bible

Výpis příspěvků ke štítku „bible“

Nová kniha Příběhy biblických mincí od Michala Maška je na světě

Mince k našim životům bezpodmínečně patří. Už koncem sedmého století před naším letopočtem se začaly objevovat ty vůbec první. V průběhu let se vyvíjely a měnily. Mince však přesahují i do biblických příběhů, protože některé z nich popisují obchodní vztahy nebo přímou směnu. Tyto mince byly k vidění v klášteře v Ostrově u Karlových Varů.

Opravdová Sodoma a Gomora? Starověké město zničil zásah shůry, odhalili vědci

Je pověst o zničení biblických měst Sodoma a Gomora založená na reálné události? Podle vědců možná ano. Mezinárodní tým zkoumal oblast Tall el Hammam v dnešním Jordánsku, kde se ve starověku nacházelo jisté velké město. To ale bylo před několika tisíci lety zničeno. Badatelé nyní odhalili, že následkem zásahu z vesmíru. Na výzkumu se podílel i český odborník Günther Kletetschka z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

Mladík chtěl být jako Ježíš, tak se nechal pohřbít zaživa. Vzkříšení mu nevyšlo

Teprve 22letý pastor z africké Zambie chtěl zakusit stejnou věc, která podle Bible potkala Ježíše Krista. Rozhodl se, že příslušníkům své komunity předvede zmrtvýchvstání tak jako nejdůležitější historická postava křesťanství. Nechal se tak na tři dny pohřbít zaživa a hlásil, že se poté sám vrátí. To se však nestalo a jeho blízcí jej vykopali mrtvého.

Snětivý: Karel IV. byl největší osobností našich dějin. Z Prahy chtěl nový Řím

Před 705 lety se narodil Karel IV., který se při zvelebování země řídil mimo jiné i apokalyptickými vizemi z bible a posvátnou geometrií. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to popisuje spisovatel Josef Pepson Snětivý, jemuž spolu s kolegou Otomarem Dvořákem vyšla o Otci vlasti nová kniha Krajinou Karla IV. Píše se v ní jak o panovníkově osudu, tak o známých i zapomenutých památkách, které po něm na našem území zůstaly.