Náboženská tramvaj v Praze budí vášně. Až přijde revizor, řeknu pánbůh zaplať, vtipkují lidé

V Praze jezdí náboženská tramvaj.

Náboženská tramvaj

Do pražských ulic vyjela náboženská tramvaj. Podle iniciátorů má přibližovat evangelium a víru cestujícím. I když pasažéři počin hodnotí víceméně pozitivně, někteří duchovní z nápadu příliš nadšení nejsou. Celý projekt je přitom financován z církevních darů a vyšel na zhruba milion korun.

Zažíváš stres? Poznej krále pokoje. Hledáš lásku? Láska hledá tebe. Potřebuješ zázrak? Poznej boha zázraků. Tramvaj s takovými nápisy nyní jezdí v ulicích Prahy. „Chceme k lidem dostat evangelium nějakými neotřelými způsoby, moderními,“ popsal iniciátor projektu Josef Bajzík.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Hřib teď dělá v dopravě věci, které jako primátor kritizoval. Wolf se pustil i do vlády

Mezi cestujícími ale vzbuzuje nadšení i rozpaky. „Když mají lidi čas a chtěj si to přečíst, tak si myslím, že to může pomoct,“ řekl jeden z dotazovaných v anketě CNN Prima NEWS. „Je to zajímavé,“ dodal další dotazovaný.

Sociální sítě zaplnily vtípky

Tramvaj vzbudila rozruch i mezi lidmi na sociálních sítích. Jak jinak než s pro Čechy pověstným humorem. „Když přijde revizor, tak jednoduše řeknu ‚pánbůh zaplať‘,“ napsal jeden z uživatelů na sociálních sítích. „Zastávka ,na znamení‘ dostává úplně jiný nádech,“ dodal další.

Dokonce i vnitřek tramvaje je vyzdoben citáty z Bible. Příznačně hned u vstupu je Ježíšův citát „já jsem dveře“. Nechybí odkazy na církevní organizace nebo QR kód s příslušnými odkazy na církevní stránky.

Ne všichni jsou ale nápadem nadšeni. „Mám k tomu úctu, ale mně takový styl za každou cenu se vnucovat tolik nesedí. Myslím si, že tyhle věci jsou velmi jemné, velmi citlivé,“ řekl duchovní Karel Berka.

Tagy: