vlci

Výpis příspěvků ke štítku „vlci“

Medvědi a vlci na panství Alžběty II.? Děsíme se muže, který to vymyslel, zlobí se lord

10. prosince 2021 07:15

Lord Jonathan Maraland si dělá starosti o britskou královnu Alžbětu II. Podle něj ji může hrozit nebezpečí v případě, že přední ekolog a aktivista Chris Packham prosadí svou výzvu k obnově divoké přírody na královských panstvích. Pak prý není vyloučeno, že se panovnice na procházce se svými corgi setká třeba s medvědy anebo vlky.

Umělý kožich a vytí z přehrávače. V Japonsku zahánějí medvědy mechaničtí vlci

5. prosince 2020 22:36

Město Takikawa na nejsevernějším japonském ostrově Hokkaidó se letos potýká s velmi častým výskytem medvědů. Ti se do měst vydávají shánět potravu. Jelikož pro lidi i zvířata žijící ve městě šelmy představují značné riziko, rozhodly se místní úřady zakročit. Do obydlených částí a do polí instalovaly mechanické vlky, kteří mají medvědy odhánět, píše deník The New York Times (NYT).

Vlci na Broumovsku opět zabili několik ovcí. Útočí už i v blízkosti lidí

26. listopadu 2020 23:34

V Královéhradeckém kraji opět zaútočili vlci, upozornil europoslanec Tomáš Zdechovský na Twitteru. Podle něj ve městě Stárkov zabili dvě ovce a osm jich je zatím nezvěstných. Zdechovský zdůraznil, že vlci útočí blízko lidí. Na Broumovsku se během posledních týdnů odehrálo už několik vlčích útoků na ovčí stáda. Ztráty chovatelů tak jdou do statisíců až milionů ročně.

Vlci na Broumovsku útočí už i v blízkosti domů. Podlezli plot a napadli ovce

20. listopadu 2020 22:20

Trvající útoky vlků trápí obyvatele Broumovského výběžku na severovýchodě Čech v Královéhradeckém kraji. Tamní chovatelé si s nimi nevědí rady. Neustále nacházejí roztrhané ovce, stáda ale nemají jak efektivně ochránit, strachují se, protože vlci jsou stále útočnější. Poslední zaznamenaný případ se stal na zahradě u domu chovatelky ovcí.