reklama

Praštil mě poslanec Volný, dostal jsem do oka, hlásí po bitce ve Sněmovně Ratiborský

Čtvrteční bitku poslanců ve Sněmovně bude řešit mandátový a imunitní výbor. Jeden ze zákonodárců ještě večer vyhledal lékařskou pomoc kvůli ráně do oka. Nezařazený poslanec Lubomír Volný, který mu ji uštědřil, se v pátek před kamerou televize CNN Prima NEWS bránil, že prý pouze reguloval svůj pád. Sám se cítí napadený.

reklama

„Dostal jsem lehce do oka. Praštil mě pan poslanec Volný, ale nic vážného se nestalo,“ popsal čtvrteční incident poslanec Michal Ratiborský (ANO).

Zato Volný má na konflikt jiný názor. „Tento pan poslanec (Ratiborský) mě k sobě natáhl za klopu saka a já jsem se o něj musel zastavit, protože bych jinak upadl. V průběhu tohoto pohybu mi pohnul s mou páteří,“ okomentoval Volný. „Nemyslím si, že by se mohl zranit,“ dodal Ratiborský.

K tématu

Televize CNN Prima NEWS se na poslance Volného obrátila s tím, jestli toho, co se stalo, lituje. V odpovědi obvinil další poslance. „Já lituji toho, že jsem byl fyzicky napaden poslanci sociální demokracie. Svoji vinu nepřipouštím, protože jsem byl zbaven slova, když jsem se vyjadřoval k věci,“ hájil se Volný.

Napadený poslanec Ratiborský se rozhodl, že nebude na svého kolegu Volného podávat trestní oznámení. Stejně to vidí i poslanci Jan Chvojka a Ondřej Veselý (oba ČSSD), kteří se potyčky také zúčastnili. Předsedající Tomáš Hanzel (ČSSD) zase řekl, že si za svým postupem stojí a vypnutí mikrofonu podle něj bylo správné.

„Už v prvním vystoupení pan Volný překročil desetiminutový limit, čili jestliže mluvil více než dvacet minut, už mu nemělo být uděleno slovo vůbec,“ okomentoval situaci místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip (KSČM).

Potyčku bude v úterý řešit mandátový a imunitní výbor. Poslanci chtějí vyslechnout zasahující kolegy, šéfa ochranky a nakonec i Volného. Poté budou rozhodovat o trestu.

K tématu

„Buď za to bude disciplinární pokuta až do výše jednoho platu, nebo omluva,“ uvedl předseda mandátového a imunitního výboru Stanislav Grospič (KSČM).

„Vůbec si nedělám ambice, že bychom pana poslance nějak napravili nebo vychovali. Platí, že když je někdo blbec, tak blbcem zůstane,“ dodal člen mandátového a imunitního výboru Marek Výborný (KDU-ČSL).

Žádnou ostudu Česko nemá, míní Volný

Trest od mandátového a imunitního výboru Volný podle svých slov nepřijme. „Je mi jasné, že jeho členové jsou už dnes předpojatí a nejsou schopni objektivního zhodnocení situace. Já se odvolám k celé Sněmovně,“ řekl.

Volného v pátek ve Sněmovně kritizovali dlouholetí poslanci i mladí kolegové. „Je fascinující, co je někdo schopný udělat, aby se dostal do televize,“ zhodnotil čtvrteční výstup Mikuláš Ferjenčík (Piráti). „Teď se blázen extremista dostane mezi poslance,“ uvedl zase Vlastimil Válek (TOP 09).

K tématu

Čtvrteční záběry z Poslanecké sněmovny neunikly ani pozornosti světových médií. O bitce několika poslanců informovala mimo jiné německá tisková agentura DPA i rakouská APA. Incident zaznamenala také přední slovenská média. „Já si nemyslím, že by Česká republika měla nějakou celosvětovou ostudu,“ mínil Volný.

Volný se brání tím, že ho prý Hanzl vyzval, aby k němu přišel. „Pan předsedající tu schůzi nezvládl. Stačilo říct, že tam nemám chodit, a já bych tam nešel,“ řekl.

Volný byl v pátek ve Sněmovně opět bez roušky. „Čím více roušek, tím více covidu, a čím více lockdownů, tím více covidu,“ dodal poslanec. Na celé video čtvrtečního incidentu se podívejte níže.

K tématu

Tagy: poslanci Poslanecká sněmovna Lubomír Volný rvačka Tomáš Hanzel bitka ve Sněmovně

Další hlavní zprávy

360°

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Kvůli soustředění zdravotní péče na covidové pacienty bude umírat více lidí na rakovinu, sdělil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové primář Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Josef Škola. Lékaři na ně zkrátka nemají kapacity, což v pořadu na CNN Prima NEWS potvrdil i ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a rovněž lékař Petr Arenberger. Pacienty, kteří už nepotřebují podporu dýchání, pouštějí domů, aby mohli přijmout další.

Vláda chce prodloužit nouzový stav do konce března. Opozice mluví o právním kutilství
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Fanoušci se sesypali na Kluse, zpoplatnil svůj web. Nestydím se za to, říká zpěvák
Smartwings nad propastí. Hrozí insolvence, ČSA oznámily, že se chystají propouštět
reklama
reklama
Nekrolog za Důl Darkov: Fáral jsem tu 35 let a syn sedm roků, loučí se havíř

Reportáž

Domácí zpravodajství

Zpřísníme, opatření budou jako na jaře, prohlásil Babiš. Co tenkrát platilo?
Dvě lékařské roušky přes sebe odborníci nedoporučují. Zrušte to, žádají výrobci vládu
Další články
reklama
reklama