reklama

Ne povinnému očkování, ne diskriminaci. V českých městech se protestovalo proti vakcínám

V několika českých městech v sobotu odpoledne demonstrovali odpůrci povinného očkování proti COVID-19. Nejvíce se jich sešlo v Brně. Mezi protestujícími byli i příslušníci Integrovaného záchranného systému (IZS).

reklama

Zatímco na začátku protestů bylo brněnské náměstí téměř prázdné, během proslovu se sešlo několik stovek protestujících. „Hlavní požadavek je odmítnutí povinného očkování v jakékoliv sféře,“ uvedl organizátor protestu.

To při demonstraci v Českých Budějovicích v projevech plných emocí volali lidé po generální stávce. „Chceme dodat odvahu celé vládě, aby skončilo třídění občanů do kategorií a všichni měli stejná práva,“ řekl předseda strany Svobodní Libor Vondráček.

„Nesouhlasíme s očkováním, nesouhlasíme s diskriminací,“ řekl jeden z dotazovaných demonstrantů v anketě CNN Prima NEWS. „Myslím si, že je to lehce nespravedlivé vůči všem, kteří jsou zdraví,“ dodal další.

Zrušte vyhlášku

„Není zas tak překvapující, že lidé protestují. Mají na to právo, bylo to tak i v minulosti, ale faktem je, že my nechceme povinné plošné očkování. Budeme měnit vyhlášku o povinném očkování,“ popsal mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob.

Na olomoucké náměstí nakonec dorazila víc než stovka protestujících proti povinnému očkování. „Je to vlastně nátlak na lidi, naprosto protizákonný, protiústavní,“ řekl dotazovaný v anketě.

Desítky lidí se sešly také na Mírovém náměstí v Ústí nad Labem. A následně se vydaly na pochod městem. „Demonstrujeme proti tomu, aby se zrušila vyhláška, která nás, příslušníky IZS a další bezpečnostní složky ČR, nutí k povinnému očkování,“ popsal další dotazovaný.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek opakovaně zmiňoval, že hodlá vyhlášku o povinném očkování změnit. Termín si dal do půlky února.

Tagy:

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi
Miloš Zeman

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama