V Plzni se zřítil kus prázdného domu. Trosky prohledávali záchranáři

V Úzké ulici v plzeňské čtvrti Roudná se v pondělí dopoledne zřítila část neobývaného domu. Na místě zasahovali záchranáři, kteří prohledávali trosky, aby zjistili, zda v nich nejsou uvězněni lidé, například bezdomovci. Situaci na místě monitorují vzhledem ke stavu objektu městské drony. Událost se podle dosavadních dostupných informací obešla bez zranění.

Oznámení o sesutí části neobývaného domu přijali policisté před 10:45. Prvotní průzkum objektu provedli hasiči. „Podle mých dosavadních informací se nikdo v budově nenacházel ani nikdo nebyl zraněný,“ sdělil pro CNN Prima NEWS mluvčí HZS Plzeňského kraje Petr Poncar.

„Na místo byl přivolán psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání osob v sutinách. Vzhledem k poškození domu byly nasazeny drony, které mapují stav a poškození domu,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Do plzeňské čtvrti Roudná byl povolán statik a pracovník Národního památkového ústavu. „Až budeme vědět, zda budova není chráněná či vzácná, rozhodneme o dalším postupu,“ dodal mluvčí Poncar. Přítomni jsou také pracovníci magistrátního stavebního odboru.

Tagy: