reklama

Broumovsko hlásí nová vlčata. Setkání s touto šelmou by si měl člověk užít, radí zoolog

V oblasti mezi Krkonošemi a Orlickými horami byla letos prokazatelně vyvedena další vlčí mláďata. Fotopasat zachytila tři. Setkání s touto šelmou ve volné přírodě by si měl člověk užít, radí zoolog.

reklama

Podle zoologa Petra Kafky evidují v oblasti Broumovska tři smečky, což odhadem může být asi 25 vlků. Lidi se jich ale obávat nemusí. „Mohou tou krajinou procházet, mohou vstupovat do lesa, vlk je zvíře, které má z člověka respekt a určitě nehrozí nějaký případ napadení,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

K tématu

Z návratu vlků a jejich rozmnožování nemají radost hospodáři, ale pokud jsou chovy dobře zabezpečené proti jejich útokům, nemusí se podle Kafky ničeho obávat. Při setkání s vlkem ve volné přírodě zoolog doporučuje si situaci užít. „Ta setkání nebývají tak častá,“ dodal.

„Vlk je zvíře zvídavé, takže vás může chvíli pozorovat z větší vzdálenosti, než vyhodnotí, že jste člověk. Pak zpravidla uteče a nic se neděje,“ popsal, jak by mohlo setkání s vlkem vypadat. Další nárůst počtu vlků v české přírodě se dá očekávat. „ Dá se předpokládat obsazení nových oblastí. Připadají v úvahu například Orlické hory nebo Jeseníky,“ dodal Kafka.

První pozorování vlků v královohradeckém kraji trvá už téměř 6 let. Jejich rozmnožování v této oblasti trvá asi pět let.

K tématu

Další hlavní zprávy

reklama
Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“
Nezničitelného Ibrahimovice COVID-19 nepřibrzdil a stále řádí. Milán má Boha, řekl Švéd
Vlci ztrácejí přirozenou plachost, útoků přibývá. Chovatel přišel za noc o 20 ovcí
reklama
reklama
Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Domácí

Domácí zpravodajství

Prahu 6 zdobí moderní Marie Terezie za 3,6 milionu. Můžete s ní i virtuálně otáčet
Pod vlivem pervitinu dceru ubodala nůžkami a schovala do pračky. Žena si odpyká vysoký trest
Další články
reklama
reklama