reklama

Vémola k bitce ve Sněmovně: Ať si to vyřeší v kleci a nedělají ostudu před světem

Čtvrteční bitku poslanců ve Sněmovně už viděl snad každý. Podíval se na ni i MMA zápasník Karlos Vémola. Podle jeho úsudku politici ve rvačce stěží užili nějakou bojovou techniku. Poslance navíc pozval na trénink, aby si příště svoje problémy vyřídili v kleci a nedělali s nimi ostudu před celým světem. Zápasníka rovněž zarazil přístup ochranky.

reklama

Bitku ve Sněmovně vyvolal poslanec Lubomír Volný, který zaútočil na místopředsedu Sněmovny Tomáše Hanzela (ČSSD). Toho přišli bránit straničtí kolegové – poslanec ČSSD Ondřej Veselý a šéf poslanců ČSSD Jan Chvojka. Zpacifikovat Volného se nakonec podařilo ochrance.

K tématu

„Když se mohou v dnešní době prát hudebníci jako Marpo a Rytmus a youtubeři, tak proč by se nemohli prát poslanci? Ať přijdou k nám na trénink. My je něco naučíme, ať si to vyřeší v kleci a nedělají ostudu před celým světem, ať udělají ostudu sami sobě v kleci. To tady ještě nikdy nebylo a možná by se nad tím mohli zamyslet. Já si myslím, že nejeden z nich by si pár flákanců zasloužil,“ řekl zápasník s úsměvem.

Ochranka situaci nezvládla

Vémola radí poslancům zlepšit chování. Podle jeho slov jsou vinni všichni tři účastníci bitky. „Já vím, že pan poslanec říkal, že má svobodu projevu, byl zvolen lidem, ale to by za chvilku mohla do Sněmovny nastoupit banda radikálů, že mají svobodu projevu. Všichni ji máme, ale musíme se umět chovat. Všichni tři podle mě pochybili a měli by za to být potrestáni,“ komentoval strkanici, která měla do profesionálního zápasu dost daleko.

„Nedívám se na to ze svého profesního hlediska, jako z toho, že jsem fighter. Ale dělal jsem 15 let na dveřích a dělal jsem ochranku pro různé lidi –⁠ a z tohoto hlediska to bylo tak neprofesionálně zvládnuté! Tohle platíme ze státních peněz? Takovou ochranku, která nedokáže udělat pořádek? Já si dokážu představit, že ochranka ve Sněmovně pobírá velké peníze. Když nedokážou zvládnout takovou banální situaci, tak co kdyby se tam stala opravdová situace?“ sdělil s vážností v hlase profesionální fighter.

V dnešní době se politici chovají jako hovada

„Na to, že se v dnešní době politici chovají jako hovada, jsme už bohužel v Čechách zvyklí. Ale to, že ani ochranka, ani systém nefungují tak, jak by měli, nad tím bych se zamyslel,“ dodal zápasník na závěr.

K tématu

Tagy: Sněmovna poslanci poslanec Poslanecká sněmovna MMA zápasník klec Karlos Vémola Lubomír Volný sport bitka rvačka ochranka bitka ve Sněmovně ochránci

Další hlavní zprávy

NATO

Konvoj amerických vojáků opět míří přes Česko. Vracejí se ze cvičení NATO v Maďarsku

Konvoj amerických vojáků opět míří přes Česko. Vracejí se ze cvičení NATO v Maďarsku

Do České republiky v neděli vjela přes hraniční přechod u Břeclavi krátce před 21:30 první vozidla amerického vojenského konvoje, který se vrací ze cvičení NATO v Maďarsku na svoji základnu v Německu. Kvůli plynulosti dopravy je konvoj opět rozdělen na menší části, které po českých silnicích pojedou asi s hodinovými rozestupy. Další skupiny konvoje přijedou v pondělí a v úterý večer. Celkem se přes Česko přesune asi 600 vojáků s více než 200 vozidly.

Unikátní snímky sovětských okupantů Československa kolují na ruských veteránských fórech
Polyamorie je nemorální, pustil se Babiš do Pirátů. To není věc státu, řekl Ferjenčík
Izrael má po dvanácti letech nového premiéra. V Bennettově vládě je osm stran
Eriksen chvíli nežil, prozradil lékař. Spojení s vakcínou proti covidu je hoax
reklama
reklama
Havlíček: Uděláme vše, abychom znovu nezavřeli ekonomiku. Vyloučit to ale nemůžeme

Partie

Domácí zpravodajství

Pokud Babiš neumí podnikat bez dotací, ať odejde z politiky, říká šéfka TOP 09 Pekarová Adamová
Další články
reklama
reklama