reklama

Zavání to honem na čarodějnice. Ostatní si roušky mimo kamery také sundávají, tvrdí Volný

Za křížovou výpravu a hon na čarodějnice označil poslanec Lubomír Volný jednání mandátového a imunitního výboru, který řešil incident ze Sněmovny z minulého týdne. S nošením roušky nadále nesouhlasí. Pokud by mu měla být tato povinnost nařízena, podá ústavní žalobu. Řekl to v pořadu Interview.

reklama

Volný přišel na zasedání výboru znovu bez roušky. Uvedl, že se na základě porady s ústavními právníky odvolal na poslaneckou imunitu. Kritizoval pak celý postup, kdy po čtvrtečním incidentu byl již v pátek výbor svolán a do úterý pak neměl dostatek času se na svou obhajobu připravit. „Je to nefér,“ řekl.

K tématu

„Působí to jako trestná křižácká výprava. Měl by mi být dán řádný čas seznámit se s obviněním, to jsem dostal až dnes a musí to nastudovat má advokátka,“ řekl Volný. „Byla to chyba ze strany výboru, že dal ten termín tak rychle. Opravdu to zavání honem na čarodějnice,“ dodal.

Znovu zopakoval, že roušku v jednacím sále nenosí schválně, protože se z jejího nošení stalo podle něj politikum. Naopak prý pokrývku obličeje nosí v jiných prostorech Sněmovny, jelikož respektuje její zaměstnance. Vytkl naopak jiným poslancům, že si roušky mimo kamery sundávají.

„Stalo se z toho politikum, roušky nosí špatně nasazené, ale jakmile jsou mimo kamery, tak si roušky sundávají,“ řekl. Zároveň dodal, že pokud mu bude nošení roušky nařízeno, podá ústavní stížnost.

V pořadu Interview zároveň uvedl, že se chystá podat stížnost na poslance Dominika Feriho (TOP 09), který o něm řekl, že je idiot. Stejně tak na Jana Chvojku (ČSSD), který jej nazval fašistou.

Pokud bude Volný za incident potrestán, podá stížnost také na další poslance, kteří se konfliktu účastnili. „Pokud já jsem výtržník, tak ostatní poslanci, co se účastnili té taškařice, jsou výtržníci taky,“ dodal.

Rozhovor Martiny Kuzdasové s Lubomírem Volným si můžete poslechnout i jako podcast:

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

K tématu

Tagy: Interview Poslanecká sněmovna Lubomír Volný Dominik Feri Jan Chvojka

Další hlavní zprávy

Domácí

Nejtragičtější měsíce v historii. V prvním čtvrtletí zemřelo přes 46 tisíc lidí

Nejtragičtější měsíce v historii. V prvním čtvrtletí zemřelo přes 46 tisíc lidí

V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46 437 lidí, stalo se tak nejtragičtějším od vzniku samostatné ČR. Meziročně bylo úmrtí o 54 procent více. Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ), jehož časová řada začíná rokem 1992. Počet obyvatel Česka klesl zpět pod hranici 10,7 milionu lidí, nad kterou se dostal loni v červnu. Na konci letošního března žilo v zemi 10 694 480 lidí.

Volby 2021

S Babišem ne, s ANO možná ano. Politici řekli, jak může vypadat povolební spolupráce

S Babišem ne, s ANO možná ano. Politici řekli, jak může vypadat povolební spolupráce

Jaké povolební vládní koalice se rýsují? Z výroku českých politiků lze odhadnout, s kým by si po podzimních volbách do Poslanecké sněmovny plácli a s kým nikoli. Někteří se ovšem vyjadřují neurčitě a dopředu nechtějí žádné potenciální vládní partnery diskvalifikovat. Velkým problémem je ale pro řadu z nich případná účast Andreje Babiše (ANO) na koaličním kabinetu.

Proti Skotům nám věřím, burcuje Šebrle před vstupem do Eura. Chce Hložka v základu
Na světě je osm kontinentů: Zélandie je opředená tajemstvím a velká jako Austrálie
Česká senzace. Krejčíková stoupá na vrchol žebříčku, v deblu už je světovou jedničkou
Důsledky doby covidu: Přibývá nádorů rakoviny prsu a jejich nebezpečnějších forem
Nejméně nakažených za poslední rok. V neděli přibylo 42 případů covidu
reklama
reklama
Havlíček: Uděláme vše, abychom znovu nezavřeli ekonomiku. Vyloučit to ale nemůžeme

Partie

Domácí zpravodajství

Unikátní snímky sovětských okupantů Československa kolují na ruských veteránských fórech
Pirátka Šípová: Zaráží mě, že má Kalousek čas na mé bláboly. Ať se mnou řeší exekuce
Další články
reklama
reklama