reklama

Broumovsko hlásí nová vlčata. Setkání s touto šelmou by si měl člověk užít, radí zoolog

V oblasti mezi Krkonošemi a Orlickými horami byla letos prokazatelně vyvedena další vlčí mláďata. Fotopasat zachytila tři. Setkání s touto šelmou ve volné přírodě by si měl člověk užít, radí zoolog.

reklama

Podle zoologa Petra Kafky evidují v oblasti Broumovska tři smečky, což odhadem může být asi 25 vlků. Lidi se jich ale obávat nemusí. „Mohou tou krajinou procházet, mohou vstupovat do lesa, vlk je zvíře, které má z člověka respekt a určitě nehrozí nějaký případ napadení,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

K tématu

Z návratu vlků a jejich rozmnožování nemají radost hospodáři, ale pokud jsou chovy dobře zabezpečené proti jejich útokům, nemusí se podle Kafky ničeho obávat. Při setkání s vlkem ve volné přírodě zoolog doporučuje si situaci užít. „Ta setkání nebývají tak častá,“ dodal.

„Vlk je zvíře zvídavé, takže vás může chvíli pozorovat z větší vzdálenosti, než vyhodnotí, že jste člověk. Pak zpravidla uteče a nic se neděje,“ popsal, jak by mohlo setkání s vlkem vypadat. Další nárůst počtu vlků v české přírodě se dá očekávat. „ Dá se předpokládat obsazení nových oblastí. Připadají v úvahu například Orlické hory nebo Jeseníky,“ dodal Kafka.

První pozorování vlků v královohradeckém kraji trvá už téměř 6 let. Jejich rozmnožování v této oblasti trvá asi pět let.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

  • Aktualizováno

Stát bude firmám i živnostníkům kompenzovat plošné testování, za test jim dá až 60 korun. Nárok na příspěvek bude na čtyři testy na zaměstnance nebo osobu samostatně výdělečně činnou (OSVČ) měsíčně. Testování bude hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Po středečním mimořádném jednání vlády to v tiskové zprávě uvedl úřad vlády. O schválení testování na Twitteru informoval i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

360°

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Kvůli soustředění zdravotní péče na covidové pacienty bude umírat více lidí na rakovinu, sdělil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové primář Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Josef Škola. Lékaři na ně zkrátka nemají kapacity, což v pořadu na CNN Prima NEWS potvrdil i ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a rovněž lékař Petr Arenberger. Pacienty, kteří už nepotřebují podporu dýchání, pouštějí domů, aby mohli přijmout další.

Vláda chce prodloužit nouzový stav do konce března. Opozice mluví o právním kutilství
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Fanoušci se sesypali na Kluse, zpoplatnil svůj web. Nestydím se za to, říká zpěvák
Smartwings nad propastí. Hrozí insolvence, ČSA oznámily, že se chystají propouštět
reklama
reklama
Nekrolog za Důl Darkov: Fáral jsem tu 35 let a syn sedm roků, loučí se havíř

Reportáž

Domácí zpravodajství

Zpřísníme, opatření budou jako na jaře, prohlásil Babiš. Co tenkrát platilo?
Dvě lékařské roušky přes sebe odborníci nedoporučují. Zrušte to, žádají výrobci vládu
Další články
reklama
reklama