reklama
CNN Prima News Uničov

Uničov

Výpis příspěvků ke štítku „Uničov“

Obce škrtají na opravách, investicích či sportu. Nemohou kvůli změnám v daních plánovat

Z daňového balíčku, který nedávno prošel Sněmovnou, vstávají starostům obcí vlasy hrůzou. Jeho schválení senátem by znamenalo mnohamilionové ztráty v rozpočtech, které by museli akutně řešit. To by se podepsalo na opravách komunikací či plánovaných investicích, škrtalo by se také ve sportu či v kultuře. Starostové proto varují, že tyto kroky jenom vytvářejí nestabilní prostředí, ve kterém banky nebudou chtít obcím dlouhodobě půjčit.

Úklid po povodních je náročný. A pohřešovanou seniorku hledají už i potápěči

Aktualizováno

Bleskové záplavy, které v noci z neděle na pondělí zasáhly část Šumperska a Olomoucka, podle prvotních odhadů způsobily na majetku vodohospodářů škody nejméně 50 milionů korun. Do pátrací akce po čtyřiasedmdesátileté ženě z Oskavy na Šumpersku se ve středu zapojili i policejní potápěči. Dvě desítky policistů znovu prohledávají zhruba osmikilometrový úsek.

Škody zajistěte a nafoťte, radí pojišťovny poškozeným povodněmi

Obce Šumvald, Uničov, Oskava nebo Dlouhá Loučka na Olomoucku zasáhly v pondělí v brzkých ranních hodinách povodně. Až opadne voda, přijde na řadu jednání s pojišťovnami. Tedy alespoň pro ty, kteří pojistku mají. Co přesně mají lidé dělat, aby se dočkali plnění co nejrychleji? V rozhovoru pro CNN Prima NEWS o tom mluvila tisková mluvčí České asociace pojišťoven Veronika Nová.

reklama