reklama

Ubodali ji a utekli. Útočníci v Británii napadli dvanáctiletou dívku, ta zraněním podlehla

Někdo v Liverpoolu ubodal dvanáctiletou dívku jménem Ava Whiteová, když byla s přáteli v centru města u rozsvěcení vánočního stromu. Pro podezření z vraždy policie zatkla tři chlapce. Zároveň hledá stříbrnou dodávku s možnými svědky útoku, kteří by mohli objasnit, co se na místě stalo.

reklama

Ava Whiteová byla s přáteli v centru Liverpoolu u rozsvěcení vánočního stromu. Podle pátečního prohlášení policie ji někdo napadl zhruba ve 20:40 místního času. Avu pak našli kolemjdoucí svíjející se na zemi a poskytli jí pomoc, uvádí web CNN.

„Na místo přijeli záchranáři a Ava byla převezena do dětské nemocnice Alder Hey, kde bohužel i přes veškerou snahu zdravotnického personálu krátce nato zemřela,“ uvádí prohlášení policie.

„Domníváme se, že se Ava dostala s přáteli do slovní potyčky, která vyvrcholila napadením, to se jí stalo osudným. Podle našich informací pak pachatelé utíkali po School Lane přes Hanover Street do Fleet Street,“ uvedla na svém webu liverpoolská policie.

Policie v souvislosti s napadením zadržela a vyslýchá chlapce ve věku 13, 14 a 15 let. Policie zveřejnila i záznam, na kterém je stříbrná dodávka, a prosí, aby se její posádka ozvala. Měla totiž možnost vidět, jak k incidentu došlo, a polici by mohla významně pomoct při vyšetřování.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ Partii s Prymulou a Kubou: Velká diskuse o testování, očkování a opatřeních
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Partii s Prymulou a Kubou: Velká diskuse o testování, očkování a opatřeních

Změní českou justici případ bývalé ministryně Vlasty Parkanové? Na otázku budou hledat odpovědi hosté Partie Terezie Tománkové ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho předchůdkyně ve vládě Marie Benešová (za ANO). Následuje velká diskuse o testování, očkování a nových protipandemických opatřeních, které se zúčastní hned několik zástupců různých politických stran, mezi nimi i epidemiolog Roman Prymula a hejtman Jihočeského kraje a předseda Asociace krajů Martin Kuba (ODS). Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Německý viceadmirál odstoupil poté, co chválil Putina. Pomoci Ukrajině ale země neplánuje

Šéf německého námořnictva Kay-Achim Schönbach odstoupil kvůli svým kontroverzním výrokům na adresu Ukrajiny a Ruska, uvedla agentura Reuters. Mluvčí německého ministerstva obrany řekla, že viceadmirálova prohlášení, ať už jde o jejich obsah či formu, neodrážejí oficiální postoj Německa. Vztahy našeho západního souseda s Ukrajinou jsou však nadále napjaté. Německo se totiž staví velmi odmítavě k vojenské pomoci Ukrajině v souvislosti s hrozící ruskou invazí.

Dosáhnete na státní podporu kvůli energiím? Jurečka představil kalkulačku pro zájemce

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) představil plán na vyplácení podpory kvůli zdražení energií. Zájemci o příspěvek na bydlení si mohou díky nově spuštěné kalkulačce spočítat, zda na státní podporu dosáhnou. Podle šéfa resortu na něj mají nárok vlastníci bytu a trvalí nájemníci, kterým na úhradu přiměřeného bydlení v Praze nestačí 35 procent celkových příjmů. V jiných oblastech činí hranice pro příspěvek 30 procent příjmů.

reklama

Domácí zpravodajství

Další mrazivé záběry z nehody na D5: Utekli za svodidla, jejich auto smetl kamion

Na sociálních sítích se objevilo další video ze čtvrteční hromadné nehody na dálnici D5 u Žebráku na Berounsku. Kvůli špatnému počasí a nezodpovědnosti některých řidičů tam havarovalo 36 aut a šest lidí se zranilo. Provoz byl zastaven na 11 hodin. Poslední video názorně ukazuje, jak je důležité při havárii na dálnici ihned opustit vozidlo a dostat se od něj co nejdál.

reklama