reklama

Děti omezení na táborech moc nepocítí, shodují se organizátoři

Dětské tábory by se mohly konat už od 27. června. Předseda České rady dětí a mládeže Aleš Sedláček se na tom předevčírem domluvil s hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou. Bude však omezená kapacita chatkových i stanových táborů. Oblíbené putovní tábory se zruší. Přesná pravidla a podmínky, za jakých se budou moci tábory konat, by mělo v pátek zveřejnit ministerstvo zdravotnictví.

reklama

„Materiál, který dneska ministerstvo zveřejní, pokud nedoznal ještě nějaké změny od naší poslední schůzky, což je v některých drobnostech možné, lze spíš chápat jako doporučení. Velkých restrikcí tam je minimum. Týkají se počtu dětí, zapojení dětí do přípravy stravy a roušky řeší jen ve velmi malém rozsahu, bude je mít jen personál v kuchyni. Jinak se jedná o doporučení, některá jsou míněná vážněji, některá volněji. Vždy to závisí na velikosti tábora, způsobu ubytování dětí, typu programu a podobně,“ vysvětlil předseda České rady dětí a mládeže Aleš Sedláček.

Většina táborů by se podle něj do omezeného počtu míst měla vejít. „Doporučení se týkají míry uzavřenosti táborů, to znamená, že hygienici si dávají velký pozor, aby nedocházelo k míchání jednotlivých skupin. Ať už na velkém táboře dětí mezi sebou, například v jednotlivých oddílech, tak propojování s místní veřejností a s turisty kolem. To znamená, že organizátoři musí upravit program tak, aby nedocházelo k velkým vstupům a výstupům z tábora, velkým výletům do okolí, kulturním akcím,“ popsal Sedláček a upozornil, že pravidla by neměla nijak zásadně vstoupit do klasických her a sportovních aktivit.

Rodiče nebudou doplácet další peníze

Pořadatel dětských táborů Miroslav Topinka si myslí, že děti omezení ani moc nepocítí. „Spíše se bude týkat pořadatelů. Je tam nařízené například zvýšení dezinfekce ploch sociálních zařízení a podobně. Ale to není nic, s čím bychom si neporadili,“ je přesvědčen Topinka. Dodal, že dodržování norem by měli kontrolovat především zdravotníci a hlavní vedoucí, které budou instruovat.

Podle Topinky rodiče dětí nemusí očekávat, že by museli doplácet další peníze vzhledem k opatření. Říká, že zájem o tábory v současné době narůstá. „Když se ale najde rodič, který by se rozhodl dítě na tábor nepustit, ale už má zaplaceno, většinou se domluvíme na voucheru na příští rok,“ řekl Topinka.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ Partii s Havlíčkem a Rakušanem: Prožijí Češi Vánoce v lockdownu?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Partii s Havlíčkem a Rakušanem: Prožijí Češi Vánoce v lockdownu?

Řítí se Česko do lockdownu? Pandemie nabírá na síle a vláda přistupuje k radikálnímu zpřísnění opatření. Ve čtvrtek večer premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) oznámil, že od pátku 26. listopadu platí nouzový stav. Co když nová opatření nezaberou? Stráví Češi Vánoce v lockdownu? Sledujte pořad Partie v neděli od 11hodin na CNN Prima NEWS, v první části s vicepremiérem v demisi Karlem Havlíčkem (ANO) a předsedou hnutí STAN Vítem Rakušanem.

Tálibán chce mírové vztahy se světem, uvedl afghánský premiér v prvním projevu

Režim Tálibánu si přeje mírové vztahy se zbytkem světa, prohlásil v sobotu afghánský premiér Muhammad Hasan Achund ve svém prvním projevu k národu, téměř tři měsíce po svém jmenování. Zároveň vyzval mezinárodní nevládní organizace, aby Afghánistánu letos v zimě pomohly vyhnout se humanitární katastrofě. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na půlhodinový zvukový projev premiéra zveřejněný stanicí RTA.

Topolánek: Zeman je v pořádku, nalezl v sobě negativní vlastnosti. Fiala je klidná síla

Petr Fiala je klidná síla, dokáže zvládnout složitý mechanismus vyjednávání mezi pěti stranami, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS o budoucím premiérovi bývalý předseda vlády Mirek Topolánek. Celý proces jmenování podle něj prodloužily zdravotní problémy Miloše Zemana. Topolánek ale prohlásil, že v současnosti je prezident plně v pořádku, protože v sobě nalezl negativní vlastnosti.

Monika snila o vlastní cukrárně, ale našli jí nádory na mozku. Rodina žádá o pomoc

Málokoho potká v životě větší smůla než devatenáctiletou Moniku Šmahajavou. Před dvěma a půl lety ji trápily zhoršující se bolesti hlavy, magnetická rezonance přinesla drsnou diagnózu: dva nádory na mozku. Dívka podstoupila sedmihodinovou operaci, která bohužel nevyšla. Od té doby statečně bojuje s návratem do běžného života, i přes intenzivní snahu je však stále ležící, špatně mluví, hýbe se velmi omezeně. Moničina rodina se nevzdává, jen žádá o pomoc.

reklama

Domácí zpravodajství

Antivaxeři jsou i mezi lékaři. Uvěřili nějakým konspiračním teoriím, nechápe Prymula

Česká lékařská komora eviduje desítky stížností na lékaře, kteří upřednostňují neočkované pacienty a nechtějí vakcínu proti covidu aplikovat. Patří mezi ně třeba dětská lékařka z Přeštic, podle které by dětem vakcína mohla ublížit. Praktický lékař z Nýřan zase považuje některá koronavirová opatření za nesmyslná. Podle Romana Prymuly tito lékaři uvěřili konspiračním teoriím.

Z šedé teorie do drsné reality. Jak „nudný profesor“ Fiala došel do Strakovy akademie

Aktualizováno

Když byl univerzitní profesor a někdejší ministr školství Petr Fiala v lednu 2014 zvolen šéfem ODS, očekávalo se od něj de facto jediné. Že bude jiný než jeho dva předchůdci – Mirek Topolánek a Petr Nečas. To se mu podařilo. Od prvně jmenovaného se zjevně lišil mírnou povahou a od obou faktem, že kolem Fialovy osoby nekroužili lidé z lobbistického podsvětí. Ani mnozí Fialovi příznivci však moc nevěřili, že by se tichý politolog mohl jednou stát premiérem.

Před 100 lety se narodil Dubček. Naivka i statečný partyzán, který byl za války raněn

Život Alexandra Dubčeka je příběhem smělých nadějí i hořkých zklamání. Byl populární tváří pražského jara, velkým poraženým okupace ze srpna 1968, faktickým spolupachatelem násilí na demonstrantech o rok později. Ale nejen to. Muž s pověstí ustrašeného naivky, od jehož narození uplynulo přesně 100 let, taky bojoval ve Slovenském národním povstání, později studoval s Gorbačovem. O jeho pestrém osudu vypráví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS historik Milan Bárta.

Stehlíková: O Cimickém to věděla celá Praha. Zeman chtěl ocenit predátora, jako je on

Prezident Miloš Zeman chtěl vyznamenat stejného predátora, jako je on sám, naráží na kauzu s psychiatrem a spisovatelem Janem Cimickým v rozhovoru pro CNN Prima NEWS psychiatrička a exministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. Podle ní věděla celá Praha, že Cimický sexuálně obtěžoval ženy. Že nakonec vyznamenání nedostane, podle Stehlíkové může pomoci i dalším obětem sexuálního násilí.

reklama