reklama

Vítr se prohnal Českou republikou. Hasiči měli stovky výjezdů

Varování meteorologů se naplnila, do Česka se v pondělí odpoledne přihnal silný vítr, který lámal stromy. Vydatný déšť, který ho doprovázel, zatopil několik sklepů. Poškozeno bylo několik střech a testovací stan u nemocnice v České Lípě. Jedna silnice na Semilsku byla zavalena kameny.

reklama

Hasiči v Královéhradeckém kraji museli odklízet ze silnic popadané stromy a pomáhat se zajišťováním uvolněných střech. Na několika místech spadly stromy do kolejiště. „Například u Police nad Metují pomohla místní dobrovolná jednotka s evakuací desítky lidí z vlaku na nádraží,“ uvedla regionální mluvčí hasičů Martina Götzová.

Znovu postavený odběrný stan

Silný vítr lámal stromy i na Liberecku. Utrhl také plechy ze střechy jednoho domu v Petrašovicích. „Kvůli silnému větru tam nelze ustavit výškovou techniku, čeká se, až se počasí zlepší,“ dodala krajská mluvčí hasičů Lucie Hložková. Znovu postavený je podle ní stan v nemocnici v České Lípě, který slouží jako odběrné místo pro testování na koronavirus. Hasiči už podle ní také odstranili kameny, které na jedné ze silnic v Mírové pod Kozákovem na Semilsku bránily provozu.

Hasičské jednotky v Ústeckém kraji vyjely k 42 událostem. „V okresu Teplice odstraňovali hasiči spadlé stromy na 18 místech. V okolí Krupky, Oseka, Novosedlic, Proboštova, Modlan a Sobědruh,“ řekl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

Také v pardubickém kraji měli hasiči do 21:00 hodin několik výjezdů. Museli hlavně odstraňovat spadlé stromy. Postižena byla hlavně oblast Orlickoústecka.

Část republiky zasáhly i silné bouřky s přívalovými dešti a kroupami. Bouře s větrem odpoledne postupovaly přes Šumavu. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu platila téměř pro celou republiku až do úterních 02:00 hodin.

Další hlavní zprávy

Politika

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Vláda ANO a ČSSD potřebuje hlasy komunistů, aby Sněmovnou prošel státní rozpočet na příští rok. KSČM se, stejně jako vloni a předloni, cuká. Letos je situace ještě o něco vyhrocenější. Může to být naposled, kdy mají komunisté takový vliv na chod státu. V kuloárech se mluví o tom, že komunistům jde o tendr na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany. Šéf KSČM Vojtěch Filip to odmítá.

Vláda

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

  • Aktualizováno

Rozvolňovat podle regionů, jak o tom mluvil vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO), se nebude. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) to považuje za příliš rizikové. Celorepublikové skóre, které má hodnotu 57, zlepšuje Praha. Bez hlavního města by Česká republika měla zůstat ve čtvrtém stupni.

reklama
45 tun kokainu ročně do hlavních evropských přístavů. Europol rozbil pašeráckou síť
Do lavic se v pondělí vrátí jen žáci ZŠ. Rozvolňování pro školy platit nebude
Někteří už neotevřou, ztráty ve fitness dosahují k miliardě, varuje profesní komora
reklama
reklama
Vzpoura proti opatřením pokračuje. Šeberák znovu otevřel, o víkendu se chystá další bar

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Bartoš: Hraje se o budoucnost země. Jsem připraven být důstojným premiérem
Maturanti jsou opět zmatení. Do školy se vrátili jen naoko a podobu zkoušek neznají
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama