reklama

Přinášela lidem do života radost. Mladá maminka dvou synů Jana podlehla rakovině

Život Jany Zakopalové skončil předčasně. V osmatřiceti letech prohrála boj s agresivní formou rakoviny jater. Zanechala po sobě manžela a dvě malé děti. Rodina teď prosí prostřednictvím veřejné sbírky o pomoc.

reklama

Lékaři Janě Zakopalové rakovinu diagnostikovali letos v březnu. Její původní doktor jí na dlouhodobé bolesti a zažívací potíže naordinoval pouze běžné léky.

Detailní vyšetření provedla až nová lékařka, píše na webu dobročinné organizace Donio, která pro rodinu Zakopalových vyhlásila finanční sbírku, manžel Libor.

Kromě špatných onkologických výsledků si matka tříapůlletého Matýska a dvouletého Danečka vyslechla i prognózu nepříliš vysoké šance na vyléčení. Její diagnóza byla zákeřná rakovina jater, přičemž příčinu lékaři nemohli najít.

„Léčba probíhala s komplikacemi a po třech měsících jsme od doktorů uslyšeli verdikt: ,Nic, co jsme mohli zkusit, nezabralo a rakovina se navíc rozšířila i do dalších orgánů. Nemůžeme nabídnout žádnou léčbu. Využijte zbývající čas raději doma s rodinou‘,” popsal muž zesnulé Jany.

Skromná a inspirující žena

Jana zemřela o tři týdny později. Své poslední chvíle strávila s rodinou, stihla také oslavit druhé narozeniny svého mladšího syna. Rodině na ni však zbydou už jen vzpomínky.

„Byla to skromná, laskavá, jemná a křehká, pečlivá, milující a inspirující žena s velmi bohatým vnitřním životem. Každý den si na její úsměv vzpomene někdo z mnoha lidí, kterým přinesla do života radost,“ napsal manžel Libor.

Rodina nyní shání pomoc, a to především finanční. Otec malých chlapců chce peníze ze sbírky využít především na běžný chod domácnosti a péči o děti. Potřebuje zaplatit jídlo, oblečení, hlídání a do budoucna také kroužky, školní potřeby a výlety.

Dobročinné organizaci Donio se pro rodinu Zakopalových podařilo vybrat již téměř 490 tisíc korun. Pokud chcete přispět libovolnou částkou i vy, můžete tak učinit na jejich webu.

Tagy:
nemoc rodina manžel rakovina pomoc onemocnění tragédie děti smrt rakovina jater finanční sbírka Jana Zakopalová

Hlavní zprávy

KOMENTÁŘ: Král je stejně jako Babiš nahý. Pokud to spolu s Jágrem nevidíme, máme problém

Způsob, jakým se šéf českého hokeje Tomáš Král postavil k důkazům o své údajné estébácké minulosti, lze označit za slabošský. Následná reakce Jaromíra Jágra pak svědčí o tom, že se stále nedokážeme důstojně vypořádat s jizvami po nedávné minulosti. Přiznat si: I takové věci se v mém světě děly. A někdy též: Ano, pochybil jsem. Mrzí mě to.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Válek o členovi z TSS: Kdyby dělal zkoušku z epidemiologie, tak vyletí

„Chránit se proti koronaviru musíme, covid není žádná chřipečka,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec Vlastimil Válek (TOP 09). Reagoval tak na slova bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR Jindřicha Rajchla (TSS), který zpochybnil efektivitu očkování. „Kdybyste dělal zkoušku z epidemiologie, letíte i na třetí termín,“ dodal Válek.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama