CNN Prima News vozíčkář

vozíčkář

Výpis příspěvků ke štítku „vozíčkář“

Vozíčkáři roztančí Národní muzeum. Blíží se čtvrtý ročník unikátního Plesu na kolečkách

Již v sobotu 10. prosince se v nově zrekonstruované a bezbariérové historické budově Národního muzea uskuteční 4. ročník Plesu na kolečkách. Jedinečná pražská společenská akce, která spojuje lidi upoutané na invalidním vozíku s veřejností, má za cíl především to, aby se právě vozíčkáři cítili výjimečně a užili si „svůj večer“. Připraven je pestrý program, při němž si zatančí všichni zúčastnění. A chybět nebudou ani hvězdná jména showbyznysu.

Pomoz si sám, vzkázal agresivní řidič vozíčkáři v Praze. Pak napadl i školačky

Série sprostých nadávek i několik kopanců. Takto vyústila hádka mezi řidičem pražského autobusu a vozíčkářem. Invalida potřeboval pomoc s vystoupením z MHD, řidič mu ale odmítl sundat plošinu. Za muže se postavily školačky, které si agresivního řidiče začaly natáčet. Ten po nich vystartoval, podle dívek uštědřil několik kopanců i vozíčkáři. Případem se zabývá dopravce.

Vteřina života dostala Vláďu na vozík. Naději i životní lásku našel díky CZEPA

Poranění míchy bývá otázkou okamžiku a často se týká mladých, aktivních lidí. Jaké jsou jeho nejčastější příčiny? Jak se žije s takovou diagnózou a kdo vám pomůže překonat překážky? Čtěte s námi příběh Vládi, kterému změnil život úraz ve vodě, i vyprávění odborníků, kteří se v rámci České asociace paraplegiků (CZEPA) věnují pomoci takto handicapovaným lidem.