reklama

Demonstrující v Ostravě vyzvali Vojtěcha k rezignaci. Ministr to odmítá

Demonstranti v Ostravě vyzvali k rezignaci ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO). Kritizují komunikaci vlády a krajské hygienické stanice při zavádění protikoronavirových opatření. Kabinet označují za nekompetentní. Varovali také před tím, že lidé v karanténě nebudou moci k volbám. Na Masarykově náměstí se v sobotu sešlo 1 500 lidí a celá akce proběhla bez komplikací. Vojtěch později uvedl, že odstoupit rozhodně nehodlá.

reklama
V tuto chvíli požadujeme demisi ministra zdravotnictví

„Chceme kompetentní komunikaci od kompetentních lidí a ne tu blamáž, která se tady děje,“ řekl občanský aktivista Luděk Bajgar. „V tuto chvíli požadujeme demisi ministra zdravotnictví,“ dodal. Lidé jeho projev ocenili potleskem a skandováním „Demisi, demisi“.

K tématu

Vojtěch na tiskové konferenci po jednání vlády na dotaz CNN Prima NEWS uvedl, že rezignovat nehodlá. „Nedokážu si představit, že bychom nezasáhli, opatření jsou nutná. Ty výzvy mi nepřijdou adekvátní,“ uvedl ministr zdravotnictví s tím, že jeho role je chránit životy a zdraví obyvatel Česka. „Nebyla zvládnuta komunikace ze strany KHS a paní ředitelky. Je potřeba učinit nápravu,“ dodal Vojtěch. Ministr už v neděli večer poslal redakci CNN Prima NEWS sms zprávu, ve které vyzval ředitelku KHS Moravskoslezského kraje Pavlu Svrčinovou k zamyšlení nad jejím setrváním ve funkci.

Lidé se rozhodli vyjít do ulic poté, co KHS v pátek zpřísnila opatření související s pandemií koronaviru, mimořádná opatření začala platit prakticky bezprostředně po vyhlášení. Lidé musí v celém kraji nosit roušky v hromadné dopravě a vnitřních prostorách. Akcí se může účastnit nejvíc 100 lidí. Bary a restaurace jsou v noci zavřené. Opatření se dotkla například pořadatelů, kteří museli obratem zrušit své připravené akce.

Kritika nejen Vojtěcha, ale celé vlády

Demostrace skončila přibližně v 18 hodin a podle reportéra CNN Prima NEWS Roberta Heče vše proběhlo bez vážnějších komplikací. „Podle policejní mluvčí Evy Michalíkové proběhla akce bez větších problémů. Demonstranti dodrželi všechna opatření, zejména potřebné rozestupy,“ popsal Heč.

K situaci se vyjádřil i organizátor celé akce Přemysl Bureš: „Opatření postihla 1,8 milionu lidí. Takhle to přeci nejde, chaoticky a zbytečně. Postihlo to i obce, kde koronavirus není.“ Demonstranti se podle Roberta Heče dožadovali demise ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a kritizovali práci celé vlády a krajské hygienické stanice.

Tagy: demonstrace Ostrava Adam Vojtěch Vláda ČR

Další hlavní zprávy

Adam Vojtěch

Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času

Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času

Česko čeká nárůst případů indické mutace jako ve Velké Británii, varoval ve středu ve Sněmovně ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Nechce proto unáhleně rozvolňovat protikoronavirová opatření. Reagoval tak na to, že šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura navrhoval jednání o zrušení stavu pandemické pohotovosti. Nelíbí se mu, že vláda zavádí opatření protiprávně.

Soudy

Zeman vypovídal u soudu. Jednání narušil muž, vtrhl do síně a hlasitě křičel

Zeman vypovídal u soudu. Jednání narušil muž, vtrhl do síně a hlasitě křičel

Prezident Miloš Zeman ve středu při svědecké výpovědi u soudu hájil prodej státního podílu v Mostecké uhelné společnosti (MUS), který v roce 1999 schválila jeho vláda. MUS podle něj nebyla strategickou společností a vláda byla ráda, že se menšinového podílu zbaví. Obžaloba tvrdí, že manažeři MUS stát při prodeji podvedli, protože Zemanův kabinet nevěděl, že skutečným nabyvatelem akcií firmy budou právě oni.

Vymodlená holčička Adina Mandlová: Herečka byla kvůli matčinu milenci roky frigidní
Novavax se již brzy přidá do rodiny schválených vakcín v EU, předpovídá Jourová
reklama
reklama
Klaus: Piráti jsou nejextrémnější levicová strana. Novodobí komunisté

360°

Domácí zpravodajství

Bílá reaguje na Soukupa kvůli albu: Nechápu to. Řekla jsem ne, ale on to stejně udělal
Další články
reklama
reklama