CNN Prima News Uničov

Uničov

Výpis příspěvků ke štítku „Uničov“

Obce škrtají na opravách, investicích či sportu. Nemohou kvůli změnám v daních plánovat

7. prosince 2020 07:27

Z daňového balíčku, který nedávno prošel Sněmovnou, vstávají starostům obcí vlasy hrůzou. Jeho schválení senátem by znamenalo mnohamilionové ztráty v rozpočtech, které by museli akutně řešit. To by se podepsalo na opravách komunikací či plánovaných investicích, škrtalo by se také ve sportu či v kultuře. Starostové proto varují, že tyto kroky jenom vytvářejí nestabilní prostředí, ve kterém banky nebudou chtít obcím dlouhodobě půjčit.

Následky povodní v Šumvaldu: Stovky zasažených domů, škoda dosahuje půl miliardy

13. června 2020 11:37

Ničivá povodeň zasáhla v Šumvaldu na Olomoucku a v jeho v místní části Břevenec téměř 280 objektů. Na obecním majetku jsou škody i nadále odhadovány na 250 milionů korun a stejnou částkou je zatím vyčíslena i škoda na majetku obyvatel. Do obce se dnes ve velkém počtu sjíždějí dobrovolníci, i nadále zde zasahují také hasiči.

Úklid po povodních je náročný. A pohřešovanou seniorku hledají už i potápěči

10. června 2020 14:25
Aktualizováno

Bleskové záplavy, které v noci z neděle na pondělí zasáhly část Šumperska a Olomoucka, podle prvotních odhadů způsobily na majetku vodohospodářů škody nejméně 50 milionů korun. Do pátrací akce po čtyřiasedmdesátileté ženě z Oskavy na Šumpersku se ve středu zapojili i policejní potápěči. Dvě desítky policistů znovu prohledávají zhruba osmikilometrový úsek.

Den poté: Lidé v postižených obcích odklízejí, co velká voda zničila

9. června 2020 06:01
Aktualizováno

Řeky na Olomoucku a Šumpersku se vrátily k běžnému průtoku. V zasaženém regionu místní odklízí z domů nánosy bahna nebo třeba zničený nábytek. Nikde v České republice neplatí žádný ze tří stupňů povodňové aktivity, vyplývá to z údajů Českého hydrometeorologického ústavu. Aktuální situaci sleduje štáb CNN Prima NEWS.

Škody zajistěte a nafoťte, radí pojišťovny poškozeným povodněmi

8. června 2020 22:46

Obce Šumvald, Uničov, Oskava nebo Dlouhá Loučka na Olomoucku zasáhly v pondělí v brzkých ranních hodinách povodně. Až opadne voda, přijde na řadu jednání s pojišťovnami. Tedy alespoň pro ty, kteří pojistku mají. Co přesně mají lidé dělat, aby se dočkali plnění co nejrychleji? V rozhovoru pro CNN Prima NEWS o tom mluvila tisková mluvčí České asociace pojišťoven Veronika Nová.

Následující dny budou ve znamení bouřek, hrozí riziko dalších povodní

8. června 2020 12:04

Hladina řek na Uničovsku v Olomouckém kraji po noční bouřce a lokálních záplavách klesá. V nadcházejících dnech lze ale očekávat další přívaly dešťů. Podle Radka Čekala z Českého hydrometeorologického ústavu by v případě srážek hrozila v místech zasažených povodněmi další odezva, jelikož je půda nasycená a potrvá, než se voda zase odpaří.

Při povodních v Olomouckém kraji zemřela žena, desítky lidí musely opustit domovy

8. června 2020 05:45
Aktualizováno

Žena ve věku 48 let z obce Břevenec zemřela při lokálních záplavách na Uničovsku a Šumpersku v Olomouckém kraji. Policie potvrdila její úmrtí a oznámila, že stále hledá 74letou seniorku z Oskavy, pod kterou se utrhl břeh potoka. Řeka Oskava v Uničově vystoupala nad ránem na třetí povodňový stupeň, Oslava v Dlouhé Loučce klesla na druhý. Na Desné v Koutech platí první stupeň. Obyvatele obce Šumvald ohrožovaly proudy vody, 20 lidí hasiči zachránili a evakuovali do bezpečí.

Bleskové povodně na Olomoucku. Hasiči zachraňovali desítky lidí, řešili stovky případů

7. června 2020 22:53
Aktualizováno

Hasiči v Olomouckém kraji po bouřce evakuovali desítky obyvatel ze zaplavených domů. Vyjížděli ke 160 událostem, nejvíce na Uničovsku a Šumpersku. Nejvíce zasažené jsou Šumvald, Oskava, Břevenec, Dolní Sukolom, v obcích jsou zatopené desítky domů, poškozená jsou vozidla i infrastruktura, uvedla na Twitteru mluvčí hasičů Lucie Balážová.