reklama

Broumovsko hlásí nová vlčata. Setkání s touto šelmou by si měl člověk užít, radí zoolog

V oblasti mezi Krkonošemi a Orlickými horami byla letos prokazatelně vyvedena další vlčí mláďata. Fotopasat zachytila tři. Setkání s touto šelmou ve volné přírodě by si měl člověk užít, radí zoolog.

reklama

Podle zoologa Petra Kafky evidují v oblasti Broumovska tři smečky, což odhadem může být asi 25 vlků. Lidi se jich ale obávat nemusí. „Mohou tou krajinou procházet, mohou vstupovat do lesa, vlk je zvíře, které má z člověka respekt a určitě nehrozí nějaký případ napadení,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

K tématu

Z návratu vlků a jejich rozmnožování nemají radost hospodáři, ale pokud jsou chovy dobře zabezpečené proti jejich útokům, nemusí se podle Kafky ničeho obávat. Při setkání s vlkem ve volné přírodě zoolog doporučuje si situaci užít. „Ta setkání nebývají tak častá,“ dodal.

„Vlk je zvíře zvídavé, takže vás může chvíli pozorovat z větší vzdálenosti, než vyhodnotí, že jste člověk. Pak zpravidla uteče a nic se neděje,“ popsal, jak by mohlo setkání s vlkem vypadat. Další nárůst počtu vlků v české přírodě se dá očekávat. „ Dá se předpokládat obsazení nových oblastí. Připadají v úvahu například Orlické hory nebo Jeseníky,“ dodal Kafka.

První pozorování vlků v královohradeckém kraji trvá už téměř 6 let. Jejich rozmnožování v této oblasti trvá asi pět let.

K tématu

Další hlavní zprávy

NATO

Konvoj amerických vojáků opět míří přes Česko. Vracejí se ze cvičení NATO v Maďarsku

Konvoj amerických vojáků opět míří přes Česko. Vracejí se ze cvičení NATO v Maďarsku

Do České republiky v neděli vjela přes hraniční přechod u Břeclavi krátce před 21:30 první vozidla amerického vojenského konvoje, který se vrací ze cvičení NATO v Maďarsku na svoji základnu v Německu. Kvůli plynulosti dopravy je konvoj opět rozdělen na menší části, které po českých silnicích pojedou asi s hodinovými rozestupy. Další skupiny konvoje přijedou v pondělí a v úterý večer. Celkem se přes Česko přesune asi 600 vojáků s více než 200 vozidly.

Unikátní snímky sovětských okupantů Československa kolují na ruských veteránských fórech
Polyamorie je nemorální, pustil se Babiš do Pirátů. To není věc státu, řekl Ferjenčík
Izrael má po dvanácti letech nového premiéra. V Bennettově vládě je osm stran
Eriksen chvíli nežil, prozradil lékař. Spojení s vakcínou proti covidu je hoax
reklama
reklama
Havlíček: Uděláme vše, abychom znovu nezavřeli ekonomiku. Vyloučit to ale nemůžeme

Partie

Domácí zpravodajství

Pokud Babiš neumí podnikat bez dotací, ať odejde z politiky, říká šéfka TOP 09 Pekarová Adamová
Další články
reklama
reklama