reklama

Zavání to honem na čarodějnice. Ostatní si roušky mimo kamery také sundávají, tvrdí Volný

Za křížovou výpravu a hon na čarodějnice označil poslanec Lubomír Volný jednání mandátového a imunitního výboru, který řešil incident ze Sněmovny z minulého týdne. S nošením roušky nadále nesouhlasí. Pokud by mu měla být tato povinnost nařízena, podá ústavní žalobu. Řekl to v pořadu Interview.

reklama

Volný přišel na zasedání výboru znovu bez roušky. Uvedl, že se na základě porady s ústavními právníky odvolal na poslaneckou imunitu. Kritizoval pak celý postup, kdy po čtvrtečním incidentu byl již v pátek výbor svolán a do úterý pak neměl dostatek času se na svou obhajobu připravit. „Je to nefér,“ řekl.

K tématu

„Působí to jako trestná křižácká výprava. Měl by mi být dán řádný čas seznámit se s obviněním, to jsem dostal až dnes a musí to nastudovat má advokátka,“ řekl Volný. „Byla to chyba ze strany výboru, že dal ten termín tak rychle. Opravdu to zavání honem na čarodějnice,“ dodal.

Znovu zopakoval, že roušku v jednacím sále nenosí schválně, protože se z jejího nošení stalo podle něj politikum. Naopak prý pokrývku obličeje nosí v jiných prostorech Sněmovny, jelikož respektuje její zaměstnance. Vytkl naopak jiným poslancům, že si roušky mimo kamery sundávají.

„Stalo se z toho politikum, roušky nosí špatně nasazené, ale jakmile jsou mimo kamery, tak si roušky sundávají,“ řekl. Zároveň dodal, že pokud mu bude nošení roušky nařízeno, podá ústavní stížnost.

V pořadu Interview zároveň uvedl, že se chystá podat stížnost na poslance Dominika Feriho (TOP 09), který o něm řekl, že je idiot. Stejně tak na Jana Chvojku (ČSSD), který jej nazval fašistou.

Pokud bude Volný za incident potrestán, podá stížnost také na další poslance, kteří se konfliktu účastnili. „Pokud já jsem výtržník, tak ostatní poslanci, co se účastnili té taškařice, jsou výtržníci taky,“ dodal.

Rozhovor Martiny Kuzdasové s Lubomírem Volným si můžete poslechnout i jako podcast:

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

K tématu

Tagy: Interview Poslanecká sněmovna Lubomír Volný Dominik Feri Jan Chvojka

Další hlavní zprávy

360°

Poslanec Nacher: Vzdělání nevykompenzujeme penězi, pojďme se bavit o letních školách

Poslanec Nacher: Vzdělání nevykompenzujeme penězi, pojďme se bavit o letních školách

Ve sporu premiéra Andreje Babiše (ANO) s ministrem školství Robertem Plagou (za ANO) o úředních maturitách se poslanec Patrik Nacher (za ANO) nestaví ani na jednu stranu. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS však uvedl, že resort školství neprokazuje v otázce návratu žáků do škol dostatek předvídavosti. „Vzdělání se vykompenzovat penězi nedá, pojďme se bavit o formách letních škol,“ uvedl.

360°

Kubek hejtmanům: Zatlačte na vládu, jinak se budeme v pandemii plácat do léta

Kubek hejtmanům: Zatlačte na vládu, jinak se budeme v pandemii plácat do léta

Hejtmani by měli zatlačit na vládu, aby přijala efektivní opatření mířící mimo jiné na otevřené továrny a velké firmy. Jinak hrozí, že se Česko bude v epidemii soužit klidně až do léta. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové to prohlásil prezident České lékařské komory Milan Kubek. „Povolíme demonstrace arogantních ignorantů, kteří na sebe plivou na náměstí, a přitom nezavřeme podniky. Neměli jsme vůbec rozvolňovat,“ řekl také.

Část firem porušuje opatření. Nutí zaměstnance chodit do práce navzdory nákaze
Není myška jako myška. Některá zvířata se ve zverimexech prodávat nesmí, jiná ano
reklama
reklama
O pacienty ať se stará primář Volný, my si bereme volno, zlobí se zdravotníci

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

Zasloužené odměny za boj s covidem. Dostanou je zdravotníci i sociální pracovníci
Další neshody ve vládě: Plaga nesouhlasí s Babišovým návrhem na úřední maturity
Další články
reklama
reklama