reklama

Ve Sněmovně budou sedět dva Okamurové. Lidovec Hayato dokonce „překroužkoval“ Tomia

Zajímavá dvojice bude v nadcházejícím volebním období sedět v lavicích Poslanecké sněmovny. Pokračovat tam bude předseda SPD Tomio Okamura, kterého ovšem doplní jeho starší bratr Hayato. Ten coby člen KDU-ČSL uspěl za koalici Spolu. Tomio Okamura říká, že s bratrem i přes rozdílné politické názory neočekává na půdě dolní komory Parlamentu vzájemné střety.

reklama

Tomio Okamura je v Poslanecké sněmovně protřelým matadorem. Ve volbách si zajistil už třetí mandát a nebylo žádným překvapením, že v nich uspěl i tentokrát. Nečekalo se ale, že uspěje i jeho starší bratr Hayato.

Ten kandidoval na 15. místě v Praze jakožto lidovec za koalici Spolu. Nakonec mu pomohlo kroužkování. Ke svému mladšímu sourozenci Tomiovi je dlouhodobě kritický.

Šéf SPD svému staršímu bratrovi ke zvolení blahopřál. „Já si myslím, že je to zajímavá situace. V každém případě gratuluju. A teď mě i mého bratra čeká práce ve Sněmovně,“ řekl Okamura CNN Prima NEWS. Následně dodal, že s bratrem neočekává názorové střety. Žádné nebudou, protože bratr je v podstatě řadovým poslancem KDU-ČSL, takže on si bude prosazovat svůj program a já si budu prosazovat svůj,“ doplnil Tomio Okamura.

Mladší ze sourozenců ale připustil, že rozdíly mezi ním a Hayatem jsou kvůli jejich politickému zakotvení značné. „Já se budu plně soustředit na náš program a rozhodně nějaké spory mít nebudu,“ slíbil dále předseda SPD s tím, že je „politický profesionál“.

Hayato Okamura: Tomio je krajní pravice

Redakce CNN Prima NEWS oslovila i novopečeného poslance Hayata Okamuru. „Já jsem zvolen poslancem ke službě lidem v Praze a celé naší zemi s evropským a mezinárodním přesahem. Že tam bude Tomio jako další poslanec a za krajní pravici, je pro mě úplně vedlejší,“ řekl redakci starší z dvojice sourozenců.

Hayato Okamura následně doplnil, že je také rád, že bratrova SPD se téměř jistě nebude podílet na vládě. „Pro mě je podstatné to, že vzhledem k celostátnímu výsledku je SPD definitivně vyšachovaná z vlády. A to je dobře, že SPD nebude vládnout,“ pokračoval čerstvě zvolený zákonodárce pro CNN Prima NEWS. Tomu velmi pomohlo kroužkování a získal bezmála 25 tisíc preferenčních hlasů. Pro porovnání, lídr SPD Tomio obdržel mírně přes 17 tisíc.

Zajímavostí je, že sourozenci Okamurové jsou celkem tři. Nejmladší Osamu je architektem a univerzitním pedagogem, politicky však není aktivní.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ Jak volí vaše peněženka s Prouzou a Dufkem: Co s rostoucími cenami energií?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Jak volí vaše peněženka s Prouzou a Dufkem: Co s rostoucími cenami energií?

Zdražování na všech frontách žene některé rodiny do svízelných situací. Drahé pohonné hmoty, potraviny a v poslední době i energie. Krach firmy Bohemia Energy byl pro mnohé ranou, kterou citelně pocítí ve svých rozpočtech. I na toto téma budou v pořadu Jak volí vaše peněženka diskutovat prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza, odborový předák Bohumír Dufek a ekonomka Helena Horská. Pořad můžete sledovat od 18 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Idioti, kuřecí mozky a zbabělci. Slováci jsou zděšeni z bitky chuligánů přímo na hřišti

Měl to být sportovní svátek mezi prvním a druhým týmem tabulky. Nakonec to skončilo jednou z největších ostud v dějinách slovenského fotbalu. Derby mezi Spartakem Trnava a Slovanem Bratislava se totálně zvrtlo v 15. minutě, kdy se fanoušci obou znepřátelených táborů brutálně porvali přímo na hřišti. Ze záběrů je patrné, že někteří z nich skončili v bezvědomí. Nevídaný incident se strhl poté, co trnavští příznivci vyšplhali na střechu tribuny, kde se nacházeli fanoušci soupeře a zasypali je dýmovnicemi.

Mynář zaútočil na Vystrčila: Předvádí pokrytectví a chce Zemana zbavit pravomocí

Miloš Vystrčil (ODS) předvádí pokrytectví, jaké jsem v životě nezažil, zaútočil na šéfa Senátu veřejně hradní kancléř Vratislav Mynář. Prohlásil to v pondělí odpoledne na dlouho očekávané tiskové konferenci. Vystrčil se podle Mynáře chce jen zviditelnit, což povede ke zbavení prezidenta pravomocí. K tomu, v jakém je prezident zdravotním stavu, se Mynář ale detailněji nevyjádřil.

Když někdo miluje svoji práci. Učitelka už den po operaci mozku četla z JIP pohádky dětem

Nejen americkou Pensylvánii dojal příběh nemocné učitelky ze základní školy. Pouhý den poté, co prodělala operaci, při které jí byl odstraněn nádor na mozku, už přes živé vysílání na Facebooku četla dětem pohádku na dobrou noc. Nešlo ale jen o čtení z knížky. Jak sama říká K. D. Meucciová, chtěla svým milovaným žákům dát hlavně vědět, že je po lékařském zákroku v pořádku. O případu informovala stanice WTAE.

Babiš píše Fialovi: Bez vás nerozhodneme. Chce radu ohledně zpřísnění opatření

Ohledně dalších kroků kolem pandemie koronaviru chceme znát názor budoucí vládní koalice, řekl v pondělí na tiskové konferenci premiér Andrej Babiš. Píše proto dopis lídrovi Spolu Petru Fialovi. Premiér také chce, aby možný budoucí ministr zdravotnictví stanul v čele resortu už od listopadu a vystřídal Adama Vojtěcha. Babiš to vysvětluje tím, že nechce, aby budoucí vláda změnila něco, co ta současná rozhodne.

Chlapec v sukni znásilnil na genderově neutrálních toaletách dívku. Její otec to neunesl

Školy po celé Americe se zabývají otázkou, zda by měly být toalety genderově neutrální. Někteří rodiče se ale obávají o bezpečí svých nezletilých dětí. Debatu v amerických médiích rozpoutala výpověď jednoho údržbáře, který popsal znásilnění své dcery na dívčích toaletách chlapcem v sukni. Otec to pak ale na zasedání školské rady pěkně schytal.

reklama

Domácí zpravodajství

Třetí vlna covidové pandemie klepe v Česku na dveře. Odborníci se bojí černého scénáře

Epidemie COVID-19 se v Česku již několik týdnů zhoršuje. V sobotu došlo k největšímu víkendovému nárůstu nakažených od 8. května. Odborníci se obávají podobného počtu nakažených a hospitalizovaných jako během loňského podzimu a mnozí z nich vidí naději v očkování, konkrétně v aplikaci třetí dávky. Situace koronavirové pandemie se znovu zhoršuje i ve světě.

reklama