reklama

Vojtěch chystá český semafor podle regionů. Má ukázat ohniska a opatření ke koronaviru

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) příští týden představí semafor České republiky, bude z něj zřejmé, jaká je v jednotlivých regionech koronavirová situace. Vojtěch to řekl pro CNN Prima NEWS s tím, že každá barva v semaforu na sebe bude mít navázána protikoronavirová opatření.

reklama

„Chceme příští týden představit určitý systém stupňů pohotovosti. To je to, co nám ještě chybí. Některé státy tento systém mají, třeba Nový Zéland ho teď připravuje a chce ho prezentovat i Rakousko,“ řekl ve středu Adam Vojtěch pro CNN Prima NEWS. „To znamená určitý semafor. Podle míry rizika by na to byla navázána skutečně jasná opatření, třeba v nemocnicích, ale i protiepidemická opatření, například omezování hromadných akcí,“ dodal Vojtěch.

„Ty stupně se budou věnovat právě třeba přípravě nemocnic. Určí, kdy mají nemocnice začít reprofilizovat lůžka, připravovat nějaké covidové jednotky a podobně,“ uvedl dále Vojtěch s tím, že cílem semaforu je především srozumitelnost pro občany.

K tématu

V Česku je aktuálně 5 046 aktivních případů koronavirové nákazy, hospitalizováno je ke středečnímu datu 148 lidí. Doposud v souvislosti s nákazou zemřelo 360 lidí a vyléčilo se 8 918.

Situace nemusí být všude stejná

„Každý ten stupeň podle míry rizika na sebe bude mít navázána rámcová opatření. Lidé by tedy měli mít možnost predikovat, co se může dít, pokud se situace zhorší v rámci konkrétního regionu. Situace nemusí být všude stejná,“ dodal Vojtěch pro CNN Prima NEWS.

Okolnosti koronavirové nákazy se nyní kraj od kraje i region od regionu liší. Krajská hygienická stanice například pro celý Moravskoslezský kraj rozšířila protiepidemiologická opatření minulý pátek. V kraji se znovu musí nosit roušky v hromadné dopravě a veřejných vnitřních prostorách.

K tématu

Omezeny jsou návštěvy v nemocnicích a domovech seniorů, provoz restaurací a barů, hromadné akce i působení takzvaných pendlerů. Opatření a jejich okamžité uvedení v platnost vyvolaly kritiku.

Další hlavní zprávy

Domácí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

  • Aktualizováno

Českem stále rezonují dozvuky nedělní demonstrace na Staroměstském náměstí. Původně poklidný protest přerostl v násilné střety mezi částí demonstrantů a policisty. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) rozpoutali násilnosti fotbaloví chuligáni. Fanoušci ostravského Baníku, kteří byli jedni z hlavních iniciátorů spojení ultras a chuligánských skupin z celé republiky, to ale vidí jinak. Ve vyjádření pro CNN Prima NEWS z rozpoutání násilností viní policisty. Ti to ale odmítají, podle nich to nedává smysl.

Domácí

Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet

Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet

Koně, slzný plyn a vodní děla na straně policie. Z opačné strany lahve, kameny a dělobuchy. Nedělní pražská demonstrace proti vládním opatřením se zvrhla v násilnosti. Policie předvedla 144 lidí, z nich stíhá 14. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) požaduje nejvyšší možné tresty jak pro organizátory, tak pro účastníky, kteří nedodržovali rozestupy a neměli roušky. Částky mohou jít do milionů korun. Nedělní demonstraci se věnoval i pořad 360° Pavlíny Wolfové.

reklama
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
Desetitisíce lidí ve Francii uctili památku setnutého učitele. Podpořili je i imámové
Američané žasnou: Jak se mohlo Česko stát z premianta koronavirovým odpadlíkem?
Nový policejní systém za vteřinu rozpozná obličej. Praha ho v ulicích nechce
reklama
reklama
Hrdinové nedělní demonstrace. Na policejní koně létaly dlažební kostky, přesto vydrželi

Krimi

Domácí zpravodajství

V karanténě je šéf krizového štábu Hamáček i zbytek vedení ČSSD
Další články
reklama
reklama