CNN Prima News univerzity

univerzity

Výpis příspěvků ke štítku „univerzity“

Rektoři vyzývají studenty vysokých škol: Očkujte se, ať se neopakuje loňský podzim

6. srpna 2021 16:46

Česká konference rektorů (ČKR) vyzývá všechny studenty vysokých škol, aby se nechali očkovat proti covidu. Podle rektorů je očkování nejúčinnějším způsobem, jak chránit zdraví a zároveň umožnit plnohodnotné vzdělávání v nadcházejícím semestru. Očkováním studenti navíc přispějí k posílení kolektivní imunity, uvedl v prohlášení předseda ČKR a rektor brněnské Masarykovy univerzity Martin Bareš.

Koronavirus mohl uniknout z laboratoře. Nemůžeme to vyloučit, kritizují WHO vědci

14. května 2021 09:25

Únik koronaviru z wuchanské laboratoře nelze vyloučit. Řádné vyšetřování by mělo být transparentní, objektivní a založené na datech, píší v otevřeném dopise vědci z univerzit Stanford, Cambridge, Harvard, Yale či Massachusettského technologického institutu (MIT). Kritizují Světovou zdravotnickou organizaci (WHO) za odmítání této teorie a volají po dalším vyšetřování.

Rektoři jsou pokrytci, nejsme ubrečené děti. Studenti i Babiš bojují za úřední maturity

24. března 2021 13:59

Ačkoliv ministr školství Robert Plaga (za ANO) začátkem března shodil úřední maturity ze stolu, maturanti se v boji za ně nevzdávají. Nejsme jen ubrečené děti, které mají řečičky, a nechceme, aby se rozhodovalo o nás bez nás, řekl CNN Prima NEWS student Jiří Trávníček, který maturanty zastupuje. Ten má navíc společně s kolegy ve středu odpoledne další schůzku s premiérem Andrejem Babišem, který studenty vzdor svému ministrovi podporuje.

Slováci řeší zákon o plagiátech. Matovič a jeho kolegové však o tituly nepřijdou

23. září 2020 14:52

V červenci přišla slovenská média na to, že někteří vládní představitelé své univerzitní tituly získali podvodným způsobem. Za plagiáty byly označeny diplomové práce ministra školství Branislava Gröhlinga, předsedy Národní rady Borise Kollára, a dokonce i premiéra Igora Matoviče. Jeho vláda přitom nyní řeší zákon, který by umožňoval vysokým školám odebírat titul těm absolventům, u nichž se plagiátorství prokáže. Premiér a jeho kolegové o něj však s největší pravděpodobností nepřijdou.

Kdo je připraven, není překvapen. Vysoké školy „zbrojí“ proti koronavirové ofenzívě

20. září 2020 18:35

Do nového akademického roku vstoupí bezkontaktně zatím jen vysoké školy a univerzity v Praze. A to na základě pátečního rozhodnutí pražské hygienické stanice. Souvisí to s tím, že metropole se na epidemickém semaforu zbarvila do červené, což představuje narůstající nebo přetrvávající komunitní přenos koronaviru. Vysoké školy a univerzity v ostatních krajích zatím počítají s prezenční nebo hybridní výukou, připravují se ale na to, že by přešly do on-line režimu.

Univerzity se on-line výuky vzdát nehodlají. Úředníci podle nich slovíčkaří

16. září 2020 22:12

Národní akreditační úřad se brání podezřením, že by měl v úmyslu odebírat akreditace vysokým školám, jež přejdou na výuku on-line. Prý musí jen dodržovat zákon, který mu nařizuje dohlížet na kvalitu vzdělávacího procesu a garantovat, že vysoké školy fungují v souladu s jejich akreditacemi. Univerzity přesto nerozumí, proč musí mít pro přechod do on-line režimu svolení od státních orgánů a považují to za nemístný zásah do své autonomie. Mendelova univerzita je připravena v případě zhoršení epidemické situace přejít plošně na flexibilní formy vzdělávání. A právě přívlastek „plošný“ je zřejmě jablkem sváru.

Promoce v době pandemické: Univerzity řeší, zda uspořádat tradiční ceremonii

9. září 2020 06:13

Pandemie koronaviru se nedotkla pouze základních a středních škol, ale také těch vysokých. České univerzity sice vesměs začínají až s koncem září či začátkem října, ale již nyní musí řešit své fungování. Na přetřes přichází mimo jiné otázka promocí. Některé univerzity se totiž rozhodly tradiční ceremoniál pro absolventy kvůli koronaviru nepořádat.

Vláda kvůli koronaviru až do odvolání uzavírá všechny školy

10. března 2020 10:04

Zavření všech základních, středních i vysokých škol vyvolalo dnes mnoho emocí. Ředitelé se obávají co bude s nadcházejícími přijímacími zkouškami na střední školy. Rodiče které jsme oslovili, jsou naopak rádi, že vláda jedná. A to i přes to, že jim zavření škol mnohdy zkomplikuje život. Budou muset zajistit hlídání svých dětí.