reklama

Učitelka ve školce byla tak opilá, že sotva stála na nohou. Nadýchala téměř tři promile

Téměř tři promile nadýchala učitelka mateřské školky ve slovenském městě Partizánske. Opilá byla tak, že sotva stála na nohou. Když se potácela s dětmi na zahradě, všimla si toho ředitelka a zavolala policisty. Na alkoholem značně posilněnou ženu čekala okamžitá výpověď.

reklama

Sotva stála, chovala se divně. Přitom byla se sedmnácti dětmi ve věku 3 až 4 roky na zahradě. V tu chvíli učitelku zpozorovala ředitelka mateřské školy.

„Když jsem k ní přišla, vycítila jsem, že něco není v pořádku. I když měla roušku. Věděla jsem to pak potom, co promluvila,“ uvedla ředitelka Mária Gendierová.

Učitelka v pořádku skutečně nebyla. Gendierová poznala, že její podřízená pila –⁠ a ne málo. Jenže žena odmítla dýchnout do přístroje, a tak ředitelce nezbylo nic jiného, než zavolat policisty. Ti pak učitelku přemlouvali další dvě hodiny, než se podvolila k dechové zkoušce. Výsledek všechny šokoval.

Přístroj ukázal 2,7 promile a po 15 minutách to bylo 1,12 miligramu na litr, což je v přepočtu 2,33 promile.

Policisté učitelku obvinili z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Město, které spravuje školku, jí pak okamžitě dalo vyhazov.

Tagy:
Slovensko učitelka opilá žena alkohol mateřská škola Partizánske

Hlavní zprávy

Babiš prezidentem? Pokládat věnce a pronášet projevy by ho asi nebavilo, míní politolog
Prezidentské volby 2023

Babiš prezidentem? Pokládat věnce a pronášet projevy by ho asi nebavilo, míní politolog

Andrej Babiš (ANO) má největší šanci stát se prezidentem České republiky. Pokud by se volby uskutečnily teď, dosluhující premiér by v druhém kole o funkci hlavy státu stál proti generálovi Petru Pavlovi, tvrdí průzkum agentury Median pro deník MF Dnes. „Babiš by musel po zvolení hodně klást věnce a pronášet projevy, to by ho asi tolik nebavilo. Ale zase by mohl být dál ve vysoké politice,“ zpochybňoval kandidaturu šéfa ANO v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Lukáš Jelínek.

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách

Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce změnu na postu hlavní hygieničky. Nepočítá s tím, že by tuto funkci nadále zastávala Pavla Svrčinová. Je odbornice na výživu, a měla by se tedy na ni zaměřit. S odkazem na mluvčího TOP 09 a AntiCovid týmu koalice Spolu Vladana Vaňka to napsal Deník N. Kdo by měl Svrčinovou nahradit, Vaněk nesdělil. Na dotaz podle webu nereagoval ani Válek.

reklama

Domácí zpravodajství

Ledecký k Prymulovi: Mám s vámi problém. Doporučujete opatření, přitom na nich vyděláváte

Na kamarádství to nevypadá. Hudebník Janek Ledecký se v pořadu Co Čech, to politik! televize CNN Prima NEWS postavil exministrovi zdravotnictví Romanu Prymulovi. Na epidemiologovi mu vadí, že doporučuje opatření jako jsou testy a vakcinace, a přitom na tom zároveň vydělává. Podle Prymuly to ale není pravda. Exministr zdůraznil, že ve střetu zájmů není.

reklama