reklama

Broumovsko hlásí nová vlčata. Setkání s touto šelmou by si měl člověk užít, radí zoolog

V oblasti mezi Krkonošemi a Orlickými horami byla letos prokazatelně vyvedena další vlčí mláďata. Fotopasat zachytila tři. Setkání s touto šelmou ve volné přírodě by si měl člověk užít, radí zoolog.

reklama

Podle zoologa Petra Kafky evidují v oblasti Broumovska tři smečky, což odhadem může být asi 25 vlků. Lidi se jich ale obávat nemusí. „Mohou tou krajinou procházet, mohou vstupovat do lesa, vlk je zvíře, které má z člověka respekt a určitě nehrozí nějaký případ napadení,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Z návratu vlků a jejich rozmnožování nemají radost hospodáři, ale pokud jsou chovy dobře zabezpečené proti jejich útokům, nemusí se podle Kafky ničeho obávat. Při setkání s vlkem ve volné přírodě zoolog doporučuje si situaci užít. „Ta setkání nebývají tak častá,“ dodal.

„Vlk je zvíře zvídavé, takže vás může chvíli pozorovat z větší vzdálenosti, než vyhodnotí, že jste člověk. Pak zpravidla uteče a nic se neděje,“ popsal, jak by mohlo setkání s vlkem vypadat. Další nárůst počtu vlků v české přírodě se dá očekávat. „ Dá se předpokládat obsazení nových oblastí. Připadají v úvahu například Orlické hory nebo Jeseníky,“ dodal Kafka.

První pozorování vlků v královohradeckém kraji trvá už téměř 6 let. Jejich rozmnožování v této oblasti trvá asi pět let.

Tagy:

Hlavní zprávy

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu

Ani do chvíle, kdy hollywoodský herec Alec Baldwin na „place“ omylem údajnou rekvizitou zastřelil hlavní kameramanku a zranil režiséra, nešlo při natáčení westernového filmu Rust všechno po drátkách. Vyplývá to z článku, který přinesl Los Angeles Times. Štáb měl být frustrovaný z podmínek natáčení a dodržování bezpečnostních protokolů mělo k dokonalosti daleko.

Protest proti změnám svlékáním. Bývalé letušky překvapily turisty v centru Říma

V posledních dnech se v italském letectví odehrály velké změny. Po 75 letech skončily národní aerolinie Alitalia a část této společnosti přešla pod nově vzniklého dopravce ITA Airways. To způsobilo, že řada letušek přišla o zaměstnání. A právě bývalé stevardky vyrazily do centra Říma protestovat tak, že se začaly vysvlékat z uniforem, ve kterých léta brázdily nebe.

reklama

Domácí zpravodajství

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Nálada mezi Piráty a STAN houstne. Někdo nám nasazuje psí hlavu, zlobí se Bartoš

Vyjednávání mezi Piráty a STAN o nové vládě pod taktovkou koalice Spolu neprobíhají v té nejlepší atmosféře. Některé zdroje ze STAN hovoří o tom, že partaj Ivana Bartoše je chaotická a není schopná jasně říct, o které resorty má zájem. Bartoš na to konto CNN Prima NEWS řekl, že někteří účastníci jednání evidentně mají záměr nasadit Pirátům psí hlavu.

reklama