tento hasič byl v epidemiologicky významném kontaktu s dalšími třemi členy dobrovolného sboru hasičů, kteří byli odesláni na vyšetření PCR na přítomnost koronaviru a byla jim nařízena čtrnáctidenní karanténa.“

Zda se také nakazili, by mohlo být jasné během 24 hodin. Prokázané onemocnění ale okamžitě zkomplikovalo život všem hasičům, kteří byli na místě. Mluvčí hasičského záchranného systému Moravskoslezského kraje řekl: „Dalších dvacet příslušníků HZS Moravskoslezkého kraje bylo ponecháno doma. Ti absolvují testy příští pondělí. Také jsme dezinfikovali jednu naši hasičskou stanici v Havířově a pak tři hasičské zbrojnice dobrovolných hasičů, kteří u zásahu byli. Vedle toho jsme dezinfikovali i celkem sedm zásahových vozidel profesionálních a dobrovolných hasičů.“

Podle informací CNN Prima NEWS je nakažený hasič pracovníkem Dolu Darkov, kde hygienici zjistili při plošném testování tuto nemoc už u 113 zaměstnanců a šesti jejich rodinných příslušníků. Mezitím také pokračuje vyšetřování příčin samotného tragického požáru, při němž zemřely dvě malé děti.

Hledat viníka je prý předčasné

Vysoko šlehající plameny a hustý dým vyděsily obyvatele Šumbarku v pondělí odpoledne. Hasiči k požáru vyjížděli po půl čtvrté. V bytě tři plus jedna zasahovalo pět jednotek dobrovolných i profesionálních hasičů. Podle jejich mluvčího byl zásah v silně zakouřeném bytě náročný.

„Byly zasaženy dva pokoje jednoho z bytů. Zásah byl komplikovaný v tom, že tam bylo velké množství kouře, takže jsme se museli v bytě zorientovat. Nicméně vynesení dětí bylo poměrně rychlé, protože se nacházely nedaleko vchodu do bytu,“ řekl velitel zásahu Pavel Haas.

Podle policistů je vyšetřování celé tragédie na samém počátku, a zatím tak nechtějí spekulovat ani o tom, kdy by mohly být známé první předběžné výsledky vyšetřování. Policisté společně s hasiči a specialisty musí získat potřebné informace, zajistit stopy a vyslechnout poškozené a svědky. Hovořit o konkrétním viníkovi je podle nich předčasné. Kriminalisty bude také zajímat, jestli děti v době neštěstí hlídal někdo dospělý.

Tagy:

Hlavní zprávy

Přibývá opakovaných nákaz covidem. I po prodělání se očkujte třetí dávkou, vybízí Chlíbek
Koronavirus

Přibývá opakovaných nákaz covidem. I po prodělání se očkujte třetí dávkou, vybízí Chlíbek

Česko se potýká s rekordním počtem opakovaných nákaz koronavirem. Ministerstvo zdravotnictví jich za čtvrtek eviduje přes 16 tisíc, což je nejvíc od začátku celé pandemie. Na vině je dle všeho vysoce nakažlivá varianta omikron. Podle odhadů resortu by reinfekcí mělo v následujících dnech přibývat. Podle vakcinologa Romana Chlíbka je nejlepší dosavadní ochranou kombinace očkování posilující dávkou a prodělání nemoci.

Do vězení půjdu s hrdostí, říká Kubkův stalker. Pekarová chce víc stíhání dezinformátorů
Koronavirus

Do vězení půjdu s hrdostí, říká Kubkův stalker. Pekarová chce víc stíhání dezinformátorů

Známí antivaxeři Jana Peterková a Patrik Tušl odmítají nejen očkování, ale i obvinění ze strany policie, která je stíhá kvůli dezinformacím a stalkingu. Zatímco bývalá reportérka podle vyšetřovatelů opakovaně lhala o covidové situaci i účincích vakcín, Tušl zase pronásledoval známé osobnosti boje s pandemií. Oba dva si za své výstupy na sociálních sítích nechali platit od svých podporovatelů.

Sledujte ŽIVĚ Partii: Vypukla válka ve Sněmovně? Střetnou se Pekarová a Vondráček

Vládní strany si jdou s opozicí tvrdě po krku prakticky od první schůze nové Sněmovny. Hnutí ANO a SPD se nelíbí plánovaná novela pandemického zákona, obě uskupení by také chtěla větší zastoupení ve vedení dolní komory Parlamentu. Pětikoalice zase viní opozici z toho, že jí zbytečně hází klacky pod nohy. I o tomto tématu budou diskutovat v nedělní Partii šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a poslanec Radek Vondráček (ANO). V druhé části se pak uskuteční velká debata čtyř politiků na téma krize na Ukrajině. Pořad můžete sledovat od 11 hodin živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

reklama

Domácí zpravodajství

Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

Někteří poslanci TOP 09 a ODS dostali falešné SMS, že mají nastoupit do karantény

Aktualizováno

Několik poslanců koaličních stran ODS a TOP 09 v pátek obdrželo falešnou SMS zprávu o povinné karanténě kvůli kontaktu s osobou pozitivně testovanou na koronavirus. Uvedla to ODS v tiskové zprávě. Ministerstvo zdravotnictví sdělilo, že jde o evidentní podvod. Zváží další právní aspekty takové činnosti a podle toho učiní právní kroky, úřad také podá trestní oznámení.

reklama