CNN Prima News výbava

výbava

Výpis příspěvků ke štítku „výbava“

Plivání, kopání i výhrůžky smrtí. Agresivní útoky na české lékaře a sestry se stupňují

Plivou, kopou, škrábou a sprostě nadávají. Útoky na lékaře a sestry se v nemocnicích stupňují. Co bylo v minulosti výjimkou, je nyní podle zdravotníků na denním pořádku. Svou zlost si pacienti vybíjí i na vybavení. Rvačku mezi pacienty zachytily nedávno také nemocniční kamery v Havlíčkově Brodě. Podobné problémy řeší i v nedalekém Pelhřimově či v Karviné, kde zavedli systém nouzových tlačítek.

Konec dětských rukavic a onucí místo ponožek. Ruští vojáci mají dostat nové uniformy

Vojáci válčící na Ukrajině dostanou nové uniformy, slíbilo veřejně ruské ministerstvo obrany. Potvrdilo tak spekulace, které se objevily před několika dny. Řada Rusů je totiž podle zpráv z bojiště vybavena velmi špatně, mnoho mobilizovaných mužů nedostalo od armády žádné oblečení a museli si ho shánět sami. Někteří branci údajně dostali pouze kusy látky místo ponožek. Nové ošacení i boty si zachovají původní vzhled a budou ze stejných materiálů, zpracování by však mělo být kvalitnější.

Vykopli nás na pole jako psy, nevíme, kde jsme. Ruští branci poslali zoufalé video z Ukrajiny

Branci z Krasnodaru popsali neutěšenou realitu ruské mobilizace: „Netušíme, kde jsme. Nemáme vedení, léky ani výstroj. Vykopli nás někam na pole jako psy.“ Noví vojáci se prý, dle svých výpovědí ve videu, spíše než jako součást armády cítí jako partyzánská skupina. Za zoufalý stav své jednotky viní hlavně ruské ministerstvo obrany. Nejedná se přitom zdaleka o první z podobných popisů problémů ruské armády. Záběry zveřejnil ruský nezávislý zpravodajský portál SOTA. Informaci nelze v průběhu války nezávisle ověřit.

Volkswagen představuje malé SUV-kupé Taigo. Zaujme designem i velkým kufrem

Automobilka Volkswagen vstupuje do přeplněného segmentu kompaktních crossoverů s novým modelem Taigo. Zákazníky chce nalákat zejména na atraktivní karoserii SUV-kupé, stylový a zároveň moderní interiér, prostornou kabinu i zavazadelník, ale také na tradiční benzinové motory. Taigo vychází z modelu Nivus, který se již prodává v Brazílii. Na evropský trh by měla novinka dorazit ještě koncem léta.