reklama

VIDEO: Rána a ohnivá koule. Svědek zachytil pád stíhačky po kolizi s tankerem

Dramatické záběry zachycují tvrdý dopad americké stíhačky poté, co se srazila se vzdušným tankerem. Ten následně na rozdíl od stroje F-35B dokázal přistát. Pilota stíhačky zachránil katapult.

reklama

Závěr incidentu, který se odehrál v úterý v Kalifornii, zachytil náhodný svědek. Ze záběrů je patrné, jak stroj v obrovské rychlosti naráží do země a mění se v ohnivou kouli. V té chvíli už naštěstí uvnitř nebyl pilot, který se stihl katapultovat.

Podle vyjádření americké námořní pěchoty došlo během pokusu o doplnění paliva ke kolizi stíhačky typu F-35B se vzdušným tankerem KC-130J. Oba stroje o sebe měly zavadit křídly. O závažnosti situace svědčí i následná komunikace pilotů tankeru s věží. „Přišli jsme o dva motory, uniká nám palivo a pravděpodobně hoříme. Aktuálně nouzově klesáme,“ informoval pilot podle záznamu zveřejněného LiveATC.net.

Tankeru se nakonec se značnými obtížemi povedlo přistát v poli. Stíhačka za přibližně 100 milionů dolarů skončila rozmetaná v neobydlené oblasti. Všichni zúčastnění piloti vyvázli bez vážnějších zranění.

K tématu

Tagy: stíhačka nehoda havárie Kalifornie americká stíhačka USA

Další hlavní zprávy

Slovensko

Slovensko má jít po stopách Česka. Nastane částečný lockdown

Slovensko má jít po stopách Česka. Nastane částečný lockdown

Státní tajemník ministerstva zahraničních věcí Martin Klus před jednáním krizového štábu uvedl, že se bude zabývat mimo jiné uzavíráním hranic. Podle informací slovenské televize JOJ by měl začít platit částečný lockdown od nasledujícího pondělí. Slovenské televizi JOJ to potvrdilo hned několik zdrojů. O tom, jak bude lockdown vypadat a probíhat, jedná Ústřední krizový štáb. Informaci přinesl web noviny.sk.

Prezidentské volby v USA 2020

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Mnozí Američané se obávají, že po konci prezidentských voleb jejich zemi zachvátí občanská válka. Podle nich hrozí, že příznivci Donalda Trumpa nebo Joea Bidena nepřijmou vítězství druhého kandidáta a vyjdou do ulic. Riziko nepokojů ilustruje chaos na sociálních sítích, kde se, jak se zdá, polarizovaná americká společnost už pustila do boje.

reklama
Von der Leyenová: Volala jsem Babišovi, do Česka zasíláme 30 plicních ventilátorů
Prodloužení nouzového stavu se nevyhneme, přiznal Prymula. Rozhodne se 30. října
Finální střet Trumpa a Bidena: Nabídneme dabovanou debatu, experty i on-line reportáž
U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Už jste viděli, jak se staví polní nemocnice? Armáda zveřejnila záběry z Letňan
Další články
reklama
reklama