Učitelka ve školce byla tak opilá, že sotva stála na nohou. Nadýchala téměř tři promile

Téměř tři promile nadýchala učitelka mateřské školky ve slovenském městě Partizánske. Opilá byla tak, že sotva stála na nohou. Když se potácela s dětmi na zahradě, všimla si toho ředitelka a zavolala policisty. Na alkoholem značně posilněnou ženu čekala okamžitá výpověď.

Sotva stála, chovala se divně. Přitom byla se sedmnácti dětmi ve věku 3 až 4 roky na zahradě. V tu chvíli učitelku zpozorovala ředitelka mateřské školy.

„Když jsem k ní přišla, vycítila jsem, že něco není v pořádku. I když měla roušku. Věděla jsem to pak potom, co promluvila,“ uvedla ředitelka Mária Gendierová.

Učitelka v pořádku skutečně nebyla. Gendierová poznala, že její podřízená pila –⁠ a ne málo. Jenže žena odmítla dýchnout do přístroje, a tak ředitelce nezbylo nic jiného, než zavolat policisty. Ti pak učitelku přemlouvali další dvě hodiny, než se podvolila k dechové zkoušce. Výsledek všechny šokoval.

Přístroj ukázal 2,7 promile a po 15 minutách to bylo 1,12 miligramu na litr, což je v přepočtu 2,33 promile.

Policisté učitelku obvinili z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Město, které spravuje školku, jí pak okamžitě dalo vyhazov.

Tagy: