CNN Prima News uzavírání

uzavírání

Výpis příspěvků ke štítku „uzavírání“

K rebelujícím hospodám se přidávají také hotely. Otevřeno budou mít i přes zákaz

Restaurace chtějí pokračovat v protestu proti vládním opatřením, některé budou mít v pondělí opět otevřeno i po 20. hodině. Provozovatelé žádají kompenzace podle tržeb z minulých období. Premiér Andrej Babiš jim je slíbil. K restauratérům se přidávají hoteliéři, majitelé hudebních klubů a další živnostníci. Novinářům to v pondělí řekli v Teplicích zástupci restaurací.

Blatný: Nechejme se otestovat, abychom udrželi otevřené obchody a společenský život

Situace s epidemií COVID-19 je sice stabilizovaná, ale nadále křehká. Přestože klesá počet hospitalizovaných, podíl nakažených seniorů je stále vysoký, takže se mohou nemocnice rychle znovu naplnit. Na tiskové konferenci to řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) a statistik Ladislav Dušek. Ministr zároveň uvedl, že již začalo testování antigenními testy. Zároveň vyzval, aby se lidé nechali otestovat, pokud chtějí nadále otevřené obchody a společenský život.

Prymula: Máme před sebou klíčových šest týdnů. Hrozí, že nám Evropa zavře hranice

Z epidemiologického hlediska na tom nejsme dobře, uvedl Roman Prymula v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Česko má podle něj před sebou klíčových šest týdnů, během kterých by se lidé měli vzdát společenských akcí. Pokud se totiž nepodaří probíhající druhou vlnu koronaviru usměrnit, hrozí podle vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Prymuly i to, že se Evropa Česku úplně uzavře. Aktivace Ústředního krizového štábu podle něj zatím není nutná.