Vozíčkáři roztančí Národní muzeum. Blíží se čtvrtý ročník unikátního Plesu na kolečkách

Již v sobotu 10. prosince se v nově zrekonstruované a bezbariérové historické budově Národního muzea uskuteční 4. ročník Plesu na kolečkách. Jedinečná pražská společenská akce, která spojuje lidi upoutané na invalidním vozíku s veřejností, má za cíl především to, aby se právě vozíčkáři cítili výjimečně a užili si „svůj večer“. Připraven je pestrý program, při němž si zatančí všichni zúčastnění. A chybět nebudou ani hvězdná jména showbyznysu.

Roztančit Národní muzeum se v sobotu 10. prosince chystá nejméně padesát vozíčkářů. Spolu s desítkami dalších zúčastněných si při poslechu živé hudby a vystoupení legendárního českého hitmakera Michala Davida užijí již čtvrtý ročník stále populárnější akce.

„Ples na kolečkách je unikátní příležitostí k aktivnímu zapojení handicapovaných osob do běžného společenského života. Hlavním přínosem této akce je, že se lidé na vozíku necítí na okraji společnosti, ale naopak jsou středem dění, kdy je veškerá pozornost upřena právě na ně,“ uvádí za organizátory Jitka Vaculíková.

Večer patří vozíčkářům

Hlavním cílem je nejen široké veřejnosti ukázat, že i se závažným postiženým lze prožít kvalitní, aktivní a společenský život. Zejména pro handicapované, kteří o akci nikdy neslyšeli, se jedná o skvělou příležitost zúčastnit se plesu, jenž je určen právě jim. Více než 200 zúčastněných bude celým večerem provázet herec a moderátor Václav Kopta – veřejnosti známý například z filmu Sněženky a machři.

Kromě zmiňovaného vystoupení Michala Davida se přítomní mohou těšit i na skvělou zábavu a podívanou. Důležitou součástí večera je každoročně předtančení – jak jinak než na vozíku. Svými pohyby letos zaujme například dvojice tanečnic Karolína Dejové a Eliška Jeřábková z Tanečního klubu Gradus. Společně se zúčastnily show Česko Slovensko má talent.

Pyšnit se mohou například vítězstvím ve Word Para Dance v kategorii show junioři. K dívkám se připojí další tanečnice na vozíku Lea Žůrková.

Představí se i další taneční páry. Marcela Řasová ze Sportovního klubu vozíčkářů Praha s Janem Beránkem z Fuago Říčany, kteří se mohou pyšnit titulem mistři České republiky v Para Dance Sport 2022 v latinskoamerických tancích. Dále Karolína Anna Mockl Dvořáčková s Janem Kohoutem ze Sportovního klubu vozíčkářů Praha. Společně se letos účastnili mistrovství Evropy v para dance.

Patroni z řad nejznámějších

Zábavu pak zajistí Zdeněk Hruška jedinečným vystoupením „stand up z vozíku“. Do rytmu budou živě hrát kapela Adovany a Jan Vytásek. O závěr večera se postará DJ Luděk Hrzal.

Jedinečná akce, jež je zaměřená na handicapované, má i své patrony, a to z řad českých umělců i renomovaných lékařů. Jedná se o oblíbeného herce Ondřeje Vetchého, uznávaného kardiochirurga Jana Pirka a všestranného umělce Vojtěcha Dyka.

Po koronavirových letech, kdy musela být společenská akce rušena či přeložena, si letos mohou všichni užít výjimečný večer, navíc v jedinečných prostorách Národního muzea. Pokud byste i vy chtěli „zaplesat“ a podpořit handicapované, můžete tak učinit. Vstupenky na Ples na kolečkách jsou nadále v prodeji, a to skrze portál GoOut. Akce začíná v 19:00.

Tagy: