Vana vyletěla z domu i se dvěma nemluvňaty. Ta řádění tornáda jako zázrakem přežila

Policie na západě amerického státu Kentucky zveřejnila videozáznam ze záchranné operace, při které policie po nedávném ničivém tornádu vyprostila z trosek domu dvě živá miminka. Vanu s nemluvňaty živel vyhodil z domu na zahradu, jako zázrakem se 15mesíčnímu a 3měsíčnímu dítěti takřka nic nestalo.

„Chvála bohu, Ježíši Kriste! Miluju vás!“ vyhrkla babička dětí, když ji záchranář informoval, že obě nemluvňata jsou v pořádku. Video jejich záchrany zveřejnila policie okresu Hopkins ležícího severovýchodně od města Mayfield, které bylo tornády zasaženo asi nejvíce.

Na záběrech jsou vidět zástupci šerifa Trent Arnold a Troy Blue, kteří prohledávají v Dawson Springs trosky. Po tmě si s baterkami svítí na cestu a hledají přeživší, když uslyší dětský pláč. „Potřebujeme pomoc, máme tady někoho pod troskami,“ hlásil hned jeden ze strážců zákona.

Než se tornádo objevilo, babička dala obě dvě děti do vany. Tu pak živel z budovy vyrval a vyhodil na zahradu. Jako zázrakem se dětem téměř nic nestalo. Jedno z nich bylo následně převezeno do nemocnice s lehkým zraněním hlavy.

Vany a dveře zachraňovaly životy

Západ Kentucky a okolní části dalších amerických států zasáhla vlna tornád v noci na 11. prosince. Právě Kentucky registrovalo nejvíce obětí, kterých bylo nakonec celkem 78. Místní guvernér Andy Beshear v sobotu oznámil, že v souvislosti s tornády už se nikdo nepohřešuje.

Díky vaně přežili během řádění tornáda i jiní obyvatelé. Charles Sherill dovedl reportérku CNN ke svému domu v totálně zdevastovaném Mayfieldu. Lépe řečeno k tomu, co z budovy zbylo. Když tornádo udeřilo, schoval se ve vaně, což mu zachránilo život. Když se na něj zřítila zeď, pohřbila ho ve vaně jako v rakvi. „Prostě jsem se modlil. Modlil jsem se, aby se o mě bůh postaral,“ popsal Sherill.

Příběhů lidí, které od smrti dělila třeba jen stěna skříně, se objevilo nepočítaně. „Dveře nám zachránily život. Bylo to, jako kdyby se zvenku deset dospělých chlapů snažilo vyrvat je z pantů,“ popsala například jedna z mnoha přeživších.

Tagy: