reklama

Vakcína proti covidu už je k dispozici ve všech krajích. Jak probíhá očkování?

V Česku se už déle než týden očkuje proti koronaviru. Od pondělka je vakcína k dispozici ve všech krajích. Posledními byly Karlovarský, Liberecký a Zlínský kraj. Jak v lokalitách očkování probíhalo, zjišťovali reportéři CNN Prima NEWS.

reklama

V Karlovarském kraji začali očkovat v osm hodin ráno přímo v areálu karlovarské krajské nemocnice, konkrétně na oddělení cestovní medicíny. K dispozici je 975 dávek vakcíny jak pro zdravotnické pracovníky, tak pro hasiče, záchranáře a policisty. Očkuje se také v Sokolově a Chebu.

Další vakcíny by do Karlovarského kraje měly dorazit pravděpodobně ve čtvrtek, opět jich bude zhruba tisíc. Ti, kteří se v pondělí nechali očkovat, dostanou druhou dávku vakcíny zhruba za tři týdny.

Liberec připravuje očkovací centrum

Do Libereckého kraje dorazilo celkem 1 170 dávek, z toho 500 připadlo na libereckou nemocnici. Ta už má svůj přidělený počet rozebraný. „Už se nám registrují zdravotníci i na další očkovací termín, který předpokládáme, že nastane někdy v polovině ledna,“ sdělil mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář.

Pro veřejnost liberecká nemocnice připravuje očkovací centrum, které se bude s vysokou pravděpodobností nacházet mimo areál zdravotnického zařízení. „Bude na dobře dostupném místě s dostatečnými kapacitami pro parkování a jednoduchou logistikou,“ dodal Řičář.

Vakcíny dostaly také nemocnice v České Lípě, Jablonci nad Nisou a Jilemnici. Zbytek je určen pro záchranáře Libereckého kraje.

Zlínská nemocnice má k dispozici 1 170 dávek

Ve zlínské nemocnici očkování začalo pár minut po desáté hodině. V krajském městě by v pondělí měli naočkovat 75 lidí. „Dostali jsme 195 ampulek, při rozdávkování na šest dávek z jedné ampule by to mělo být přibližně 1 170 dávek. Dostali jsme je 30. prosince. Původní plán byl, že přijdou 28. nebo 29. prosince. Na 30. už bylo plánováno očkování, byli i pozváni první zdravotníci,“ sdělil mluvčí nemocnic Zlínského kraje Egon Havrlant s tím, že dodávka se zdržela a nebylo jasné, zda dorazí do konce roku.

„Zároveň jsme chtěli našim zdravotníkům umožnit alespoň pár klidných chvil s rodinou, takže jsme naplánovali očkování až od 4. ledna,“ dodal Havrlant.

Kromě Zlína se v kraji očkuje také v Uherském Hradišti, Vsetíně, Kroměříži a odpoledne by měli začít i ve Valašském Meziříčí.

K tématu

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Žádná shromáždění v den inaugurace Bidena. Facebook zablokuje akce u Bílého domu

Žádná shromáždění v den inaugurace Bidena. Facebook zablokuje akce u Bílého domu

Facebook zablokuje možnost svolávat na své síti akce v blízkosti důležitých vládních budov ve Washingtonu v den inaugurace nového prezidenta Joea Bidena. Provozovatel známé sociální sítě to uvedl v pátek ve zprávě na svém blogu. Dodal také, že bude všechny akce z 20. ledna související s uvedením prezidenta do úřadu kontrolovat a ty, které by porušily jeho pravidla, zruší.

Vláda

Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému

Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému

Chyby v rezervačním systému pro očkování proti covidu jsme měli, přiznal v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS vládní zmocněnec pro digitalizaci a IT Vladimír Dzurilla. Podle něj se ale vše rychle opravilo a program nakonec fungoval bez problémů. Systém však během dopoledne dokázal prolomit čtyřiadvacetiletý student, problémy nastaly také při zasílání potvrzovacích PIN kódů.

Prodělání covidu neznamená výhru. Už desítky Čechů se nakazily virem opakovaně
Zdravotní sestra vyhrála přes dvacet milionů. Odměna za boj s covidem, říká
Naučili jsme se, že co stát spustí, nefunguje. Gazdík kritizuje očkovací registr
Student se pomocí triku proklikal registrem očkování. Nic těžkého, popisuje
reklama
reklama
Babiš opět otáčí: Očkování pro všechny od začátku února je zbytečné

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pandemie ustupuje. Mírnější opatření v příštím týdnu nečekejte, prozradil Blatný
Podezřelého, který zbil seniorku v metru, poslal soud do vazby. Hrozí mu 2 roky vězení
Kvůli machinacím s očkováním padají hlavy. Další případy hlásí Český Krumlov a Motol
Další články
reklama
reklama