Udělej salto, králi. Malá holčička rozněžnila internet nevšední radou Karlovi III.

Vynucená rošáda na britském trůnu zaujala celý svět. Australská televize 7 News zpovídala respondenty s otázkou, co by chtěli, aby nový král Karel III. udělal. Jedna holčička odzbrojila diváky, když britskému panovníkovi poradila, aby provedl salto vzad.

Sociální sítě baví roztomilá holčička, která poslala vzkaz novému králi Spojeného království. Dívka měla novinářům australské televize 7 News odpovědět na otázky, jakou radu by Karlovi III. dala a co by chtěla, aby 73letý vládce udělal.

Malá holčička působila, že je na otázku dobře připravená. Do Buckinghamského paláce proto vyslala stručný a jasný vzkaz: „Udělej salto vzad.“

Ať je královnou Británie

Záběry rozhovoru prostořeké dívenky se bleskurychle dostaly na internet, kde se staly okamžitě hitem. Uživatele pobavila jednak roztomilost dítěte, ale také myšlenka, že by se 73letý monarcha pustil do tak obtížného gymnastického kousku.

„Zaplatil bych za to, abych to mohl vidět,“ komentoval výzvu dítěte jeden z uživatelů Twitteru.

Další uživatele pak dítě upoutalo natolik, že by jej dokonce rádi viděli coby člena samotné britské královské rodiny. „Je pozice princezny volná? Udělejte z ní dědičku britské koruny po Karlovi, je tak moc roztomilá,“ stálo v jednom z příspěvků na sociálních sítí.

Pro Brity je taková milá drobnost příjemným zpestřením v časech truchlení za královnu Alžbětu II., jejíž pohřeb se konal v pondělí v Londýně. Na post krále se tak dostal někdejší princ Charles, dnes král Karel III. Jeho nástupcem je – k lítosti lidí, kteří prosazují malou dívenku – princ William.

Tagy: