Kroměříží otřásl výbuch. Explodoval byt v centru, případ řeší policie

V centru Kroměříže v pátek ráno vybuchl byt. Nikdo se nezranil, okolnostmi exploze se zabývají kriminalisté. Informovala o tom policejní mluvčí Barbora Balášová. Z fotografií, které policie zveřejnila na Twitteru, je zřejmé, že neštěstí se stalo v bytovém domě na nároží Vodní a Ztracené ulice.

„Došlo k výbuchu v jednom z bytů v centru Kroměříže. Vyšetřovatelé zjišťují příčinu. Nikdo nebyl zraněný,“ řekla Balášová. Kromě policie na místo vyjeli hasiči a záchranná služba.

Policisté dům a jeho okolí zabezpečují. Podle mluvčího krajských hasičů Romana Žemličky explodoval v bytě plyn po osmé hodině ráno, na místo byly vyslány čtyři profesionální a dobrovolné jednotky.

Ještě před příjezdem hasičů policisté evakuovali z domu osm lidí. „V době výbuchu nebyla v bytě žádná osoba. Jen kocour, který přežil díky tomu, že byl zavřený na záchodě,“ uvedl Žemlička na sociální síti.

Výbuch poškodil okna. „Střepy skla naštěstí žádnou z kolemjdoucích osob nezranily. Stavba nenese stopy poškození,“ doplnil Žemlička.

Záchranná služba vyslala na místo jednu posádku. „Naštěstí se událost obešla bez zranění. Protože si vzájemně kryjeme záda, zůstali jsme na místě až do doby, než plynaři zkontrolovali dům a vyloučili možný únik plynu. Posádka poskytla zázemí sanitního vozu několika lidem z okolních bytů, kteří museli z důvodu bezpečnosti na čas opustit své domovy,“ sdělil novinářům mluvčí krajské záchranné služby Jakub Omelka.

Tagy: