Exkluzivní záběry houfnice M777. Triumf západní technologie nad Ruskem, popsal reportér

Štáb CNN Prima NEWS měl exkluzivní příležitost natáčet ukrajinské dělostřelce při práci s moderními americkými houfnicemi M777. Ty přitom před kamerou ukazují jen výjimečně. Po každém použití je pak pečlivě maskují.

Na záběrech, které štáb CNN Prima NEWS natočil na Ukrajině, je vidět ukrajinské dělostřelectvo, které právě ladí americkou houfnici M777. „Vypadá to, že přišel rozkaz ukončit palbu. Ukrajinští vojáci sklánějí hlaveň děla,“ popsal reportér CNN Prima NEWS Matyáš Zrno.

Americká houfnice M777 je podle něj ukázka triumfu západní technologie nad tou ruskou. „Tahle houfnice je lehčí, skladnější, dostřelí dál a je přesnější než cokoliv, co mají Rusové,“ sdělil Zrno.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Rusko posílá do války i ženy z trestaneckých kolonií. Putin tím řeší vysoké ztráty, tvrdí Kyjev

Po ukončení ostřelování ruských pozic Ukrajinci houfnici pečlivě zamaskují. „Hází na ni maskovací sítě, aby nepřátelským dronům znemožnili nebo alespoň omezili zjištění pozic. Tyhle houfnice, kterých Ukrajinci dostali zhruba stovku, jsou cenným cílem pro Rusko,“ uvedl Zrno s tím, že nejméně 23 těchto houfnic se Rusům již podařilo zničit.

Tagy: