reklama

Vana vyletěla z domu i se dvěma nemluvňaty. Ta řádění tornáda jako zázrakem přežila

Policie na západě amerického státu Kentucky zveřejnila videozáznam ze záchranné operace, při které policie po nedávném ničivém tornádu vyprostila z trosek domu dvě živá miminka. Vanu s nemluvňaty živel vyhodil z domu na zahradu, jako zázrakem se 15mesíčnímu a 3měsíčnímu dítěti takřka nic nestalo.

reklama

„Chvála bohu, Ježíši Kriste! Miluju vás!“ vyhrkla babička dětí, když ji záchranář informoval, že obě nemluvňata jsou v pořádku. Video jejich záchrany zveřejnila policie okresu Hopkins ležícího severovýchodně od města Mayfield, které bylo tornády zasaženo asi nejvíce.

Na záběrech jsou vidět zástupci šerifa Trent Arnold a Troy Blue, kteří prohledávají v Dawson Springs trosky. Po tmě si s baterkami svítí na cestu a hledají přeživší, když uslyší dětský pláč. „Potřebujeme pomoc, máme tady někoho pod troskami,“ hlásil hned jeden ze strážců zákona.

Než se tornádo objevilo, babička dala obě dvě děti do vany. Tu pak živel z budovy vyrval a vyhodil na zahradu. Jako zázrakem se dětem téměř nic nestalo. Jedno z nich bylo následně převezeno do nemocnice s lehkým zraněním hlavy.

Vany a dveře zachraňovaly životy

Západ Kentucky a okolní části dalších amerických států zasáhla vlna tornád v noci na 11. prosince. Právě Kentucky registrovalo nejvíce obětí, kterých bylo nakonec celkem 78. Místní guvernér Andy Beshear v sobotu oznámil, že v souvislosti s tornády už se nikdo nepohřešuje.

Díky vaně přežili během řádění tornáda i jiní obyvatelé. Charles Sherill dovedl reportérku CNN ke svému domu v totálně zdevastovaném Mayfieldu. Lépe řečeno k tomu, co z budovy zbylo. Když tornádo udeřilo, schoval se ve vaně, což mu zachránilo život. Když se na něj zřítila zeď, pohřbila ho ve vaně jako v rakvi. „Prostě jsem se modlil. Modlil jsem se, aby se o mě bůh postaral,“ popsal Sherill.

Příběhů lidí, které od smrti dělila třeba jen stěna skříně, se objevilo nepočítaně. „Dveře nám zachránily život. Bylo to, jako kdyby se zvenku deset dospělých chlapů snažilo vyrvat je z pantů,“ popsala například jedna z mnoha přeživších.

Tagy:

Hlavní zprávy

Čech se těžce zranil při neštěstí jachty v Karibiku. Jeho rodina teď prosí o pomoc
Nehody

Čech se těžce zranil při neštěstí jachty v Karibiku. Jeho rodina teď prosí o pomoc

Rodina českého podnikatele Michala Průši, který při nehodě v Karibiku utrpěl vážná zranění, zažívá těžké chvíle. Kromě obav o stav zraněného musí řešit i nečekané problémy s pojištěním a úhradou peněz za jeho léčbu. Už teď musela vynaložit vysoké peněžní částky a zatím netuší, jak se bude situace vyvíjet. Založila proto finanční sbírku, ve které prosí o pomoc.

Za*raný zpátečnický příběh, opřel se herec do Sněhurky. Trpaslíky označil za ‚‚sedm postav‘‘

Sněhurka a sedm trpaslíků už nevyhovuje moderní době. To si myslí Peter Dinklage, hvězda Hry o trůny a jeden z nejslavnějších herců malého vzrůstu. Společnost Disney, která chystá její nové zpracování, obvinil z dvojího metru – na jednu stranu obsazuje hlavní roli herečkou latinskoamerického původu, na stranu druhou podporuje stereotypy v podobě „trpaslíků žijících v jeskyni“. Zábavní velikán kritiku nicméně vyslyšel a už o sedmi trpaslících mluví jako o „sedmi postavách“.

Vláda omezuje platnost očkování bez třetí dávky. Nařízení se týká jen dospělých

Omezení platnosti očkování proti covidu na devět měsíců po 1. únoru se bude týkat jen dospělých, vyplývá z materiálu, který ve středu projedná vláda. Přeočkováním se platnost prodlouží na zatím neomezenou dobu. Podle informací ministerstva zdravotnictví je z milionu lidí, kteří už byli očkovaní před více než devíti měsíci, ale zatím nemají posilující dávku, zhruba 120 tisíc.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

Detaily podezřelé smrti slovenského generálmajora: Svázané ruce i muž blízký Kočnerovi

Smrt Petera Bučky, bývalého šéfa slovenského vojenského zpravodajství, začala vyšetřovat Národní kriminální agentura (NAKA) jako úkladnou vraždu. Slovenskými médii totiž prolétla informace, že měl svázané ruce. Tamější ministr obrany navíc naznačil, že by za případem mohl stát muž blízký Marianu Kočnerovi a straně SMER. Co přesně se stalo? A kdo Peter Bučka vlastně byl?

reklama

Domácí zpravodajství

Detektiv leteckých neštěstí: Hledám důvod zkázy. 11. září si letadlo sestřelili Američané

Karlu Burgerovi se dá s mírnou nadsázkou říkat detektiv leteckých neštěstí. Inspektor z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, jak přesně před 50 lety proběhla zkáza jugoslávského letadla nad Československem –⁠ zemřelo tehdy 27 lidí, svět ohromilo přežití letušky po pádu z 10 tisíc metrů. Burger ale vypráví i o dalších velkých leteckých tragédiích. K některým podle něj došlo úplně jinak, než si myslíme.

Blíží se konec plastových příborů a brček. Poslanci podpořili zákon v prvním kole

Sněmovna v prvním kole podpořila zákon, který zakáže jednorázové plastové příbory, talíře či brčka, jak to vyžadují předpisy Evropské unie. Rozhodla o tom ve středu téměř jednomyslně. Lhůtu na jeho další projednávání ve výboru pro životní prostředí prodloužila na 80 dní, i když se norma měla do českého právního řádu dostat už loni v červenci. Podobný návrh předložila před rokem tehdejší vláda Andreje Babiše (ANO), bývalá Sněmovna jej ale do konce volebního období nestihla projednat.

Omikronem se lidé mohou nakazit opakovaně. Vědec vysvětlil, jak je to možné

S variantou omikron se už potýká téměř celý svět. Nově se ale ukázalo, že se touto koronavirovou mutací může člověk nakazit i opakovaně. Podle slovenského matematika Richarda Kollára je to dáno variantou BA.2, která je s omikronem částečně podobná. Například ve Francii proto místo poklesu počtu nakažených toto číslo nadále stoupá. Pozitivních testů je denně v zemi ještě zhruba o čtvrtinu více. Rekordy padají také v Česku. Pozitivních testů bylo za úterý téměř 40 tisíc.

reklama