reklama

Demonstrující v Ostravě vyzvali Vojtěcha k rezignaci. Ministr to odmítá

Demonstranti v Ostravě vyzvali k rezignaci ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO). Kritizují komunikaci vlády a krajské hygienické stanice při zavádění protikoronavirových opatření. Kabinet označují za nekompetentní. Varovali také před tím, že lidé v karanténě nebudou moci k volbám. Na Masarykově náměstí se v sobotu sešlo 1 500 lidí a celá akce proběhla bez komplikací. Vojtěch později uvedl, že odstoupit rozhodně nehodlá.

reklama
V tuto chvíli požadujeme demisi ministra zdravotnictví

„Chceme kompetentní komunikaci od kompetentních lidí a ne tu blamáž, která se tady děje,“ řekl občanský aktivista Luděk Bajgar. „V tuto chvíli požadujeme demisi ministra zdravotnictví,“ dodal. Lidé jeho projev ocenili potleskem a skandováním „Demisi, demisi“.

K tématu

Vojtěch na tiskové konferenci po jednání vlády na dotaz CNN Prima NEWS uvedl, že rezignovat nehodlá. „Nedokážu si představit, že bychom nezasáhli, opatření jsou nutná. Ty výzvy mi nepřijdou adekvátní,“ uvedl ministr zdravotnictví s tím, že jeho role je chránit životy a zdraví obyvatel Česka. „Nebyla zvládnuta komunikace ze strany KHS a paní ředitelky. Je potřeba učinit nápravu,“ dodal Vojtěch. Ministr už v neděli večer poslal redakci CNN Prima NEWS sms zprávu, ve které vyzval ředitelku KHS Moravskoslezského kraje Pavlu Svrčinovou k zamyšlení nad jejím setrváním ve funkci.

Lidé se rozhodli vyjít do ulic poté, co KHS v pátek zpřísnila opatření související s pandemií koronaviru, mimořádná opatření začala platit prakticky bezprostředně po vyhlášení. Lidé musí v celém kraji nosit roušky v hromadné dopravě a vnitřních prostorách. Akcí se může účastnit nejvíc 100 lidí. Bary a restaurace jsou v noci zavřené. Opatření se dotkla například pořadatelů, kteří museli obratem zrušit své připravené akce.

Kritika nejen Vojtěcha, ale celé vlády

Demostrace skončila přibližně v 18 hodin a podle reportéra CNN Prima NEWS Roberta Heče vše proběhlo bez vážnějších komplikací. „Podle policejní mluvčí Evy Michalíkové proběhla akce bez větších problémů. Demonstranti dodrželi všechna opatření, zejména potřebné rozestupy,“ popsal Heč.

K situaci se vyjádřil i organizátor celé akce Přemysl Bureš: „Opatření postihla 1,8 milionu lidí. Takhle to přeci nejde, chaoticky a zbytečně. Postihlo to i obce, kde koronavirus není.“ Demonstranti se podle Roberta Heče dožadovali demise ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a kritizovali práci celé vlády a krajské hygienické stanice.

Tagy: demonstrace Ostrava Adam Vojtěch Vláda ČR

Další hlavní zprávy

Andrej Babiš

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Čísla jsou katastrofální, vždyť jsme vám říkali, že je třeba omezit kontakty, podivuje se premiér Andrej Babiš a nechápe, proč to lidé nechápou, chodí ven a vládní nařízení nedodržují. Ve svém nedělním videu Čau lidi apeloval na to, aby Češi nařízení „proboha“ už začali respektovat. Zároveň během dne on i ministr Roman Prymula uvedli, že pokud se čísla do úterý nezlepší, přijde další fáze zpřísnění.

Politika

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

Kauza ministra zdravotnictví Romana Prymuly nachytaného v hospodě a bez roušky zdá se být jednou z nejvýbušnějších v naší politice za poslední léta. Na první pohled to opravdu vypadá děsivě. Ministr „prudí“ celé Česko se zákazem shlukování, zavírá školy (a hází nám děti na krk), zakazuje nám zajít si na pivo. A sám si užívá bezrouškových slastí života. Pojďme ale zkusit na chvíli zklidnit vášně.

reklama
Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Prymula: Dotace pro dceru přišla v době, kdy jsem ve vládě nebyl
Sedmiletá Češka je jediná na světě se vzácným svalovým onemocněním. Léčba neexistuje
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Do Česka dorazí 150 plicních ventilátorů z Maďarska. Brzy je můžeme nutně potřebovat
Další články
reklama
reklama