Stateční Ukrajinci. Proti tankům bojují i holýma rukama, muž si před něj dokonce klekl

Proč se Rusům nedaří

Ukrajinci blokují ruské tanky a bojová vozidla vlastními těly. Na sociálních sítích se šíří záběry, na kterých si lidé stoupají před projíždějící ruskou armádu ve snaze zastavit její postup.

Video, které na svém Twitteru zveřejnil zpravodajský web Ukrinform, ukazuje obec Bachmač v Černihivské oblasti. Na záběrech jsou vidět tamní obyvatelé, kteří se snaží zastavit průjezd ruské armády.

Jeden z mužů nejprve naskočí na jedoucí ruský tank. Následně se ho snaží zastavit vlastníma rukama a kleká si před něj.

Jiné video, které se na sociálních sítích objevilo v pátek, ukazuje průjezd ruských obrněných vozidel. I zde se neznámý muž snaží zastavit průjezd konvoje. Na záběrech je vidět, jak skáče projíždějícím autům do cesty.

Ukrajinský generální štáb v ranním sobotním hlášení odhadl, že nepřítel přišel o 14 letadel, 8 vrtulníků, 102 tanků, 536 obrněnců, 15 děl a protiletadlový raketový systém Buk. Tyto údaje nebylo možné ověřit. Ruské úřady žádné informace o ztrátách nezveřejnily.

Útoky ruské armády na hlavní město Kyjev se zatím daří odvracet. „Podle stavu k dnešnímu ránu máme přes 3500 zemřelých Rusů a bezmála 200 zajatců,“ sdělil v sobotu poradce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Mychajlo Podoljak, jehož cituje web Ukrajinska pravda.

Tagy:
Vladimir Putin armáda tank tanky Twitter Ukrajina Rusko Kyjev Ozbrojené síly Ruské federace Bachmač