Mohutný ukrajinský útok dronů v Rusku. Plynárna u estonských hranic je po explozi v plamenech

Dronový útok v Rusku

Rusko v noci na neděli hlásí útoky dronů v několika oblastech, uvedl ruskojazyčný server BBC News. V plynovém terminálu Usť-Luga v Leningradské oblasti se podle agentury Ukrinform ozval výbuch a začalo hořet. Agentura Reuters s odvoláním na ruské zdroje napsala, že místní krátce předtím slyšeli dron.

Ruské ministerstvo obrany na Telegramu informovalo o útocích ukrajinských dronů na Smolenskou, Tulskou a Orelskou oblast. Nad Smolenskou oblastí podle něj protivzdušná obrana zničila čtyři drony.

K TÉMATU: Překvapivý manévr a rychlá palba. Ukrajinci rozmlátili ruský obrněnec, ukazují záběry

Výbuch v terminálu Usť-Luga, který leží při Baltském moři nedaleko od hranic s Estonskem, zasáhl zařízení plynárenské společnosti Novatek. Na pořízených záběrech z místa je patrné, že zde do výšky šlehají plameny. Zatím nejsou žádné zprávy o zraněných, zaměstnanci byli evakuováni.

Na místě okolo 6:30 SEČ podle korespondenta agentury TASS stále zuřil požár, proti kterému zasahovali hasiči.

Podle petrohradského serveru Fontanka měly být na obloze spatřeny nejméně dva drony směřující k Petrohradu předtím, než se objevily zprávy o požáru.

Leningradská oblast se poprvé od začátku ruské invaze na Ukrajinu stala terčem dronového útoku tento týden ve čtvrtek. Do té doby byla nejseverněji položenou a od Ukrajiny nejvzdálenější zasaženou oblastí Pskovská oblast, která sousedí s pobaltskými zeměmi, podotýká BBC.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Mír podle Ukrajiny? Podpora světa roste, ruské agresi ale budeme čelit léta, míní Marian

Tagy:
útok požár dron zemní plyn Petrohrad bezpilotní letoun Rusko plynárenství protivzdušná obrana Smolensk Novatek Leningradská oblast Tulská oblast Usť-Luga Orelská oblast