CNN Prima News Usain Bolt

Usain Bolt

Výpis příspěvků ke štítku „Usain Bolt“

Dvoustovky na MS vyhráli Lyles a Jacksonová. Vadlejch hladce zvládl kvalifikaci oštěpu

22. července 2022 05:54

Na atletickém mistrovství světa byly k vidění bleskurychlé dvoustovky. Jamajčanka Shericka Jacksonová předvedla druhý nejlepší čas všech dob 21,45 sekundy a získala první velké individuální zlato. Američan Noah Lyles obhájil titul v osobním rekordu 19,31, který ho zařadil na třetí místo historických tabulek před bývalého světového rekordmana Michaela Johnsona. Stříbrný olympijský medailista Vadlejch na MS hladce zvládl kvalifikaci oštěpu.

Raketová máma opět udeřila. Ani Bolt se nemůže pochlubit počinem Fraserové-Pryceové

18. července 2022 11:22

Eugene, hlavní město amerického státu Oregon, se v neděli obléklo do žluto-zelených barev. Ženskou stovku na mistrovství světa v atletice totiž ovládlo trio Jamajčanek. Nejlepší z nich byla Shelly-Ann Fraserová-Pryceová, která na nejkratší distanci na šampionátu získala už pátý triumf. Ani Usain Bolt se jí v tomto směru nemůže rovnat.

Transgender golfistka: U profíků se rozdíly stírají, mužská kostra má ale výhodu

4. srpna 2021 13:37

Na úrovni vrcholového sportu se rozdíly mezi ženami a transgender sportovkyněmi stírají, ne všechny soutěžní disciplíny jsou jen o síle, vysvětlila transgender golfistka Anna Nicole Kučerová v pořadu Nový den. Hormonální léčba výrazně ubere na síle, v některých sportech ale může hrát roli třeba silnější mužská kostra, doplnila v ranním vysílání CNN Prima NEWS.

Nejrychlejším mužem planety je překvapivě Ital. Stovku zvládl v evropském rekordu

1. srpna 2021 15:08

Zatímco ve finále 100 metrů žen si tři medaile rozebraly tři Jamajčanky, do vyvrcholení mužské stovky se ze země v Karibiku neprobojoval ani jeden sprinter. Zlato bere překvapivě naturalizovaný Ital Marcell Jacobs, který zároveň s výkonem 9,8 sekundy překonal evropský rekord. Američan Fred Kerley byl druhý, bronz vybojoval Kanaďan André De Grasse.