Hrdinové, ztratili jsme dvě obrovská srdce. Hasiči truchlí za zemřelé kolegy z Koryčan

Dobrovolní hasiči nasazují život za druhé, často vyčerpaní po pracovních i rodinných povinnostech. Když ale uslyší sirénu, na únavu se neptají. I proto je právě jejich práce záslužná, shodují se kolegové. Na hrdiny, kteří zasahovali u zpočátku banálního případu v domě v Koryčanech na Kroměřížsku, nyní vzpomínají.

„Z počátku běžný zásah pro naše kolegy z města Koryčany. Nyní se ale zapíše navždy do našich vzpomínek. Pokud jste členem jakéhokoliv dobrovolného sboru a začne znít siréna, neřešíte, zda jste unavení po práci, zda máte jít na oběd, zda máte volno. Neřešíte vůbec nic. Jediné, co máte v hlavě, je dostat se co nejrychleji do zbrojnice a vyrazit pomoci ostatním. Musíte na to mít obrovské srdce. Při tomhle zásahu jsme bohužel dvě obrovská srdce ztratili,“ napsali jejich kolegové, dobrovolní hasiči z nedaleké obce Karolín.

„Navždy odešli naši kamarádi, bratři, synové, strýčkové, otec od rodiny. Stalo se tomu tak bez varování a jediného slova sbohem. Vážíme si vaší podpory a děkujeme za projevenou soustrast,“ uvedli na Facebooku dobrovolní hasiči z Koryčan. Několik sborů na jejich počest vyvěsilo černé vlajky.

Dnes bohužel přisli o život dva kolegové,dobrovolní hasiči z obce Koryčany.Zahynuli při snaze pomoci svým...

Posted by Hasiči Letovice on Wednesday, September 15, 2021

„Sedíte doma, u své rodiny. Rozezvoní se telefon, a tak odjíždíte zcela nezištně pomáhat druhým. Bohužel i tato pomoc může stát lidský život. Při zásahu v Koryčanech zemřeli dva dobrovolní hasiči. Při příjezdu na místo zásahu došlo k výbuchu unikajícího plynu. Další kolegové jsou zraněni. Držíme pěsti, nechť svatý Florián alespoň u těch zraněných pomůže,“ přidali se dobrovolní hasiči ze Štětí.

V neděli také dobrovolní hasiči naplánovali akci, při které vzdají hold dvojici kolegů. „Pojďme společně ukázat, že si všech dobrovolných hasičů vážíme,“ uvedl organizátor. Upřímnou soustrast vyjádřily i desítky profesionálních hasičů včetně Hasičského záchranného sboru ČR.

Při čtvrtečním výbuchu rodinného domu v Koryčanech na Kroměřížsku zemřeli dva dobrovolní hasiči. Další čtyři lidé jsou zraněni, měli by být ale mimo ohrožení života. Kvůli neštěstí vzlétl vrtulník, vyjíždělo i několik sanitek. Dům vybuchl poté, co na místo přijeli dobrovolní hasiči z Koryčan řešit únik plynu. „Ve chvíli, kdy začali zasahovat, došlo k výbuchu a destrukci domu,“ sdělil mluvčí generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR Rudolf Kramář.

Tagy:
zranění smrt hasiči Facebook dům výbuch dobrovolníci Zlínský kraj Hasičský záchranný sbor zásah plyn zásahy mrtví výbuch plynu Kroměřížsko dobrovolní hasiči Koryčany okres Kroměříž sbor dobrovolných hasičů Rudolf Kramář Svatý Florián