reklama

Vémola k bitce ve Sněmovně: Ať si to vyřeší v kleci a nedělají ostudu před světem

Čtvrteční bitku poslanců ve Sněmovně už viděl snad každý. Podíval se na ni i MMA zápasník Karlos Vémola. Podle jeho úsudku politici ve rvačce stěží užili nějakou bojovou techniku. Poslance navíc pozval na trénink, aby si příště svoje problémy vyřídili v kleci a nedělali s nimi ostudu před celým světem. Zápasníka rovněž zarazil přístup ochranky.

reklama

Bitku ve Sněmovně vyvolal poslanec Lubomír Volný, který zaútočil na místopředsedu Sněmovny Tomáše Hanzela (ČSSD). Toho přišli bránit straničtí kolegové – poslanec ČSSD Ondřej Veselý a šéf poslanců ČSSD Jan Chvojka. Zpacifikovat Volného se nakonec podařilo ochrance.

K tématu

„Když se mohou v dnešní době prát hudebníci jako Marpo a Rytmus a youtubeři, tak proč by se nemohli prát poslanci? Ať přijdou k nám na trénink. My je něco naučíme, ať si to vyřeší v kleci a nedělají ostudu před celým světem, ať udělají ostudu sami sobě v kleci. To tady ještě nikdy nebylo a možná by se nad tím mohli zamyslet. Já si myslím, že nejeden z nich by si pár flákanců zasloužil,“ řekl zápasník s úsměvem.

Ochranka situaci nezvládla

Vémola radí poslancům zlepšit chování. Podle jeho slov jsou vinni všichni tři účastníci bitky. „Já vím, že pan poslanec říkal, že má svobodu projevu, byl zvolen lidem, ale to by za chvilku mohla do Sněmovny nastoupit banda radikálů, že mají svobodu projevu. Všichni ji máme, ale musíme se umět chovat. Všichni tři podle mě pochybili a měli by za to být potrestáni,“ komentoval strkanici, která měla do profesionálního zápasu dost daleko.

„Nedívám se na to ze svého profesního hlediska, jako z toho, že jsem fighter. Ale dělal jsem 15 let na dveřích a dělal jsem ochranku pro různé lidi –⁠ a z tohoto hlediska to bylo tak neprofesionálně zvládnuté! Tohle platíme ze státních peněz? Takovou ochranku, která nedokáže udělat pořádek? Já si dokážu představit, že ochranka ve Sněmovně pobírá velké peníze. Když nedokážou zvládnout takovou banální situaci, tak co kdyby se tam stala opravdová situace?“ sdělil s vážností v hlase profesionální fighter.

V dnešní době se politici chovají jako hovada

„Na to, že se v dnešní době politici chovají jako hovada, jsme už bohužel v Čechách zvyklí. Ale to, že ani ochranka, ani systém nefungují tak, jak by měli, nad tím bych se zamyslel,“ dodal zápasník na závěr.

K tématu

Tagy: Sněmovna poslanci poslanec Poslanecká sněmovna MMA zápasník klec Karlos Vémola Lubomír Volný sport bitka rvačka ochranka bitka ve Sněmovně ochránci

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama